TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОЈО: Во сообраќајната несреќа кај Штип загинаа ќерка, мајка и баба

Алсат-М - 03.06.2023

Штипското обвинителство и истражните екипи на МВР, извршиле вештачење на местото на сообраќајната несреќа на автопатот Штип-Миладиновци, во која животот го загубија три лица, а четворица други беа повредени.

Имал алкохол во крвта – Обвинителството со првични детали за виновникот за сообраќајката кај Штип

Алфа

ВОЗАЧОТ НА ШЕВРОЛЕТОТ ПРЕТЕКНУВАЛ И ИЗГУБИЛ КОНТРОЛА - Обвинителството со детали, имало и присуство на алкохол во крвта

Фактор

Обвинителството по трагичната несреќа кај Штип: Возачот бил под дејство на алкохол

Канал5

Возачот бил пијан пред сообраќајната несреќа во која загинаа тројца меѓу кои и неговата ќерка, обвинителство за трагичната несреќа на Штип-Миладиновци

Телма

Првични сознанија: Возачот на „шевролетот“ ја предизвикал сообраќајката во која загинаа неговите мајка, сопруга и ќерка

Макфакс

Детали за страотната несреќа на патот Штип-Миладиновци: Возачот на „шевролет“ пиел алкохол, двата автомобили се превртеле во канал

Press24

А1 On Либертас Слободен Печат Опсервер Нетпрес Во Центар Бриф ТВ21

Како се случила трагичната сообраќајна несреќа кај Штип во која загинаа три лица?

Сител - 03.06.2023

По извршениот увид, познати се причините за тешката сообраќајна несреќа што вчера на пладне се случи на автопатот Штип - Миладиновци, во близина на наплатната рампа Кадрифаково, која однесе 3 човечки животи.

Првичното тестирање кај возачот на шевролетот покажало присуство на алкохол

МКД

ОЈО со детали за тешката сообраќајна несреќа: Се враќале од веселба, возачот бил под дејство на алкохол, изгубил контрола при претекнување

MakPress

Возачот на едно од возилата во трагичната сообраќајка кај Кадрифаково бил под дејство на алкохол

360 степени

ОЈО со детали: Враќањето од веселба заврши кобно- тројца загинаа, возачот бил под дејство на алкохол

Курир

ОЈО со детали: Враќањето од веселба заврши кобно- тројца загинаа, возачот бил под дејство на алкохол

Пулс24

ОЈО со детали: Враќањето од веселба заврши кобно- тројца загинаа, возачот бил под дејство на алкохол

Lider

еМагазин Независен

Три жртви во страотна сообраќајка, меѓу нив и 15 годишно девојче, 4 лица се повредени

Канал5 - 02.06.2023

Во страотна сообраќајка на автопатот Штип- Миладиновци кај Кадрифаково при судир на два автомобила загинаа три лица, мегу нив и 15 годишно девојче.. Петнаесетгодишно девојче и две женски лица загинаа во страотната сообраќајна несреќа која се случила ...

Познати деталите за трагедијата и идентитетот на загинатите – МВР со детали за тешката сообраќајка во која учествувале возила со скопски и кочански таблици во која загинаа три лица

Centar

Три лица загинаа во сообраќајна несреќа на автопатот Свети Николе-Штип

Мета

МВР со детали за сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци: Три лица загинаа на 15, 29, 37 години!

4NEWS

МВР со детали за сообраќајката кај Штип: загинало и малолетно девојче

Макфакс

МВР со детали за сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци во која загинаа три лица

А1 On

МВР со детали за сообраќајната незгода во која погинаа три жени

Фактор

Точка Курир Нетпрес

Кобно враќање од веселба во Кочани, тројца загинаа, возачот бил под дејство на алкохол

Фокус - 03.06.2023

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Штип и увидни екипи на МВР извршија увид на автопатот Штип – Миладиновци, каде вчера во тешка сообраќајна несреќа животот го загубија три лица.

Се враќале од веселба во Кочани, возачот „претекнувал“ пијан - Детали за сообраќајката во која загинаа три лица

Скопје инфо

Од веселба во смрт – Како се случила сообраќајката на патот Штип-Миладиновци во која загинаа три лица

ММС

Возачот под дејство на алкохол се обидел да претекнува: Детали за тешката сообраќајка кај Штип во која загинаа три лица

Локално

Кобно враќање од веселба во Кочани, возачот бил под дејство на алкохол му загинаа ќерката,сопругата и тештата

Либертас

ВОЗАЧОТ ПИЕЛ АЛКОХОЛ НА ВЕСЕЛБАТА При претекнување загубил контрола, му загинаа ќерката, сопругата и тештата

+инфо

Обвинителството извршило увид, несреќата кај Кадрифаково предизвикана од возилото во кое биле загинатите

Мета

Република Сакам да кажам 4NEWS Centar Вести плус Скопје24 Точка Денешен