TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бегал со автомобил од полицијата низ Скопје: Кога видоа што има во возилото, веднаш го приведоа

Курир - 24.03.2019

На 23.03.2019 година околу 19:10 часот од страна на полициски службеници кои извршувале редовни активности од областа на сообраќајот на улицата „Македонско Косовска Бригада“ и улицата „Босна и Херцеговина“ во Скопје, при издадена наредба за запирање ...

Бркотница низ скопските улици, полицијата во возило нашла марихуана

Макфакс - 24.03.2019

Во возило на 27-годишен скопјанец, полицијата пронашла околу три килограми марихуана. Како што соопшти МВР, полициските службеници на улицата Македонско Косовска Бригада и улицата Босна и Херцеговина во Скопје, издале наредба за запирање на возило ...

Скопјанец кој пренесувал 3 килограми марихуана, сакал да и избега на полицијата

Скопје1 - 24.03.2019

На 23.03.2019 година околу 19,10 часот од страна на полициски службеници кои извршувале редовни активности од областа на сообраќајот на улицата “Македонско Косовска Бригада“ и улицата “Босна и Херцеговина“ во Скопје, при издадена наредба за запирање ...

Уапсен дилер на марихуана кој бегал од полицијата

Локално - 24.03.2019

Полициски службеници кои извршувале редовни активности од областа на сообраќајот, вчера околу 19 часот на улицата „Македонско Косовска Бригада“ и улицата „Босна и Херцеговина“ во Скопје, при издадена наредба за запирање на патничко моторно возило ...

Бегал со автомобил од полицијата, во возилото му пронашле три килограми марихуана

МКД - 24.03.2019

Вчера во патничко моторно возило „Пасат караван" со скопски регистерски таблици полицијата пронашла три килограми марихуана. Како што информираат од МВР, вчера околу 19:10 часот од страна на полициски службеници кои извршувале редовни активности од ...

Бркотница низ скопските улици, полицијата пронашла дрога

24Инфо - 24.03.2019

Во возило на 27-годишен скопјанец, полицијата пронашла околу три килограми марихуана. Како што соопшти МВР, полициските службеници на улицата Македонско Косовска Бригада и улицата Босна и Херцеговина во Скопје, издале наредба за запирање на возило ...

Бркотница низ скопските улици, полицијата во возило нашла марихуана

Точка - 24.03.2019

Во возило на 27-годишен скопјанец, полицијата пронашла околу три килограми марихуана. Како што соопшти МВР, полициските службеници на улицата Македонско Косовска Бригада и улицата Босна и Херцеговина во Скопје, издале наредба за запирање на возило ...

Синоќа голема бркотница на скопските улици

Centar - 24.03.2019

Во возило на 27-годишен скопјанец, полицијата пронашла околу три килограми марихуана. Како што соопшти МВР, полициските службеници на улицата Македонско Косовска Бригада и улицата Босна и Херцеговина во Скопје, издале наредба за запирање на возило ...

При преглед на возило пронајдени три килограми марихуана

А1 On - 24.03.2019

Полициски службеници кои извршувале редовни активности од областа на сообраќајот, вчера околу 19 часот на улицата „Македонско Косовска Бригада“ и улицата „Босна и Херцеговина“ во Скопје, при издадена наредба за запирање на патничко моторно возило ...

Скопјанец со „пасат“ не запрел пред полицијата, после потерата го уапсија, еве зошто

Сител - 24.03.2019

Вчера околу 19,10 часот од страна на полициски службеници кои извршувале редовни активности од областа на сообраќајот на улицата “Македонско Косовска Бригада“ и улицата “Босна и Херцеговина“ во Скопје, при издадена наредба за запирање на патничко ...

Филмска бркотница во Скопје: Со „Пасат“ полн марихуана и бегал на полицијата

еМагазин - 24.03.2019

На 23.03.2019 година околу 19,10 часот од страна на полициски службеници кои извршувале редовни активности од областа на сообраќајот на улицата “Македонско Косовска Бригада“ и улицата “Босна и Херцеговина“ во Скопје, при издадена наредба за запирање ...

Скопјанец со „пасат“ не запрел пред полицијата, после потерата го уапсија

ТВ21 - 24.03.2019

Вчера околу 19,10 часот од страна на полициски службеници кои извршувале редовни активности од областа на сообраќајот на улицата “Македонско Косовска Бригада“ и улицата “Босна и Херцеговина“ во Скопје, при издадена наредба за запирање на патничко ...

Скопски возач се обиде да избега со три килограми марихуана

Скопје инфо - 24.03.2019

Полициски службеници кои извршувале редовни активности од областа на сообраќајот, вчера околу 19 часот на улицата „Македонско Косовска Бригада“ и улицата „Босна и Херцеговина“ во Скопје, при издадена наредба за запирање на патничко моторно возило ...

Бегал со возилото од полицијата низ Скопје - Кога виделе што носи го привеле

Press24 - 24.03.2019

Околу 19:10 часот од страна на полициски службеници кои извршувале редовни активности од областа на сообраќајот на улицата „Македонско Косовска Бригада“ и улицата „Босна и Херцеговина“ во Скопје, при издадена наредба за запирање на патничко моторно ...

Скопјанец со „пасат“ не запрел пред полицијата, после потерата го уапсија

4NEWS - 24.03.2019

Вчера околу 19,10 часот од страна на полициски службеници кои извршувале редовни активности од областа на сообраќајот на улицата “Македонско Косовска Бригада“ и улицата “Босна и Херцеговина“ во Скопје, при издадена наредба за запирање на патничко ...

Со “Пасат” не застанал на сообраќајна полиција, но успеале на друго место да го сопрат и пронашле марихуана

Опсервер - 25.03.2019

На 23.03.2019 година околу 19,10 часот од страна на полициски службеници кои извршувале редовни активности од областа на сообраќајот на улицата “Македонско Косовска Бригада“ и улицата “Босна и Херцеговина“ во Скопје, при издадена наредба за запирање ...