TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова се сите варијанти во стратегијата на Валверде: Која е триумфалната за „Плавите“?! (ФОТО)

Спортски - 13.03.2018

На Барселона и одговара и 0:0, но Каталонците најавуваат офанзивна игра и ќе бараат победа, а тренерот Ернесто Валверде и натаму не е сигурен со кои единаесетммина да стартува на теренот. Јасно, ба, УмтиМеси, Суарез, Ракитиќ, Бускетс, Тер Штеген, ...

Фото: Роналдо заедно со Георгина на планина ги „полни батериите“

Спортски - 13.03.2018

Кристиано Роналдо заедно со својата понежна половина Георгина Родригез одлучи да се одвои од секојдневието и да ужива во убавините кои ги нуди природата. Роналдо по напорниот период во кој се врати посакуваната форма си зема за право да се одмори и ...

Новинари, престанете со гласините: Богатиот сопственик на ПСЖ ја откри иднината на Нејмар

Спортски - 13.03.2018

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал- Келаифи уште еднаш потврди дека најдобриот играч на овој клуб, Нејмар е среќен во Париз. Иако Нејмар дури нешто помалку од една година стигна во ПСЖ, странските медиуми постојано го преселуваат од клубот.

Конте направи искрена споредба меѓу Азар и Иниеста и воочи една голема разлика

Дерби - 13.03.2018

Антонио Конте на денешната прес-конференција потенцираше дека неговиот тим ќе мора да одигра перфектен меч на „Камп Ноу“ за да има мала шанса за пласман во четвртфиналето во Лигата на шампионите, а своето обраќање пред новинарите го искористи за да ...

Таткото на Нејмар во друштво на Ал Келаифи проговори за иднината на својот син

Дерби - 13.03.2018

Бразилските и француските медиуми со големо внимание ја пренесоа посетата на Насер Ал Келаифи во Бразил за да дознае во каква ситуација се наоѓа Нејмар, а бидејќи престојот на газдата на ПСЖ во родната земја на најголемата ѕвезда на „светците“ се ...

Бускетс за „пеколот“ на Гомеш: Направивме се што е во наша моќ да му помогнеме, но…

Дерби - 13.03.2018

Барселона утре на домашен терен го пречекува Челси во возвратниот осминафинален дуел во Лигата на шампионите, а пред истиот, покрај најавата за противникот која ја дадоа претставниците на домашниот тим кои во случајот беа Ернесто Валверде и Серхио ...

Бускетс се огласи за исповедта на Гомеш: Направивме се за да му помогнеме

Спортски - 13.03.2018

Андре Гомеш не е среќен во Барселона, тоа го призна во обраќањето за шпанската јавност. Фудбалерот за врска на Барселона јавно истакна дека не е среќен во Барселона. За неговата исповед која можете да ја прочитате ТУКА сега ја прокоментира и Серхио ...

Ал-Хелаифи и Нејмар Сениор заедно на училиште!

TopSport - 13.03.2018

Делегацијата на Пари Сен-Жермен, предводена од сопственикот на клубот, Насер Ал-Хелаифи се наоѓа во посета на својата повредена ѕвезда Нејмар, по многубројните секојдневни шпекулации околу иднината на Бразилецот во францускиот клуб.

Валверде и Бускетс го идентификуваа најопасниот играч на Челси пред реваншот на „Камп Ноу“

Дерби - 13.03.2018

Барселона утре го пречекува Челси во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампиони, откако првиот меч на „Стемфорд Бриџ“ заврши без победник 1:1. На денешната прес-конференција на Барселона, Серхио Бускетс и тренерот Ернесто Валверде посочија на ...

Валверде за Гомеш: Беше храбар, но тоа не е ништо ново

Спортски - 13.03.2018

Фудбалерите на Барселона утре вечер го пречекуваат Челзи во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. Да потсетиме првиот натпревар заврши со резултат 1:1. Ернесто Валверде, тренерот на Барселона на конференцијата за новинари зборуваше за ...

Емери посочи колкави се шансите Нејмар да си замине од ПСЖ

Дерби - 13.03.2018

Екипата на Пари Сен Жермен доживеа рана елиминација од Лигата на шампионите што беше голем удар со оглед на тоа што се беше насочено кон успех во ова натпреварување, но „светците“ ќе мора да почекаат и побараат друга прилика за остварување на ...

Кога од своето име ќе направите бренд…

Friday.mk - 13.03.2018

Кристијано Роналдо уште еднаш го покажа своето неверојатно тело за CR7 долната облека. Португалскиот фудбалер ја предводеше кампањата пролет-лето 2018 за неговата етикета за долна облека. Роналдо ја водеше кампањата дома.

Она во што Барса е најдобра оваа сезона пред неколку години изгледаше како научна фантастика

Спортски - 13.03.2018

Овие податоците пред само три сезони кога на клупата на Барселона седеше Луис Енерике изгледаа како научна фантастика. Барселона во овој момент ја има најдобрата одбрана во Европа, односно сметајќи ги натпреварите во сите натпреварувања гигантот од ...

Роналдо го купи најмоќниот автомобил за 2,6 милиони евра

SportMedia - 13.03.2018

Кристијано Роналдо реши да го поднови својот возен ред и го купи најновиот модел на „Бугати“, вреден 2,6 милиони евра. Португалецот е познат како љубител на брзите автомобили, па затоа и не чекаше премногу долго, за да го доведе во својата гаража ...

Дани Алвеш: Фудбалот стана бизнис, а Нејмар е дете

Канал5 - 13.03.2018

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Дани Алвеш, смета дека веќе фудбалот не се игра од љубов, туку исклучително за пари. - Фудбалот го губи оној дух кој ме инспирираше да станам играч. Денешниот фудбал стана бизнис, истакна Алвеш.

Жените ова го чекаа: Кристиано Роналдо повторно само по гаќи! (фото)

Спортски - 13.03.2018

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристано Роналдо сопственик е на веројатно најубавото тело во светот на фудбалот. Всушност тоа и му помага да постигне извонредни резултати на теренот, но и му обезбедува вон фудбалски договори.

Валверде веќе остави печат: Ни Јуве, ни Атлетико – Барса ја има најдобрата одбрана во Европа!

Спортклуб - 13.03.2018

Ако некој констатираше вакво нешто во претходните три сезони кога на клупата седеше Луис Енрике, би звучело навистина смешно или како невозможна мисија. Сепак, во овој момент и тоа е возможно.

Роналдо си купи автомобил вреден 2,6 милиони евра (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.03.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, сака да вози скапи автомобили, а својата колекција одлучи да ја збогати со ново Бугати, чија цена изнесува 2,6 милиони евра. Автомобилот му го претстави на ѕвезда на НФЛ лигата, Одел Бекам Јуниор, кој ...

„Не сакам да бидам фудбалер, јас не припаѓам тука!“

СуперСпорт - 13.03.2018

Дани Алвеш повторно го привлече вниманието на себе, а овој пат вели дека му е доста со играње фудбал. Бразилскиот фудбалер е познат како фудбалер без „влакна на јазикот“ и често дава неверојатни изјави за медиумите.

Роналдо купи „ѕвер“ од автомобил! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 13.03.2018

Кристијано Роналдо одлучи да си дозволи автомобил од 2,6 милиони евра, па тоа за него е ситница. Португалецот е познат по тоа што сака да вози брзи автомобили, па никого не го зачуди тоа што стана амбасадор на ...

Кинезите пресекоа: Не го сакаме Иниеста!

Локално - 13.03.2018

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста нема да премине во кинескиот Тијанжин. Тимот предводен од Пауло Соуса, упати спектакуларна понуда кон шпанскиот играч од средниот ред. Иниеста бил искушуван со годишна плата од 35 милиони евра.

Преодниот рок на Барса зависи од семејството на Кутињо!?

Спортклуб - 13.03.2018

Интересни информации пристигнуваат од Каталонија. Барселона овој викенд реализираше уште еден трансфер, играчот за врска на Гремио Артур од лето ќе стане нов член на екипата на Ернесто Валверде.

Барселона се огласи и испрати порака за можниот кам-бек на Нејмар на „Камп Ноу“

Дерби - 13.03.2018

Бразилецот Нејмар повторно е топ тема низ светските медиуми, а причината за тоа не е повредата туку можноста да го напушти Пари Сен Жермен по само една едно. Минатото лето „светците“ за него издвоија 222 милиони евра, но по се изгледа на Нејмар не ...

Фабрегас посочи како планира да го неутрализира Меси

Дерби - 13.03.2018

Оваа седмица се играат преостанатите осминафинални дуели во Лигата на шампионите, а оној кој предизвикува најголемо внимание е оној во Каталонија каде ќе се соочат Барселона и Челси. На првата средба немаше победник, поточно Вилијан и Меси донесоа ...

НЕЈМАР ГО ОДИГРАЛ ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ЗА ПСЖ: Се подготвува ли трансфер на столетието?

SportMedia - 13.03.2018

Најскапиот фудбалер на светот, наводно е несреќен во Париз. Очекувал многу повеќе кога во рекордниот трансфер од 222.милиони ја замени Барселона со ПСЖ. Се надеваше дека ќе биде миленик на навивачите, дека лигата ќе биде поинтересна, и дека ПСЖ ќе ...

Дали е можно Нејмар никогаш повеќе да не заигра за ПСЖ?

СуперСпорт - 13.03.2018

Според тврдењата на француските и шпанските медиуми, постои реална можност Нејмар да го напушти ПСЖ следното лето и повеќе да не заигра ниту еден натпревар за клубот од Париз. Излегувањето на ПСЖ од Лигата на шампионите и повеќемесечната пауза ...

Дали Дани Алвеш ги избриша мрсулите од дресот на Роналдо? (ВИДЕО)

SportMedia - 13.03.2018

Нема крај на оној осминафинален дуел од Лигата на Шампионите во кој Реал Мадрид го елиминираше ПСЖ откако беше подобар и на дуелот на „Паркот на принцовите" во Париз. Уште еднаш во главна улога се најде Дани Алвеш.

Кутињо вели дека вратата за Нејмар да се врати е отворена, Барса го демантира

24Фудбал - 13.03.2018

Бразилецот изнесе свој став, а можеби и став на повеќемина од соблекувалната, но клубот има поинаков. Филипе Кутињо даде мошне интересна изјава, велејќи дека вратата за Нејмар да се врати во Барселона е отворена, барем тоа ќе го стореле неговите ...

Ал Келаифи не остави ништо на случајот и му направи проверка на Нејмар (Фото)

Дерби - 13.03.2018

Француските медиуми во неделата пренесоа дека претседателот Насер Ал Келаифи планира да отпатува за Бразил со цел да има средба со Нејмар и неговиот татко кој всушност му е и агент, не само за да види во каква ситуација е здравствената состојба на ...

Со Тиаго постигна 269, со Матео 123: Колку голови ќе постигне Меси со Сиро?

Спортклуб - 13.03.2018

Натпреварот против Челси во осминафиналето од Лигата на шампионите ќе биде прв за Лионел Меси по раѓањето на неговиот трет син Сиро. Тој се роди во саботата рано наутро и е трето дете во семејството на Лионел и Антонела.

Барселона комплетна за Челси – Иниеста е подготвен за супердербито в среда

Sport 1 - 13.03.2018

Иако се најавуваше нешто подолга пауза, капитенот на шпанска Барселона, Андрес Иниеста сепак ќе биде подготвен за реваншот во осминафиналето во Лигата на шампионите во супердербито со Челси, кое е на програмата утревечер од 20.45 часот на „Камп Ноу“.

Кутињо: Би било убаво Нејмар да се врати во Барселона

Точка - 13.03.2018

Неодамна „Ел Мундо Депортиво“ пренесе дека Нејмар не бил среќен во ПСЖ, дека сфатил дека направил грешка и побарал да се врати назад во Барселона. Оваа вест најмногу ги израдува навивачите на каталонскиот клуб, а се чини дека ниту играчите на ...

Дани Алвеш: ПСЖ ја нема енергијата која ги поврзува луѓето

TopSport - 13.03.2018

Бразилскиот репрезентативец Дани Алвеш повторно го привлече вниманието на јавноста, откако отворено говорел на актуелни теми поврзани со ПСЖ. Алвеш рекол дека футбалот повеќе не се игра од љубов и страст кон играта, туку дека се игра поради пари.

Фабрегас: Ќе го натерам Меси да се чувствува непријатно

+инфо - 12.03.2018

Играчот од средниот ред на Челзи, Цеск Фабрегас не е загрижен што треба да се соочи со своите поранешни соиграчи од Барселона и изјави дека тоа го мотивира уште повеќе. „Сините“ гостуваат на каталонците во реванш-дуел од 1/8-финалето на Лигата на ...

Иниеста подготвен за дуелот со Челзи

Алфа - 12.03.2018

Во пресрет на реванш мечот од осминафиналето во Лигата на шампионите, тренерот на Барселона ќе може да смета на капитенот. Андрес Иниеста, се врати на тренинзите со тимот со тоа најавувајќи го и својот настап на средбата со Челзи на реванш осмина ...

Kутињо: Би било супер Нејмар да се врати во Барса

Макфакс - 12.03.2018

Најновото засилување на Барселона, Филип Кутињо вели дека Нејмар би бил пречекан со раширени раце доколку сака да се врати во Катлаонија. Нејмар замина во Пари Сен-Жермен откако беше откупена неговата клаузула од 222 милиони евра, а овие пари Барса ...

Кутињо: Ќе биде многу убаво ако Нејмар се врати во Барселона

+инфо - 12.03.2018

Фудбалерот на Барселона, Филипе Кутињо изјави дека би било многу убаво, ако Нејмар се врати на „Камп Ноу“. – Тој е одличен фудбалер. Имам можност да играм со него за бразилскиот национален тим и тоа е привилегија за мене.

Прва фотографија од семејството Меси по раѓањето на Чиро (фото)

Спортски - 12.03.2018

Лионел Меси стана татко по трет пат, откако неговата сопруга Антонела во петокот на свет го донесе синот Чиро. Меси и Антонела имаа два сина, петгодишниот Тиаго и двегодишниот Матеа , па сега го добија 5-от член во семејството.

Нејмар го славеше роденденот на својата сестра Рафаела

Макфакс - 12.03.2018

Сестрата на ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Нејмар, Рафаела во неделата навечер го прослави својот 22. роденден, и посебен гостин во семејната куќа во Мангаратиба беше токму Нејмар. Суперѕвездата и претходно секогаш имаше време за забавите на неговата ...

ПСЖ не се откажува од Нејмар

+инфо - 12.03.2018

Сопственикот на Пари Сен Жермен, Насер Ал Хелафи е загрижен поради желбата на Неамар да го напушти клубот. Спортскиот директор Антеиро Енрике се очекува да замине во Бразил, каде што најскапиот напаѓач во светот закрепнува од операцијата.

Алвеш: Дојдов во Париз за да играм фудбал, не да заработувам пари

Локално - 12.03.2018

Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Дани Алвеш верува дека добива премногу пари. Во моментов, играчот заработува 700.000 евра месечно. „Дојдов во Париз за да играм фудбал, а не да заработувам пари, но да бидам искрен, заработувам повеќе отколку што ...

ПАНИКА ВО ПАРИЗ: Претседателот на ПСЖ патува во Бразил!

Спортски - 12.03.2018

Како што пренесуваат шпанските медиуми делегација на ПСЖ ќе отпатува во Бразил со цел да разговата за иднината на Нејмар после неговата изјава дека нема повеќе да се враќа во Париз. Бразилецот се опоравува во Бразил од операцијата, а претседателот ...

Шеиковите од ПСЖ сакаат да го задржат Нејмар по секоја цена

Локално - 12.03.2018

Сопственикот на ПСЖ, Насер Ал-Хелаифи е загрижен од желбата на Нејмар да го напушти клубот. Спортскиот директор, Антеро Енрике се очекува да замине за Бразил, каде најскапиот напаѓач во светот се опоравува од операција.

Ал-Хелаифи и Нејмар Сениор заедно на училиште!

Макфакс - 13.03.2018

Делегацијата на Пари Сен-Жермен, предводена од сопственикот на клубот, Насер Ал-Хелаифи се наоѓа во посета на својата повредена ѕвезда Нејмар, по многубројните секојдневни шпекулации околу иднината на Бразилецот во францускиот клуб.

Меси стана татко по трет пат, познато е и името

ЗаЗабава - 12.03.2018

Лионел Меси на Инстаграм потврди дека му се родил трет син – Чиро Меси, откако клубот претходно објави дека поради „лични причини“ тој ќе го пропушти гостувањето кај Малага. „Добредојде Чиро! Фала му на Господ се мина во најдобар можен ред.

Емери дециден: Нејмар не смее да мрдне од ПСЖ

БркајРабота - 13.03.2018

Екипата на Пари Сен Жермен доживеа прерана елиминација од Лигата на шампионите што беше голем удар со оглед на тоа што се беше насочено кон успех во ова натпреварување, но „светците“ ќе мора да почекаат и побараат друга прилика за остварување на ...

Дани Алвеш: Фудбалот стана бизнис, а Нејмар е дете

А1 On - 13.03.2018

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Дани Алвеш, смета дека веќе фудбалот не се игра од љубов, туку исклучително за пари. – Фудбалот го губи оној дух кој ме инспирираше да станам играч. Денешниот фудбал стана бизнис, истакна Алвеш.

Жените ова го чекаа: Кристиано Роналдо повторно само по гаќи! (фото)

Таратур - 13.03.2018

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристано Роналдо сопственик е на веројатно најубавото тело во светот на фудбалот. Всушност тоа и му помага да постигне извонредни резултати на теренот, но и му обезбедува вон фудбалски договори.

Барселона се огласи и испрати порака за можниот кам-бек на Нејмар на „Камп Ноу“

Точка - 13.03.2018

Бразилецот Нејмар повторно е топ тема низ светските медиуми, а причината за тоа не е повредата туку можноста да го напушти Пари Сен Жермен по само една едно. Минатото лето „светците“ за него издвоија 222 милиони евра, но по се изгледа на Нејмар не ...

Фабрегас посочи како планира да го неутрализира Меси

Точка - 13.03.2018

Оваа седмица се играат преостанатите осминафинални дуели во Лигата на шампионите, а оној кој предизвикува најголемо внимание е оној во Каталонија каде ќе се соочат Барселона и Челси. На првата средба немаше победник, поточно Вилијан и Меси донесоа ...