TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Здраво. Би сакал да се слушнеме. Христијан Мицкоски!“

Deutsche Welle - 23.05.2020

Признанието на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ дека се јавил кај човекот кој е дел од истрагата за теретаната и дека неговиот телефонски број го добил од Наќе Чулев го поткопува целиот систем во МВР. Колумна на Љупчо Поповски.

Независна пратеничка група: Оди си. Христијан Мицкоски!

Локално - 23.05.2020

“Здраво. Ако може да се слушнеме.” Овие зборови не се некој наивен и збунет флерт на млади тинејџери, иако до вчера ако некаде ги прочитавме тоа ќе ни беше првата помисла. Христијан Мицкоски ИЗВИЧНИК е авторот на оваа порака, пазете насочена кон ...

(ВО ЖИВО од Струмица) Прес-конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев

iPortal - 23.05.2020

(Во живо од Струмица) Прес-конференција на претседателот на СДСМ, Зоран ...

ФРОДЕМ: Ако За Мицкоски А. Верушевски е патриот, кај се тогаш и Заев и Црвенковски и Зоран Верушевски

МКД - 23.05.2020

По изјавата на лидерот на ДПМНЕ Мицкоски дека „се познава со лицето Александар Верушевски и дека тој е голем патриот”, ФРОДЕМ како дел од Коалицијата Никогаш северна, само Македонија смета дека „тој конечно откри која е неговата 'домашна задача' ...

СДСМ: Мицкоски призна дека вршел притисок во МВР за истрага против него

Сител - 23.05.2020

Христијан Мицкоски праќал пораки и се јавувал по телефон кај вработени во Министерството за внатрешни работи за да врши притисок за истрагата за неговата посета на фитнес центар во време кога нивното работење е забрането.

(ВИДЕО) „Не би сакала да речам не“ – Петровска за тоа дали недостигаат дел од снимките од теретаната во која бил ...

360 степени - 22.05.2020

Дополнителната заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска во интервју за „360 Степени“ зборуваше за случајот со објавените снимки од Мицкоски направени во скопска теретана и одговараше на прашање за тоа дали е точно дека проверките ...

(ВИДЕО) Петровска: Од службената белешка на вработениот се гледа дека Мицкоски сакал да влијае на случајот „Теретана“, ...

360 степени - 22.05.2020

Дополнителната заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска во интервју за „360 Степени“ зборуваше за случајот со објавените снимки од Мицкоски направени во скопска теретана.

Мицкоски: Александар Верушевски е голем патриот

360 степени - 22.05.2020

„Се познавам со господинот Александар Верушевски, тој е грижлив родител и посветен сопруг, и она што можеби е значајно да го знае македонската јавност е голем патриот“, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешната прес-конференција, ...

Мицкоски потврди дека од надлежниот во МВР барал да се реши случајот „Теретана“

Канал5 - 22.05.2020

„Здраво. Би сакал да се слушнеме. Христијан Мицкоски!“ Вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ја започнал комуникацијата со внатрешен контролор од МВР кој ја води истрагата за видео-снимка од теретана.

Мицкоски – Здраво, би сакал да се слушнеме

Frontline - 22.05.2020

пишува: ЈАНЕ ЃОРЃИОСКИ Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција самиот си призна дека вртел телефони во МВР за случајот „Теретана“. Мицкоски потврди дека праќал пораки и се јавувал на телефон во внатрешната контрола за неговиот случај.

Верушевски со закана за СДСМ и Заев: Наскоро се ќе биде јасно (ФОТО)

Expres - 22.05.2020

Синот на советникот на Заев за национална безбедност дури беше премиер најавува дека наскоро ќе се види каква е власта на СДСМ. Александар Верушевски на пост кој не е јавен вели дека нема порасипани луѓе со чесни исклучоци од тие што сега се на ...

18: Мицкоски и Николовски велат дека се следени и прислушувани Чулев не знае за такво нешто, Мицкоски призна дека вршел ...

Frontline - 22.05.2020

Преглед на вести во 18 часот МИНИСТЕРОТ Чулев за твредењата на Мицкоски и Николовски вели дека нема пријава дека е следено и прислушкувано раководството на ВМРО – ДПМНЕ. А за контролата во магацинот на семејството Заеви, министерот Чулев истакна ...

Ќе има дополнително вештачење на камерите за случајот „Теретана“ за да се утврди дали Мицкоски го кршел полицискиот час

24 Вести - 22.05.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска призна дека се јавувал кај дополнителниот шеф на внатрешната контрола во МВР кој не сакал да потпише затворањето на истрагата теретана и нарача дополнително вештачење на снимките од камерите.

Инфомакс: АЛЕКСАНДАР ВЕРУШЕВСКИ Е ГОЛЕМ ПАТРИОТ: Мицкоски потврди дека се познава со синот на Зоран Верушевски, ...

Пулс24 - 22.05.2020

Инфомакс: АЛЕКСАНДАР ВЕРУШЕВСКИ Е ГОЛЕМ ПАТРИОТ: Мицкоски потврди дека се познава со синот на Зоран Верушевски, Александар Вест која вмровците и десничарите ја примија со голема неверица. Мицковски не само што призна дека се знае со Верушевски туку ...

Мицкоски тврди дека владините уредби се за предизборен поткуп

Сител - 22.05.2020

Класична изборна измама и обид за предизборен поткуп на граѓаните е последниот сет мерки кој го најави Владата, тврди шефот на најголемата опозициска партија. Тој денеска на прес конфернеција констатираше дека со првите два пакети на мерки, Владата ...

Мицковски призна дека се јавувал во внатрешната контрола на МВР по повод случајот „Теретана“

Пулс24 - 22.05.2020

Мицковски призна дека се јавувал во внатрешната контрола на МВР по повод случајот „Теретана“. Дали е ова законски треба да одговорат што поскоро институциите. Оти човекот претендира да биде премиер, односно цело време зборува за себе како „мандатар“ ...

Препукувања меѓу Мицкоски и Спасовски за економските пакети

Алсат-М - 22.05.2020

Од владините економски мерки бенефит нема никој, обвинува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според него, најголемиот дел од парите кои би требало да ги добијат стопанството и граѓаните, треба да се случи или во предизборие или пак после ...

Се јавувам кај што треба, призна Мицкоски дека му свртел на дополнителниот шеф на внатрешна контрола во МВР што го води ...

Сакам да кажам - 22.05.2020

Снимката со теретаната е конструкција, тврди Христијан Мицкоски, кој од позиција на лидер на партијата ВМРО-ДПМНЕ, му се јавил на дополнителниот помошник – министер за Внатрешна контрола во МВР, да влијае врз истрагата против обезбедувањето од МВР ...

СДСМ: Мицкоски е против парите да завршат кај граѓаните, ќе остане запамтен како незрел и неодговорен политичар

Канал5 - 22.05.2020

Мицкоски е против тоа парите да завршат кај граѓаните, ќе остане запаметен како пропаднат, незрел и неодговорен Мицкоски е против тоа 550 милиони евра да завршат кај 730.000 граѓани, кај фирмите, во стопанството и економијата.

Мицкоски објаснуваше за случајот „Теретана“ и за познанството со Александар Верушевски

Р.С.Европа - 22.05.2020

Александар Верушевски го познавам, голем патриот е, изјави на денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНР, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање дали го познава синот на Зоран Верушевски, Александар, кој тајно го снимал Зоран ...

СДСМ: Мицкоски е против тоа парите да завршат кај граѓаните

Макфакс - 22.05.2020

Не е прв пат Мицкоски да биде против тоа парите да завршуваат кај граѓаните, велат од СДСМ, како реакција на денешното обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Како што велат од таму, оваа партија е научена да граба и сака парите да завршуваат во белиот ...

Мицкоски: Имав разговор со надлежно лице во МВР, ги охрабрувам да го објават

360 степени - 22.05.2020

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека е точно дека имал разговор со надлежно лице вработено во Министерството за внатрешни работи, а е поврзан со снимките од фитнес-салата.

Мицкоски призна дека се јавувал во МВР околу истрагата за теретаната

Независен - 22.05.2020

Фото: Б. Грданоски Откако обвинувањата станаа преголеми и политичката штета можеше да биде огромна, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска се реши да обелодени дека навистина му се јавил на дополнителниот-помошник министер во МВР и ...

СДСМ: Мицкоски призна дека вршел притисок во МВР за теретаната

+инфо - 22.05.2020

Христијан Мицкоски денеска самиот призна дека вршел притисок во МВР за случајот со теретаната, реагираше СДСМ преку соопштение. „Не само што праќал пораки, туку Мицкоски се јавувал на телефон и вршел притисок во внатрешната контрола за неговиот ...

Мицкоски: Да, го познавам Александар Верушевски, тој е голем патриот!

+инфо - 22.05.2020

На денешната прес-конференција пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потврди дека го познава Александар Верушевски, кој лидерот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека пред четири години тајно го снимал во Струмица, а снимката од разговорот беше ...

Мицкоски призна дека имал разговор со надлежно лице во МВР, околу истрагата за теретаната

Локално - 22.05.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес рече дека побарал да се почитува законот и побрзо да се реши случајот со цел македонската јавност да биде точно запознаена со вистината во врска со посетата на теретаната.

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Курир - 22.05.2020

Денес (22.05.2020) во 12:30 часот, пред Централен штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи прес конференција за медиуми. На неа до граѓаните ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Го познавам Александар Верушевски, голем патриот е

Фактор - 22.05.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција пред партиското седиште, рече дека се познава со Александар Верушевски , за кој претседателот на СДСМ, Зоран Заев, објави дека тајно го снимал во Струмица кај него како гостин ...

Избори 2020: Повеќе од обично партиско соочување

МКД - 21.05.2020

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

Петроска: Ако Мицкоски не бил во теретаната, ќе биде благодарен за целосната истрага наместо да се заканува

А1 On - 21.05.2020

Дополнителната заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровска, тврди дека имало разговор помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и дополнителниот помошник-министер во Одделот за внатрешна контрола за неговата посета на теретаната, за што, ...

„Теретана“: Се билда случај или се крие вистината?

24 Вести - 21.05.2020

Да се објават јавно доказите со кои Христијан Мицкоски наводно врши притисок да се затвори истрагата „Теретана“. Ова е барање од неговата партија до дополнителната министерка во МВР, Славјанка Петровска, која вчера во Анализа на ТВ24 објави дека ...

Има ли Александар Верушевски уште „бомби“ за Заев?

Алфа - 21.05.2020

Уште колку „бомби“ за Зоран Заев има Александар Верушевски? Оваа дилема се појави откако лидерот на СДСМ изјави дека токму Верушевски јуниор ги снимал разговорите кои беа објавени на Јутјуб, а тој со коментар на Фејсбук отвори многу дилеми во ...

Кузеска: Мицкоски се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“

Либертас - 21.05.2020

Христијан Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“. За Мицкоски сосема е нормално да крене телефон и да врши притисок врз полицијата за побрзо да се затвори неговиот случај ...

МВР ја има СМС-пораката што Мицкоски му ја пратил на полициски службеник да ја прекине истрагата за „Теретана“

Граѓански збор - 21.05.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски не само што му се јавил на дополнителниот помошник-министер во Одделот за внатрешна контрола во МВР, туку му пишал и смс-порака да ја прекине истрагата за снимките од посета на теретаната во време кога ...

БЕЗ ФИЛТЕР: Прашања до Мицкоски за случајот „Теретана“ и други возбудливи теми

CivilMedia - 21.05.2020

Навистина е голем бројот на прашањата што во изминатиов период ги доставивме до г. Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Можеби се здодевни, можеби нема време да ги одговори, но денеска имаме едно многу интересно прашање, за кое веруваме дека ...

Петровска: Ако Мицкоски не бил во фитнес-центар, ќе ми биде благодарен кога сето ова ќе се разреши

Макфакс - 21.05.2020

Дополнителната заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровска, тврди дека имало разговор помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и дополнителниот помошник-министер во одделот за внатрешна контрола за неговата посета на фитнес-центар за што ...

Петровска: Ако Мицкоски навистина не бил во фитнес-сала, ќе ми биде благодарен што поддржувам истрага

360 степени - 21.05.2020

Дополнителната заменичка-министерка на Министерството за внатрешни работи, Славјанка Петровска, вели дека бара целосна истрага во врска со снимката на којашто се гледа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како излегува од теретана во време на ...

Петровска: Ако Мицкоски не бил во теретаната, ќе ми биде благодарен кога сето ова ќе се разреши

Точка - 21.05.2020

Дополнителната заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровска, тврди дека имало разговор помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и дополнителниот помошник-министер во Одделот за внатрешна контрола за неговата посета на теретаната, за што, ...

Петровска: Ако Мицкоски не бил во теретаната, ќе ми биде благодарен!

+инфо - 21.05.2020

Дополнителната заменик-министерка во Министерството за внатрешни работи (МВР), Славјанка Петровска, тврди дека имало разговор помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и дополнителниот помошник-министер во Одделот за внатрешна контрола за ...

Петровска: Ако Мицкоски не бил во теретаната, ќе ми биде благодарен кога сето ова ќе се разреши

Frontline - 21.05.2020

Петровска истакна дека во време на дигитална форензика, нема да дозволи истрага врз основа на изјави за шкафчиња со вратички или без вратички. Дополнителната заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровска, тврди дека имало разговор помеѓу лидерот на ...

(ВИДЕО) Кузеска: Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок

Бриф - 21.05.2020

„Христијан Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот “Теретана“. За Мицкоски сосема е нормално да крене телефон и да врши притисок врз полицијата за побрзо да се затвори неговиот случај ...

Петровска: Не се обидувајте со лаги да го оправдате отстајот!

iPortal - 21.05.2020

ВМРО-ДПМНЕ се уште живее во стар лош филм. Времето кога се снимаа телефонските разговори на вработените во министерството, а богами и на министри, директори, пр атеници, опозиција, граѓаните е завршено.

Петровска: Ако Мицкоски не бил на снимките од теретаната, ќе биде благодарен за целосната истрага

Локално - 21.05.2020

Дополнителната заменичка-министерка на Министерството за внатрешни работи, Славјанка Петровска на својот Фејсбук профил напиша дека ВМРО-ДПМНЕ се уште живее во стар лош филм и бара целосна истрага во врска со случајот „теретана“, во кој е вмешан ...

Петровска: ВМРО-ДПМНЕ се уште живее во стар лош филм

24Инфо - 21.05.2020

Славјанка Петровска, тврди дека имало разговор помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и дополнителниот помошник-министер во Одделот за внатрешна контрола за неговата посета на теретаната, за што, тече интерна истрага во рамки на ...

Петровска: Ако Мицкоски не бил во теретаната, ќе ми биде благодарен!

Либертас - 21.05.2020

Дополнителната заменик-министерка во Министерството за внатрешни работи (МВР), Славјанка Петровска, тврди дека имало разговор помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и дополнителниот помошник-министер во Одделот за внатрешна контрола за ...

Избори 2020: повеќе од обично партиско соочување

Република - 21.05.2020

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата, пишува за ...

Избори 2020: Повеќе од обично партиско соочување

Курир - 21.05.2020

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Нетпрес - 22.05.2020

Денес (22.05.2020) во 12:30 часот, пред Централен штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи прес конференција за медиуми. На неа до граѓаните ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Следете во живо: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Република - 22.05.2020

Денес (22.05.2020) во 12:30 часот, пред Централен штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи прес конференција за медиуми. На неа до граѓаните ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Го познавам Александар Верушевски, тој е голем патриот

Фокус - 22.05.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес конференција, потврди дека го познава Александар Верушевски. -Да се познавам со господинот Александар Верушевски. Тој е грижлив родител и посветен сопруг, а она што можеби е значајно да го ...