TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Биле во ШОК кога виделе што се наоѓа во утробата на убиената ајкула

Слободен Печат - 08.11.2019

Се верува дека еден британски турист кој исчезнал за време на викендот, бил изеден од страна на ајкула откако ја пронашле неговата рака во нејзината утроба. 44-годишниот Шкот исчезнал за време на одморот на францускиот остров Реунион кој се наоѓа ...

Рибар спасил бела ајкула и сега таа му се заблагодарува секој ден! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 08.11.2019

Дали и вие би се осмелиле на ваков чекор? Арнолд Поинтер редовно лови покрај брегот на Јужна Австралија. Тој пред неколку години забележал огромна бела ајкула зафатена во мрежа. Поинтер го земал ножот за да ја ослободи ајкулата и таа наместо веднаш ...

Раката на исчезнат шкотски турист пронајдена во утробата на ајкула

Кајгана - 08.11.2019

Исчезнат шкотски турист се смета за мртов откако во утробата на ајкула, уловена во водите на Индискиот Океан, е пронајдена неговата рака. Станува збор за 44-годишен жител на Шкотска кој за последен пат е виден во текот на изминатиот викенд, додека ...

ТУРИСТ ИЗЕДЕН ОД АЈКУЛА ВО МАДАГАСКАР: Бил да плива и исчезнал, пронајдена му е само раката

Слободен Печат - 08.11.2019

Британскиот државјанин исчезнал минатиот викенд, а раката била пронајдена за време на обдукција, откако ајкулата била убиена, бидејќи претставувала опасност за луѓето кои пливале околу островот.

Распориле огромна ајкула и во утробата нашле човечка рака со бурма

Канал5 - 07.11.2019

Локалната полиција на францускиот остров Реунион смета дека знае чија е раката со бурма , најдена во утробата на ајкула, долга три метри. Се верува дека ајкулата изела шкотски турист (44), кој исчезнал минатиот викенд додека летувал на францускиот ...

Чудо: Рибарот спасил бела ајкула долга 6 метри : Еве како таа му се заблагодарува секој ден

Скопје24 - 07.11.2019

Арнолд Поинтер редовно лови покрај брегот на Јужна Австралија. Пред неколку години, тој забележал огромна бела ајкула зафатена во мрежа. Мажот го зел ножот и го ослободил предаторот. Но, ајкулата не брзала да исплови, туку таа решила да му се ...

Британски турист отишил да плива и никогаш не се вратил: Неговата рака најдена во утробата на ајкула

Курир - 09.11.2019

Се верува дека еден британски турист кој исчезнал за време на викендот, бил изеден од страна на ајкула откако ја пронашле неговата рака во нејзината утроба. 44-годишниот Шкот исчезнал за време на одморот на францускиот остров Реунион кој се наоѓа ...