TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уредничката на Вог за својот син доктор: Многу е болен , во самоизолација

Канал5 - 08.04.2020

Главната уредничка на магазинот „Вог“ и едно од најпознатите лица во светот на модата, Ана Винтур на својот профил на Инстаграм сподели вести за нејзиниот син, кој работи како лекар во болница во Менхетен. "Мојот син е доктор.

По темнина, доаѓа светлина: Италијанскиот „Вог“ со празна насловница

Независен - 08.04.2020

Италија- Насловницата на априлското издание на Vogue Italia планирано да се објави в петок, на 10 април, наместо манекенка или славна личност , ќе биде празна, во знак на жртвите од коронавирусот.

Невидено издание: Насловната на италијански „Вог“

Женски магазин - 08.04.2020

Италијанското издание на магазинот „Вог“ излегува на 10 април, а овојпат насловната е повеќе од симболична. Наместо некоја манекенка или актерка која инаку ги краси насловните страни на ова списание, уредниците се определија за бела, скоро целосно ...

Глас преку тивка порака – Бела празна насловна на италијанскиот Вог за април

Fashionel - 08.04.2020

„Во времиња како ова, веруваме дека „тивката" насловна страна зборува многу повеќе од било кој збор или слика", вака креативниот директор на италијанскиот Вог, Фердинандо Вердери го најави априлското издание на магазинот кое ќе биде со празна, бела ...

Досега невидено: Насловната страница на италијанскиот Вог го остави модниот свет без зборови

Точка - 08.04.2020

Италијанското издание на магазинот Вог излегува на 10 април, а неговата насловна страница е и повеќе од симболична. Наместо некоја манекенка или актерка кои инаку ги красат насловните страници на овој магазин, уредниците се одлучиле за бела, речиси ...

Ана Винтур за Вог: Изолацијата е потсетник дека сме потребни едни на други

Независен - 07.04.2020

САД – Кога животот се менува, забележувате работи на нови начин. Сигурна сум дека сите ние, на пример, сме многу свесни за секоја педа од нашите домови во последните неколку недели. И се надевам дека откривте како чувствувате да носите маска за лице ...

Синот на Ана Винтур болен од коронавирус

Stylist - 07.04.2020

Коронавирусот се чини го погоди семејството на најмоќната уредничка Ана Винтур од Vogue, таа откри дека нејзиниот син Чарлс Шафер (35) е многу болен во моментов, не потврдi дали е инфициран со вирусот Ковид-19, но вели дека се наоѓа во ...

Уредничката на „Вог“ за својот син лекар: Многу е болен, во самоизолација е ВИДЕО

+инфо - 09.04.2020

Главната уредничка на магазинот „Вог“ и најмоќна жена во светот на модата, Ана Винтур на својот профил на Инстаграм сподели вести за нејзиниот син, кој работи како лекар во болница во Менхетен. – Мојот син е доктор.

Насловната на италијанскиот „Вог“ го остави светот без зборови ФОТО

+инфо - 09.04.2020

Италијанското издание на магазинот Вог излегува на 10 април, а неговата насловна страница е и повеќе од симболична. Наместо некоја манекенка или актерка кои инаку ги красат насловните страници на овој магазин, уредниците се одлучиле за бела, речиси ...