TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Официјално: Ердал Ракип ќе може да биде дел од Македонската фудбалска репрезентација

Дриблинг - 24.09.2021

Фудбалерот на Малме Ердал Ракип веќе може да биде дел од списокот на Благоја Милевски уште за претстојните квалификациски натпревари кои ќе ги играме со Лихтенштајн и Германија во октомври.

Супер-засилување за „рисовите“: Ракип ќе игра за Македонија

Gol.mk - 23.09.2021

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе добие супер-засилување во сениорскиот тим, затоа што Ердал Ракип од шведски Малме доби дозвола од ФИФА да го облече дресот на „рисовите“ и да дебитира за сениорскиот тим.

Официјално: Нема пречки Ердал Ракип да игра за Македонија!

Спортски - 23.09.2021

Фудбалерот на Малме Ердал Ракип веќе може да биде дел од списокот на Благоја Милевски уште за претстојните квалификациски натпревари кои ќе ги играме со Лихтенштајн и Германија во октомври.

ФИФА даде зелено светло, Ракип ќе игра за Македонија

24Фудбал - 23.09.2021

Македонија идниот месец на 8 октомври гостува кај Лихтенштајн, а три дена потоа на домашен терен ја пречекува Германија. Одлична вест за Благоја Милевски и нашата најдобра фудбалска репрезентација, 25 годишниот член на шведски Малме, Ердал Ракип ќе ...

Македонија против Германија со уште еден фудбалер кој игра во ЛШ!

Sport 1 - 23.09.2021

Светската фудбалска федерација (ФИФА) му даде зелено светло на младиот фудбалер на Малме, Ердал Ракип да го облече дресот на македонската фудбалска репрезентација и тоа е одлична вест за нашата селекција затоа што ќе биде посилна во средниот ред за ...

Македонија може ќе биде посилна за фудбалер кој игра Лига на шампиони

Оff.net - 23.09.2021

Откако првотимецот на шведскиот гигант Малме, Ракип Ердал најави, а ФИФА денес одлучила дека нема никаков проблем, младиот фудбалер наскоро би можел да дебитира за Македонија. Ракип Ердал е роден на 13 февруари во 1996-та година во Малме.

ФИФА рече “ДА“ : Македонија со Ракип Ердал против Лихтенштајн и Германија!

SportMedia - 23.09.2021

Тоа што очекувавме и се случи. ФИФА даде дозвола или виза Ракип Ердал, играчот за врска на Малме дека може да игра за А- репрезентацијата на Македонија. Тоа значи дека Ердал ќе може да игра за нашата селекција во октомврискиот циклус против ...

Играчот на Малме, Ердал станува македонски репрезентативец

Република - 23.09.2021

ФИФА даде дозвола или виза , играчот за врска на Малме дека може да игра за А- репрезентацијата на Македонија. Тоа значи дека Ердал ќе може да игра за нашата селекција во октомврискиот циклус против Лихтенштајн и Германија, дознава „Спорт Медиа“.