TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку 30 приведени при судири меѓу полицијата и анархисти во атинската населба Ексархија

А1 On - 06.12.2018

Најмалку 30 лица се приведени вечерва за време на судирите меѓу грчката полиција и група анархисти во атинската населба Ексархија, каде пред 10 години беше убиен младиот Алексис Григоропулос.

Хаос во Атина – демонстрантите се судрија со полицијата (ВИДЕО)

Канал5 - 06.12.2018

Демонстрантите се судрија со полициските специјалци на првите протести по повод одбележувањето на 10 годишнината од убиството на тинејџер. Пред 10 години , 15 годишниот Алексис Григоропулос беше убиен од полицијата.

Протестен марш кон грчкиот парламент

Н.Македонија - 06.12.2018

Без голема масовност, барем засега, во центарот на Атина вечерва започна протестот по повод 10-годишнината од убиството на Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина. Претежно млади лица, од студентски, левичарски и анархистички ...

Инциденти на протестите во Солун и Атина

Н.Македонија - 06.12.2018

Помали инциденти избија на протестите што се одржуваат во Солун и Атина, организирани од учениците и студентите во рамки на активностите за одбележување на 10-годишнината од убиството на Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина.

Судири меѓу полицијата и анархисти во атинската населба Ексархија

Вечер - 06.12.2018

Припадници на грчката полиција вечерва се судирја со група анархисти во атинската населба Ексархија, каде пред 10 години беше убиен младиот Алексис Григоропулос. Како што јави дописничката на МИА од Атина, анархистите кон полицијата фрлија дестици ...

Во Атина демонстранти се судрија со полицијата

Пулс24 - 06.12.2018

На денот на одбележувањето на 10-годишнината од убиството на тинејџер во Атина демонстрантите се судрија со полициските специјалци. Петнаесетгодишниот Алексис Григоропулос пред 10 години беше убиен од полицијата.

Најавени протести по повод 10-годишнина од убиството на Григоропулос во Грција

+инфо - 05.12.2018

Низа протести во Атина и во другите грчки градови се закажани за утре по повод 10-годишнината од убиството на тинејџерот Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина. Околу 5000 полицајци ќе бидат ангажирани за безбедноста во грчката ...

Почна протестот во Атина за одбележување на 10-годишнината од убиството на Григоропулос

Вечер - 06.12.2018

Без голема масовност, барем засега, во центарот на Атина вечерва започна протестот по повод 10-годишнината од убиството на Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина. Претежно млади лица, од студентски, левичарски и анархистички ...

Маскирани лица ја нападнаа полицијата на протестите во Грција

Слободен Печат - 06.12.2018

Помали инциденти избија на протестите што се одржуваат во Солун и Атина, организирани од учениците и студентите во рамки на активностите за одбележување на 10-годишнината од убиството на Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина.

Судири меѓу полицијата и анархисти во атинската населба Ексархија

MTM - 06.12.2018

– Припадници на грчката полиција вечерва се судирја со група анархисти во атинската населба Ексархија, каде пред 10 години беше убиен младиот Алексис Григоропулос. Како што јави дописничката на МИА од Атина, анархистите кон полицијата фрлија дестина ...

Под драконски безбедносни мерки протестите во Грција по повод 10-годишнината од убиството на Григоропулос

Либертас - 05.12.2018

Низа протести во Атина и во другите грчки градови се закажани за утре по повод 10-годишнината од убиството на тинејџерот Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина. Околу 5000 полицајци ќе бидат ангажирани за безбедноста во грчката ...

Маскирани лица нападнаа полицајци на протестите во Грција

+инфо - 06.12.2018

Помали инциденти избија на протестите што се одржуваат во Солун и Атина, организирани од учениците и студентите во рамки на активностите за одбележување на 10-годишнината од убиството на Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина.

Судири меѓу полицијата и анархисти во атинската населба Ексархија

+инфо - 06.12.2018

Припадници на грчката полиција вечерва се судирја со група анархисти во атинската населба Ексархија, каде пред 10 години беше убиен младиот Алексис Григоропулос. Како што јави дописничката на МИА од Атина, анархистите кон полицијата фрлија дестина ...

Под драконски безбедносни мерки протестите во Грција по повод 10-годишнината од убиството на Григоропулос

Локално - 05.12.2018

Низа протести во Атина и во другите грчки градови се закажани за утре по повод 10-годишнината од убиството на тинејџерот Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина. Околу 5000 полицајци ќе бидат ангажирани за безбедноста во грчката ...

Инциденти на протестите во Солун и Атина

24Инфо - 06.12.2018

Помали инциденти избија на протестите што се одржуваат во Солун и Атина, организирани од учениците и студентите во рамки на активностите за одбележување на 10-годишнината од убиството на Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина.

Судири меѓу полицијата и анархисти во атинската населба Ексархија

Алфа - 06.12.2018

Припадници на грчката полиција вечерва се судирја со група анархисти во атинската населба Ексархија, каде пред 10 години беше убиен младиот Алексис Григоропулос. Aнархистите кон полицијата фрлија дестици молотови коктели и друга пиротехника, на што ...

Под драконски безбедносни мерки протестите во Грција по повод 10-годишнината од убиството на Григоропулос

Вечер - 05.12.2018

Низа протести во Атина и во другите грчки градови се закажани за утре по повод 10-годишнината од убиството на тинејџерот Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина. Околу 5000 полицајци ќе бидат ангажирани за безбедноста во грчката ...

Инциденти на протестите во Солун и Атина

А1 On - 06.12.2018

Помали инциденти избија на протестите што се одржуваат во Солун и Атина, организирани од учениците и студентите во рамки на активностите за одбележување на 10-годишнината од убиството на Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина.

Под драконски безбедносни мерки протестите во Грција по повод 10-годишнината од убиството на Григоропулос

А1 On - 05.12.2018

Низа протести во Атина и во другите грчки градови се закажани за утре по повод 10-годишнината од убиството на тинејџерот Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина. Околу 5000 полицајци ќе бидат ангажирани за безбедноста во грчката ...

Инциденти на протестите во Солун и Атина

Независен - 06.12.2018

Помали инциденти избија на протестите што се одржуваат во Солун и Атина, организирани од учениците и студентите во рамки на активностите за одбележување на 10-годишнината од убиството на Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина.

Во Грција се одбележуваат 10 години од убиството на тинејџерот Григоропулос

24Инфо - 06.12.2018

Под драконски безбедносни мерки, за да се избегнат било какви инциденти, од денеска напладне, па се до доцна во ноќта ќе биде грчката престолнина, поради закажаните низа протести по повод 10-годишнината од убиството на тинејџерот Алексис ...

Инциденти на протестите во Солун и Атина

MTM - 06.12.2018

Помали инциденти избија на протестите што се одржуваат во Солун и Атина, организирани од учениците и студентите во рамки на активностите за одбележување на 10-годишнината од убиството на Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина.

Во Грција се одбележуваат 10 години од убиството на тинејџерот Григоропулос

А1 On - 06.12.2018

Под драконски безбедносни мерки, за да се избегнат било какви инциденти, од денеска напладне, па се до доцна во ноќта ќе биде грчката престолнина, поради закажаните низа протести по повод 10-годишнината од убиството на тинејџерот Алексис ...

Инциденти на протестите во Солун и Атина

Локално - 06.12.2018

Помали инциденти избија на протестите што се одржуваат во Солун и Атина, организирани од учениците и студентите во рамки на активностите за одбележување на 10-годишнината од убиството на Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина.

Во Грција се одбележуваат 10 години од убиството на тинејџерот Григоропулос

Локално - 06.12.2018

Под драконски безбедносни мерки, за да се избегнат било какви инциденти, од денеска напладне, па се до доцна во ноќта ќе биде грчката престолнина, поради закажаните низа протести по повод 10-годишнината од убиството на тинејџерот Алексис ...

Инциденти на протестите во Солун и Атина

1tv - 06.12.2018

Помали инциденти избија на протестите што се одржуваат во Солун и Атина, организирани од учениците и студентите во рамки на активностите за одбележување на 10-годишнината од убиството на Алексис Григоропулос.

Во Грција се одбележуваат 10 години од убиството на тинејџерот Григоропулос

Либертас - 06.12.2018

Под драконски безбедносни мерки, за да се избегнат било какви инциденти, од денеска напладне, па се до доцна во ноќта ќе биде грчката престолнина, поради закажаните низа протести по повод 10-годишнината од убиството на тинејџерот Алексис ...

Инциденти на протестите во Солун и Атина

Сител - 06.12.2018

Помали инциденти избија на протестите што се одржуваат во Солун и Атина, организирани од учениците и студентите во рамки на активностите за одбележување на 10-годишнината од убиството на Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина.

Во Грција се одбележуваат 10 години од убиството на тинејџерот Григоропулос

+инфо - 06.12.2018

На 6 декември 2008, 15-годишниот Алексис Григоропулос, во атинската населба Ексархија беше застрелан од полицаец, кој е осуден на доживотна затворска казна. Под драконски безбедносни мерки, за да се избегнат било какви инциденти, од денеска ...

Инциденти на протестите во Солун и Атина

Курир - 06.12.2018

Помали инциденти избија на протестите што се одржуваат во Солун и Атина, организирани од учениците и студентите во рамки на активностите за одбележување на 10-годишнината од убиството на Алексис Григоропулос, јави дописничката на МИА од Атина.

Во Грција се одбележуваат 10 години од убиството на тинејџерот Григоропулос

Независен - 06.12.2018

Под драконски безбедносни мерки, за да се избегнат било какви инциденти, од денеска напладне, па се до доцна во ноќта ќе биде грчката престолнина, поради закажаните низа протести по повод 10-годишнината од убиството на тинејџерот Алексис ...

(Видео + фото) Демонстранти палеа во Атина и Солун на 10-годишнината од убиството на Григоропулос

1tv - 06.12.2018

На бојното поле од пред 10 години, на плоштатот Егзархија, грчки демонстранти, главно млади луѓе од студентски, левичарски и анархистички организации, со молотови коктели потсетија на убиството на Алексис Григоропулос.