TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кичеец повикан да даде изјава во полициска станица Карпош

24Инфо - 02.07.2020

Зоран Милевски Кичеец бил повикан во ПС Карпош, објави Курир . Според портаалот, Кичеец треба да даде исказ во врска со објавениот аудио разговор со црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ Дака, во кој како што објавуваа медиумите се работи за ...

Кичеец повикан да даде изјава во полициска станица Карпош

Република - 02.07.2020

Зоран Милески – Кичеец попладнево бил во полициската станица Карпош, каде бил повикан да даде изјава за снимките во кои тој зборува со црногорскиот бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ. Ова следува еден ден откако јавната обвинителка Вилма Русковска им ...

Контраспин: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да спинува околу Дака, иако парите ги дал во времето на Груевски

Мета - 02.07.2020

Сѐ додека ВМРО-ДПМНЕ упорно го премолчува тврдењето на црногорскиот бизнисмен Дака дека не дал мито, а дека парите што ги дал на Кичеец ги дал во времето на Владата на Никола Груевски, партиското тврдење за наводна корупција на Заев за овој случај е ...

Кичеец повикан на распит во полициска станица

Курир - 02.07.2020

Зоран Милевски – Кичеец повикан во ПС Карпош да даде исказ во случајот Дака. Кичеец треба да даде исказ во случајот со контраверзниот бизнисмен Дака, во кој како што објавуваа медиумите се работи за дадено мито на лидерот на СДСМ.

Зоран Милески-Кичеец на распит во полициска станица

Локално - 02.07.2020

Зоран Милески – Кичеец попладнево е во полициската станица Карпош, каде бил повикан да даде изјава за снимките во кои тој зборува со црногорскиот бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ, пренесуваат дел од медиумите.

Русковска ненадлежна да го гони криминалот на Заев и Дончев!?

Нетпрес - 02.07.2020

Шефицата на јавното обвинителство за организиран криминал и висока корупција, Вилма Русковска се прогласи за ненадлежна да го истражува дали има сторено кривично дело во разговорите од аудиоснимките кои го инволвираат екс премиерот и лидер на СДСМ, ...

Дака во земјава формирал две компании преку офшор фирма од Панама, едната поседува над 5 илјади квадрати во Тетово

Фокус - 01.07.2020

Црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ-Дака , кој стана актуелен по објавувањето на разговорот со Зоран Милески-Кичеец , се поврзува со две компании во земјава. Според податоците што ги обезбеди Фокус од Централниот регистар, двете компании се ...

За Колку и како премиерот ЗАЕВ ГО ИЗМАМИЛ БИЗНИСМЕНОТ ДАКА

Вечер - 01.07.2020

Слушнавме деновите телефонски разговор помеѓу црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ-Дака и Зоран Милески Кичеец во кој, изрично, Дака се жали од тогашниот премиер Зоран Заев и генералниот секретар на владата Драги Рашковски дека “ви дадов 300.000 ...

Заев да каже за што ги потрошил парите од Дака и дали го полни правосудството со негови луѓе за да бега од правдата

24Инфо - 01.07.2020

Интегрален текст од прес конференција на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ „Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра.

Стоилковски: Заев да каже за што ги потрошил парите од Дака и дали го полни правосудството со негови луѓе за да бега од ...

Канал5 - 01.07.2020

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.

Стоилковски: Заев да каже за што ги потрошил парите од Дака и дали го полни правосудството со негови луѓе за да бега од ...

Курир - 01.07.2020

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари, истакна на денешната прес-конференција портпаролот на ...

Стоилковски: Заев да каже за што ги потрошил парите од Дака и дали го полни правосудството со негови луѓе за да бега од ...

Опсервер - 01.07.2020

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.

Стоилковски: Заев да каже за што ги потрошил парите од Дака и дали го полни правосудството со негови луѓе за да бега од ...

MakPress - 01.07.2020

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.

Црногорскиот бизнисмен Дака може да биде уапсен при влез во Македонија

Курир - 01.07.2020

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун Мирослав Давидовиќ Дака самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Црногорскиот бизнисмен Дака може да биде уапсен при влез во Македонија

Нетпрес - 01.07.2020

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун Мирослав Давидовиќ Дака самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Црногорскиот бизнисмен Дака може да биде уапсен при влез во Македонија?

Опсервер - 01.07.2020

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун Мирослав Давидовиќ Дака самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Стоилковски: Заев да каже за што ги потрошил парите од Дака

Република - 01.07.2020

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.Иако имаме признание од Заев дека остварил контакт со ...

МВР има доволна основа да го гони црногорскиот бизнисмен Дака при обидот за влез во Македонија

Република - 01.07.2020

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун, Миодраг Давидовиќ-Дака, самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

МВР има доволна основа да го гони црногорскиот бизнисмен Дака при обидот за влез во Македонија

Вечер - 01.07.2020

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун, Миодраг Давидовиќ-Дака, самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Кичеец повикан на распит во полициска станица

Нетпрес - 02.07.2020

Зоран Милевски – Кичеец повикан во ПС Карпош да даде исказ во случајот со контроверзниот црногоско-спрски бизнисмен Мирослав Давидовиќ Дака. Кичеец треба да даде исказ во случајот со контраверзниот бизнисите со Дака, во кој како што објавуваа ...

Кичеец повикан на распит во полициска станица

Пулс24 - 02.07.2020

Зоран Милевски – Кичеец повикан во ПС Карпош да даде исказ во случајот Дака. Кичеец треба да даде исказ во случајот со контраверзниот бизнисмен Дака, во кој како што објавуваа медиумите се работи за дадено мито на лидерот на СДСМ.

КИЧЕЕЦ викнат на распит во ПОЛИЦИЈА!

Вечер - 02.07.2020

Зоран Милески – Кичеец попладнево бил во полициската станица Карпош, каде бил повикан да даде изјава за снимките во кои тој зборува со црногорскиот бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ. Ова следува еден ден откако јавната обвинителка Вилма Русковска им ...

Црногорскиот бизнисмен Дака може да биде уапсен при влез во Македонија

Expres - 01.07.2020

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун Мирослав Давидовиќ Дака самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Давидовиќ: Му дадов 300.000 евра на Кичеец за логистика, тоа не е мито

Нова ТВ - 01.07.2020

Му дадов 300.000 евра на Кичеец уште кога Груевски беше премиер, но тоа не беше мито, туку за консалтинг, напиша црногорскиот бизнисмен Миоград Дака Давидовиќ во писмо до македонската јавност во кое го објаснува разговорот од објавената аудио снимка ...

Стоилковски: Дали Заев мести идни обвинители и судии за да бега од правдата?! (ВИДЕО)

Вечер - 01.07.2020

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.

Рускоска за снимката на Дака: Полицијата треба да процени дали има кривично дело

Република - 01.07.2020

Обвинителката Вилма Рускоска коментирајќи ја снимката со црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ Дака рече дека полицијата треба да одлучи дали и како ќе постапува по снимките. изјави Рускоска на прашање на „Република“.