TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дурант се врати после два месеци и не промаши во победата на Бруклин (Видео)

Дерби - 08.04.2021

Кевин Дурант се врати на НБА паркетите после два месеци и тоа го направи со голем стил, бидејќи големата ѕвезда на Бруклин имаше блескави 18 минути во победата над Њу Орлеанс. Нетси успеаваа да редат победи и без својата најголема ѕвезда во тимот, ...

Денвер и Јокиќ ја продолжија победничката серија, Дурент се врати со перфектен меч (ВИДЕО)

МКД - 08.04.2021

Денвер дојде до седмата победа по ред откако го совлада Сан Антонио со 106-96, Кевин Дурент по два месеци пауза се врати на теренот и одигра меч без промашување, Бруклин го победи Њу Орлеанс со 139-111.

ВИДЕО: Јокиќ со нов „дабл-дабл“ во победата над Сан Антонио

Слободен Печат - 08.04.2021

Никола Јокиќ ја продолжи одличната серија на игри и забележа нов „дабл-дабл“ учинок и го водеше Денвер во победата над Сан Антонио со 106:96 доцна синоќа во НБА лигата. На српскиот центар му недостасѕваше само еден скок да дојде до нов „трипл-дабл“, ...

ВИДЕО: Седмо славје во низа за Јокиќ и Денвер, Далас загуби во дербито на Тексас

Gol.mk - 08.04.2021

Денвер Нагетс славеа против Сан Антонио Спарс во својата „Бол Арена“ со 106-96, за седма победа во низа во НБА лигата. Никола Јокиќ одново беше човекот кој го предводеше тимот до триумфот, а против Спарси собра речиси троен ефект.

Дурант се врати по два месеци и не промаши ниту еднаш!

СуперСпорт - 08.04.2021

Кевин Дурант се рехабилитараше по повредата и одигра одличен меч на теренот. Ѕвездата на Бруклин паузираше долго време, но на теренот беше неверојатен. Тренерор на Бруклин, Стив Неш му даде минутажа од клупата, но Дурант и покрај тоа за само 18 ...

Импресивно враќање на Дурант по пауза од два месеци: Меч без ниту еден промашен шут

Екипа - 08.04.2021

Кевин Дурант се опорави од повредата на мускулот одигрувајќи одличен повратнички натпревар. Ѕвездата на Бруклин, поради повреда на мускулот не игра од 14. февруари. Тренерот на Бруклин, Стив Неш му ја лимитираше минутажата па Дурант започна од ...

Тренерот на Денвер тргна да ги тепа судиите во одбрана на – Никола Јокиќ (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.04.2021

Дека Никола Јокиќ е најважниот шраф во машинеријата на Денвер нагетс го знаат сите кошаркарски вљубеници во светот, но тоа најдобро го знае тренерот на овој тим, Мајкл Мелоун, кој поради тоа често збеснува кога судиите не досудуваат очигледни ...

ВИДЕО: Тренерот на Денвер исклучен поради Јокиќ ,сакаше да се пресмета со судиите

Дриблинг - 08.04.2021

Тренерот на Денвер, Мајкл Мелоун беше исклучен во средината на втората четвртина од мечот во кој неговиот тим го совлада Сан Антонио со 106: 96! И тоа е заради Никола Јокиќ, односно заради нападот врз судиите кои не играа фаул над Србинот – и ...

Јокиќ вообичаено фантастичен, Дурент не промаши во првиот меч по два месеци пауза (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.04.2021

За Никола Јокиќ, веќе станува вообичаено да биде најдобар на средбите на својот тим Денвер нагетс, особено во победи каква што беше ноќешната против Сан Антонио спарс (106-96). Српскиот интернационалец повторно „флертуваше“ со трипл-дабл ефект, ...

Јокиќ повторно брилијантен, Дончиќ не се прослави

Кајгана - 08.04.2021

Српскиот кошаркар со сјајна партија му донесе триумф на Денвер над Сан Антонио, додека изненадување на вечерта е поразот на Далас кој со Дончиќ загуби од слабиот Хјустон. Крајно ефикасниот прв дел им припадна на гостите од Сан Антонио со 30:32 и тоа ...

Шоу на Расел Вестбрук, уште една одлична партија на Јокиќ… (ВИДЕО)

Екипа - 08.04.2021

Расел Вестбрук повторно имаше свои шоу во НБА запишувајќи нов „трипл-дабл“ во победата на Вашингтон од 116-131 против Орландо. Вестбрук натпреварот го заврши со 23 поени, 14 скока и 15 асистенции. Денвер, пак, со 106-96 славеше против Сан Антонио.

Јокиќ одново одличен, шоу на Вестбрук, Хјустон ги изненади Далас и Дончиќ 🎥

Спортски - 08.04.2021

Уште една возбудлива вечер во НБА лигата е зад нас. Расел Вестбрук имае уште едно свое шоу и стигна до нов трипл-дабл во триумфот на Вашингтон со резултат 116:113 против Орландо. Вестбрук натпреварот го заврши со 23 поени, 14 скокови и 15 асистенции.

Дурент без промашување на првиот меч по два месеци, Јокиќ фантастичен (ВИДЕО)

SportMedia - 08.04.2021

Кевин Дурент се опорави од повредата и го одигра првиот меч по паузата од речиси два месеци. Ѕвездата на Бруклин на терените го нема од 14. февруари, но тоа се чини не е проблем за него, беше фантастичен во кам-бекот.

Нема утка, Дурант се врати по 23 меча и играше како воопшто да не паузирал

Спортманија - 08.04.2021

Требаше да биде стартер, но во последен момент Стив Неш ја промени одлуката, а Кевин стрпливо си почека и одигра како да не паузирал воопшто. Кевин Дурант го одигра првиот меч за Бруклин нетс по пауза од речиси два месецa, а интересно e тоа што иако ...

Бруклин наредните десет дена ќе биде без Харден

Курир - 07.04.2021

Еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата Џејмс Харден тешко се повреди во периодот кој следи нема да настапува за тимот на Бруклин. Сепак, Нетс ќе мора да играат во следните десет дена без него, бидејќи Харден се здоби со повреда.

Победи на високо позиционираните во НБА, пораз доживеа само Милвоки

Алфа - 07.04.2021

Четири од петте водечки во НБА што настапија утринава победија, а загуби само Милвоки и тоа од Голден Стејт со 122-121. Стеф Кари имаше една од неговите прочеуени партии кога ретко промашува, па со 41 поен ги одржа шансите на Вориорси за место во ...

Се повреди Џејмс Харден

Вечер Прес - 07.04.2021

Џејмс Харден е најдобриот играч на Бруклин оваа сезона, а генерално и еден од најдобрите во целата лига и кандидат за МВП-наградата. Сепак, Нетс ќе мора да играат во следните десет дена без него, бидејќи Харден се здоби со повреда.

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Курир - 07.04.2021

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари, по победата над Милвоки (122:121) призна дека многу ужива во кошарката и покрај нестабилниот учинок на тимот оваа сезона во НБА-лигата. Кари ноќеска постигна 41 поен против Бакс, постигнувајќи 14 од 21 удар за ...

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

Опсервер - 07.04.2021

– Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари, по победата над Милвоки (122:121) призна дека многу ужива во кошарката и покрај нестабилниот учинок на тимот оваа сезона во НБА-лигата. Кари ноќеска постигна 41 поен против Бакс, постигнувајќи 14 од 21 удар ...

Кари блескаше во чудесниот триумф над Милвоки, Филаделфија со нова лекција за ривалот Бостон (ВИДЕО)

Дерби - 07.04.2021

Тимот на Голден Стејт Вориорс ја забележа 24 сезонска победа во НБА лигата и тоа над Милвоки Бакс кого го доби во својот дом со 122-121. „Воините“ губеа со 10 разлика на 4:31 до крајот, меѓутоа не се предадоа, покажаа карактер, знаење и направија ...

Јокиќ повторно маестрален за 7-ми триумф во низа на Денвер

24 Вести - 07.04.2021

Кошаркарите на Денвер го извојуваа седмиот триумф во низа, совладувајќи го Детроит со 134:119. Јокиќ повторно беше маестрален и за само 27 минути минати на паркетот забележа исто толку поени, 8 скока и 11 асистенции.

Кари: Оваа сезона ја сакам кошарката на нов начин

MakPress - 07.04.2021

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари, по победата над Милвоки (122:121) призна дека многу ужива во кошарката и покрај нестабилниот учинок на тимот оваа сезона во НБА-лигата. Кари ноќеска постигна 41 поен против Бакс, постигнувајќи 14 од 21 удар за ...

Атланта со рекорд во НБА лигата, Вориорс изненадување на вечерта

Нетпрес - 07.04.2021

Кошаркарите на Атланта Хоуск со 123:107 ноќта кон средата ги совладаа Њу Орлеанс Пеликанск, соборувајќи го рекордот во НБА лигата по погодените удари за три поени во тратата делница. Хоукс, инаку е најлошиот тим во лигата според реализацијата на ...

Рекорд на Атланта, Кари им пресуди на Милвоки, брилијантни партии на Јокиќ и Вучевиќ

MTM - 07.04.2021

Голден стејт Вориорс ги шокираа Милвоки Бакс, Атланта Хоукс поставија рекорд во НБА лигата, Јокиќ и Вучевиќ ги предводеа своите тимови со нови победи, а Пол Џорџ и Џоел Ембид ги предводеа своите тимови до нови победи со 30+ поени.