TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Амазон го исмева Нетфликс поради забраната за споделување лозинки

Канал5 - 29.05.2023

„Amazon Prime Video“ го исмеа ривалот „Netflix“ поради неговата неодамнешна забрана за споделување лозинки. Тие твитнаа скриншот од страницата за избор на профил на сопствената апликација за стриминг, на кој пишува: „Кој гледа? На страницата има ...

Како да проверите дали некој ви ја „хакнал“ лозинката?

Кајгана - 29.05.2023

Дури и ако не се сомневате дека вашите сметки се компромитирани, користете ја алатката од овој текст и проверете дали вашите податоци се меѓу 11-те милијарди компромитирани сметки. Нашите лозинки не се 100% безбедни и секогаш постои ризик од нивно ...

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Кајгана - 29.05.2023

Amazon Prime Video го исмеа Netflix поради неодамнешната забрана за споделување лозинка на стриминг платформата. Твитнаа скриншот од избор на профил на апликацијата за стриминг на која пишува: „Кој гледа?“.

Сајбер-криминалците нудат евтини претплати на Netflix, што се крие зад тоа

USB - 29.05.2023

Netflix ја прекина една од своите популарни опции: споделени сметки. Оваа одлука предизвика значителен егзодус на корисници, па Netflix, на пример, изгуби повеќе од милион претплатници само во Шпанија во првиот квартал од 2023 година.

Сајбер-криминалците нудат евтини претплати на Netflix, што се крие зад тоа

Скопје1 - 30.05.2023

Netflix ја прекина една од своите популарни опции: споделени сметки. Оваа одлука предизвика значителен егзодус на корисници, па Netflix, на пример, изгуби повеќе од милион претплатници само во Шпанија во првиот квартал од 2023 година.