TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДЕНЕС И УТРЕ ВО МАКЕДОНИЈА МАКСИМУМОТ НА ТОПЛОТНИОТ АФРИКАНСКИ БРАН: Очекуваме температури до 40, 41 степен

Екран - 11.06.2024

Метео прогноза на Славчо Попоски Во Македонија денес и утре го очекуваме максимумот на овој топлотен бран од Африка, па така денешниот и утрешниот ден кај нас ќе бидат најтоплите денови досега оваа година.

Македонија пред голем топлотен брен – температурите ќе се искачат и до 40 степени

Канал5

Секој од изминатите 12 месеци беше најтопол во историјата

Трн

Славчо Попоски, метеоролог: „Температури и до 41 степен Целзиусов, благо заладување дури во четврток“

Црнобело

ДОАЃААТ ДВАТА НАЈТОПЛИ ДЕНОВИ ДОСЕГА ОВАА ГОДИНА: Максимумот на овој топол бран од Африка утре и во среда ќе донесе температури до 40, 41 степен

24Инфо

ДЕНЕС И УТРЕ ВО МАКЕДОНИЈА МАКСИМУМОТ НА ТОПЛОТНИОТ АФРИКАНСКИ БРАН: Очекуваме температури до 40, 41 степен

Градина

ДЕНЕС И УТРЕ ВО МАКЕДОНИЈА МАКСИМУМОТ НА ТОПЛОТНИОТ АФРИКАНСКИ БРАН: Очекуваме температури до 40, 41 степен

Lady

Скопје1

Следува уште потопло време – Временска прогноза за 11.6.2024

Телма - 10.06.2024

Сончево и многу топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност.

Сончево со раст на температурата, попладне локална нестабилност

Нетпрес

Во Битола ончево и многу топло со умерена облачност, температурата до 34 степени, UV=8

Битола Њуз

УВ индексот 8: Денеска максимални 36 степени

Локално

Сончево и уште потопло, попладне изолирана нестабилност – Временска прогноза за 10.6.2024

Телма

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА ТЕМПЕРАТУРИ НАД 40 СТЕПЕНИ – Метеоцентар ја објави најновата прогнзоа

Centar

Во Битола сончево и многу топло со умерена  облачност, температурата до 33 степени

Битола Њуз

Макфакс Опсервер ТВ21 4NEWS Скопје инфо Фокус MTM Точка

Утрово најсвежо во Лазарополе

Курир - 10.06.2024

Утрово е најсвежо во Лазарополе, 11 степени, а максимални 20 степени се измерени во Демир Капија, Кавадарци и Виница. Во Берово е 14 степени, 15 Крива Паланка, Претор, Попова Шапка, 16 Тетово, Маврови Анови, Охрид, Битола, 17 Струмица, Дебар, 18 ...

Во Битола денеска до 34 степени

Тера

Утрово најсвежо во Лазарополе

Сител

Најсвежо во Лазарополе, најтопло во Кавадарци, Виница и Демир Капија

Слободен Печат

Во Лазарополе најсвежо утрово

Нетпрес

Утрово најсвежо во Лазарополе

Бриф

УХМР соопшти каде утрово беше најсвежо, а каде најтопло

Press24

24Инфо