TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Volkswagen „пука“ на позицијата лидер кај електрични возила со нова поделба

Авто Плус - 12.01.2018

Брендот Volkswagen создава нова единица за мобилност, која треба да го однесе гигантот до лидерската позиција на пазарот на електрични автомобили VW сака да ја „потисне“ Tesla од водечката позиција во секторот за електрични автомобили.

SEAT забележа рекорд во 2017 година

Авто Плус - 12.01.2018

Шпанскиот производител на автомобили SEAT објави дека минатата година компанијата пласирала рекордни 468.400 нови автомобили Резултатот од 2017 е за 14,6% подобар од претходната година и најдобро достигнување на брендот од 2001, па наваму.

„Пепси“ купува 100 електрични камиони „Тесла“

USB - 12.01.2018

Компанијата „Тесла“ објави дека нуди нови резервации за електричниот камион – шлепер, кој е претставен во средината на ноември. „Пепси“ е првиот купувач со нарачка од 100 камиони Tesla Semi.

Кога ќе заглавиш во снег, тука е Tesla! / ВИДЕО

Додај Гас - 12.01.2018

Иако снегот и мразот се последна причина поради која некој би купил автомобил од Tesla, случај од пред неколку дена во Северна Каролина вели поинаку. Поради замрзнатиот пат, камион на Volvo останал закопан во место, иако и при вакви услови не треба ...

Volvo Cars објави рекордна продажба во 2017 година

Бизнис Вести - 12.01.2018

Volvo Cars објави рекордна продажба на возила во 2017. Глобалната продажба кај производителот на премиум возила е зголемена за 7 отсто во однос на 2016 година, односно продадени се 571.577 возила.

Lexus 15 години развиваше боја за автомобил

Авто Магазин - 11.01.2018

Боите играат доста важна улога во нашите животи, посебно кога се во прашање производите што ги купуваме. Секоја нијанса испраќа различни пораки, за чие објаснување е потребно долго време. Но сигурно не толку колку што на Lexus му требаше да ја ...

Кои се најпродаваните марки на автомобили во 2017 година

Авто Плус - 11.01.2018

Со намалување од 1,2% во декември, но со зголемување во продажби на годишно ниво од 2,4%, или 8.713.629 автомобили Toyota е најдобро продаван бренд во изминатата календарска година Според податоците на агенцијата Focus2Move, во првите три на ...

Mercedes втора година по ред е лидер во продажбата на луксузни автомобили во САД

Стандард - 11.01.2018

Втора година по ред, германската компанија Mercedes-Benz е лидер во продажбата на луксузни автомобили во САД, пред BMW, објави „Yahoo Finance“, осврнувајќи се на продажбата на моторни возила во земјата во изминатата година.

( ВИДЕО) Кога ќе заглавиш во снег, тука е Tesla!

Локално - 12.01.2018

Снежното невреме кое го зафати САД носи и фантастична реклама за Tesla, поточно нејзиниот Model X Иако снегот и мразот се последна причина поради која некој би купил автомобил од Tesla, случај од пред неколку дена во Северна Каролина вели поинаку.

Volvo Cars објави рекордна продажба во 2017 година

Friday.mk - 12.01.2018

Volvo Cars објави рекордна продажба на возила во 2017. Глобалната продажба кај производителот на премиум возила е зголемена за 7 отсто во однос на 2016 година, односно продадени се 571.577 возила.

Volvo Cars објави рекордна продажба во 2017 година

А1 On - 12.01.2018

Volvo Cars објави рекордна продажба на возила во 2017. Глобалната продажба кај производителот на премиум возила е зголемена за 7 отсто во однос на 2016 година, односно продадени се 571.577 возила.

Волво објави рекордна продажба во 2017 година

Sport 1 - 12.01.2018

Волво објави рекордна продажба на возила во 2017. Глобалната продажба кај производителот на премиум возила е зголемена за 7 отсто во однос на 2016 година, односно продадени се 571.577 возила.

Volvo Cars објави рекордна продажба во 2017 година

Точка - 12.01.2018

Volvo Cars објави рекордна продажба на возила во 2017. Глобалната продажба кај производителот на премиум возила е зголемена за 7 отсто во однос на 2016 година, односно продадени се 571.577 возила.

Volvo Cars објави рекордна продажба во 2017 година

Бизнис Инфо - 12.01.2018

Volvo Cars објави рекордна продажба на возила во 2017 година. Глобалната продажба кај производителот на премиум возила е зголемена за 7% во однос на 2016 година, односно продадени се 571.577 возила, стои во соопштението.

Volvo Cars објави рекордна продажба во 2017 година

Иновативност - 12.01.2018

Гл о балната продажба кај производителот на премиум возила е зголемена за 7 отсто во однос на 2016 година, односно продадени се 571.577 возила. Главен двигател на растот е продажбата на новите XC60 и XC90 автомобили, благодарение на нивната развиена ...

Volvo објави рекордна продажба на автомобили во 2017 година

USB - 13.01.2018

Глобалната продажба кај производителот на премиум возила е зголемена за 7 отсто во однос на 2016 година, односно продадени се 571.577 возила. Главен двигател на растот е продажбата на новите XC60 и XC90 автомобили, благодарение на нивната развиена ...