TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снег, падна – колку што падна, сега ни доаѓа поларен студ

Алсат-М - 21.01.2022

Студ и снежни врнежи утринава ја зафатија земјава. Најмногу снег падна на Попова шапка, односно 44 сантиметри, потоа во Маврови Анови 21 и во Крушево 9 сантиметри. Има планински места каде што патот е непрооден.

Најмногу снег на Попова Шапка, најстудено во Берово и Струмица

Бизнис Вести

Најмногу снег на Попова Шапка, најстудено во Берово и Струмица

Независен

Утрински мерења на УХМР: Најмногу снег на Попова Шапка – 44 см., најстудено во Берово и Струмица -5 степени

Нова ТВ

Најмногу снег на Попова Шапка, најстудено во Берово и Струмица

Во Центар

Нoви врнежи од снег, најмногу на Попова Шапка, најстудено во Берово и Струмица

МКД

Наврна дури 44 сантиметри снег, а температурите се под нулата: Тука натрупа најмногу

Press24

Слободен Печат Кајгана 24Инфо Фокус Опсервер Frontline Gostivarpress.mk Алсат-М