TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ГРУЕВСКИ ДО ЗАЕВ: Џабе пробуваш да нè оттргнеш од проектите

Телеграф - 29.03.2015

Ќе пробаат да искреираат случај кој може да ги разгори меѓуетничките односи. Да не дозволиме тоа да се случи и затоа мора да бидеме внимателни - рече Груевски Оваа година земјоделците ќе добијат 15 милиони евра субвенции.

Груевски: Заев, џабе пробуваш да не оттргнеш од проектите и делата кои ги градиме за Македонија и нашиот народ

Република - 29.03.2015

Премиерот Никола Груевски одговори на обвинувањата од страна на опозицијата, за наводни огромни провизии кои биле договарани за изградба на автопатиштата во земјава. - Пред некое време овој од опозицијата се обиде да направи конструкција и класична ...

Груевски: Народот ве прочита, знаеме што правите и за чии интереси работите

Република - 29.03.2015

Ги гледам се мачат. Се мачат од петни жили да одработат, да наштетат, да исконструираат нешто. И се нешто се закануваат, се силат, се удираат во гради. Колку тоа срамно изгледа, рече премиерот Никола Груевски денеска во Штип.

Груевски до Заев: Џабе пробуваш да не оттргнеш од проектите и делата

Нетпрес - 29.03.2015

Ги гледам се мачат. Се мачат од петни жили да одработат, да наштетат, да исконструираат нешто. И се нешто се закануваат, се силат, се удираат во гради. Колку тоа срамно изгледа, истакна премиерот Никола Груевски, во рамки на своето обраќање пред ...

Џабе пробуваш да не оттргнеш од проектите и делата, ќе се гради и 4 автопат

Вечер Прес - 29.03.2015

Ние знаеме што правите и за кого и за чии интереси работите! Народот не ви се плаши, народот ве прочита и ова не ви поминува! Македонија знае да ја препознае разликата и да види што правите, рече премиерот Ги гледам се мачат.

Груевски: Народот ве прочита, знаеме за чии интереси работите

Пулс24 - 29.03.2015

Ги гледам се мачат. Се мачат од петни жили да одработат, да наштетат, да исконструираат нешто. И се нешто се закануваат, се силат, се удираат во гради. Колку тоа срамно изгледа, рече премиерот Никола Груевски денеска во Штип.

Груевски до Заев: Џабе пробуваш да не оттргнеш од проектите и делата

Денешен - 29.03.2015

Ги гледам се мачат. Се мачат од петни жили да одработат, да наштетат, да исконструираат нешто. И се нешто се закануваат, се силат, се удираат во гради. Колку тоа срамно изгледа. Ова денеска го истакна премиерот Никола Груевски, потенцирајќи дека ...

Груевски до Заев: Народот не Ви се плаши

Фокус - 29.03.2015

Македонија знае да ја препознае разликата и да види што правите!, рече премиерот. Однесувањето на опозициската партија покажува многу јасно дека тие се крајно исплашени, дека се конфузни, дека се во хаос, затоа што сфаќаат дека ова не им проаѓа, и ...

Груевски: Заев, џабе пробуваш да не оттргнеш од проектите и делата

Локално - 29.03.2015

Премиерот Никола Груевски одговори на обвинувањата од страна на опозицијата, за наводни огромни провизии кои биле договарани за изградба на автопатиштата во земјава. -Пред некое време овој од опозицијата се обиде да направи конструкција и класична ...

Груевски: Заев манипулира со нашите напори да издејствуваме пониски цени за автопатите

А1 On - 29.03.2015

Премиерот Никола Груевски денеска на лидерот на СДСМ Зоран Заев му порача дека, како што рече, со конструкции и манипулации нема да ја оттргнат власта од зацртаните проекти и најави дека не само три, туку ќе се гради и четврти автопат.

Груевски до Заев: Џабе се обидуваш да не оттргнеш од проекти и дела, не само три ќе се гради и четврти автопат

Lider - 29.03.2015

Премиерот Никола Груевски денеска на лидерот на СДСМ Зоран Заев му порача дека, како што рече, со конструкции и манипулации нема да ја оттргнат власта од зацртаните проекти и најави дека не само три, туку ќе се гради и четврти автопат.

Груевски до Заев: Џабе се обидуваш да не оттргнеш од проекти и дела

Утрински - 29.03.2015

Премиерот Никола Груевски денеска на лидерот на СДСМ Зоран Заев му порача дека, како што рече, со конструкции и манипулации нема да ја оттргнат власта од зацртаните проекти и најави дека не само три, туку ќе се гради и четврти автопат.

Груевски: СДСМ е во хаос и исплашен, ние продолжуваме со делата, ќе градиме и четврт автопат

Макфакс - 29.03.2015

Однесувањето на СДСМ покажува многу јасно дека тие се крајно исплашени, дека се конфузни, дека се во хаос, затоа што сфаќаат дека ова не им проаѓа, и покрај сето нивно силење, и покрај агресијата што ја демонстрираат, тоа се само ситни души кои ...