TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најава за снежени врнежи следната недела

Порта - 24.11.2021

Како што веќе кажавме, утре ќе имаме променливо облачно и релативно суво време, додека од петок и тоа под влијание на влажен воздушен бран ќе има повремени врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има особено во западните предели, додека на повисоките ...

Славчо Попоски најавува врнежи од снег

Фактор

Најнови најави: дали доаѓаат првите значителни врнежи од СНЕГ следната недела?!

Скопје24

Еве кога да очекуваме снег во наредниот период

Градина

Какво време не очекува во следните денови?

ТВ21

Какво време не очекува во следните денови?

4NEWS