TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сколс ја напушти клупата на Олдам по само еден месец и со само една победа

Gol.mk - 15.03.2019

Пол Сколс не е повеќе тренер на англискиот Олдам, откако по само 31 ден го раскина својот прв самостоен тренерски ангажман. Легендарниот ас на Манчестер Јунајтед поднесе оставка по скромните резултати на клубот за кој навива од своето детство.

Првиот самостоен тренерски ангажман на Пол Сколс траеше само 31 ден

Екипа - 14.03.2019

Пол Сколс минатиот месец го оствари својот сон добивајќи го првиот самостоен тренерски ангажман и тоа на клупата на клубот чиј навивач е речиси од раѓање. Легендарниот член на „фергиевите бебиња“ го презеде кормилото на Олдам откако доби дозвола од ...

Кратко траеше првата тренерска авантура: Сколск по само еден месец поднесе оставка од Олдам

СуперСпорт - 14.03.2019

Легендарниот поранешен фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс стави крај на тренерската авантура во Олдам. Сколс си замина од клубот кој се натпреварува во Лига 2, четврто по ранг натпреварување во Англија, само еден месец откако беше назначен за ...

Сколс тргна амбициозно, но издржа само 31 ден како тренер

Дерби - 14.03.2019

Пол Сколс пред само еден месец реши да ги остави микрофоните од студијата и активно да се пресели на теренот, но многу веројатно легендарниот играч на Манчестер Јунајтед брзо ќе го видиме во улога на аналитичар бидејќи оваа вечерва излезе со ...

Кратко траеше авантурата на Сколс во Олдам

Sport 1 - 14.03.2019

Легендата на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс, пред месец дена го презема Олдам, но кратко траеше неговата авантура во четвртолигашот. Денеска Англичанецот си поднесе оставка. Олдам е клубот за кој Сколс навивал уште од детството, но морал да оди ...

Пол Сколс си поднесе оставка, како тренер на Олдам издржа само 31 ден!

24Фудбал - 14.03.2019

Легендата на Манчестер јунајтед, Пол Сколс рано ја заврши авантурата во Олдам, си поднесе оставка од тренерската позиција по само 31 ден и седум меча. Пол Сколс не се прослави во првата прва работа како тренер.

Не било лесно да си тренер: Сколс доби отказ од Олдам по само 31 ден!

SportMedia - 14.03.2019

Поранешниот играч од Манчестер Јунајтед и англиски фудбалски репрезентативец, Пол Сколс, заминува од кормилото на Олдам по само 31 ден од промоцијата. 4 4-годишниот Сколс го презеде Олдам на 11 февруари и беше на кормилото на тимот на само седум ...

Пол Сколс го напушта „Олдам“ по еден месец и една победа како менаџер

Опсервер - 14.03.2019

Легендарниот играч на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс, по еден месец и пет натпревари како менаџер на клубот, го напушта Олдам. Сколс ја презеде функцијата на 11 февруари и на седум натпревари оствари само една победа, три нерешени и порази.

Само еден месец траеше авантурата на Пол Сколс на клупата на Олдам

TopSport - 14.03.2019

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс (45) по еден месец на кормилото на Олдам си поднесе оставка. Сколс клубот кој настапува во англиската Лига 2 го презема на 11 февруари и оттогаш на седум натпревари забележа само 1 победа, со 3 ...

Сколс само еден месец беше тренер на Олдам, си поднесе оставка!

МКД - 14.03.2019

Легендата на Манчестер јунајтед, Пол Сколс рано ја заврши авантурата во Олдам, си поднесе оставка од тренерската позиција по само 31 ден и седум меча. Пол Сколс не се прослави во првата прва работа како тренер.

Пол Сколс го напушта „Олдам“ по еден месец и една победа како менаџер

Локално - 14.03.2019

Легендарниот играч на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс, по еден месец и пет натпревари како менаџер на клубот, го напушта Олдам. Сколс ја презеде функцијата на 11 февруари и на седум натпревари оствари само една победа, три нерешени и порази.

Само еден месец траеше авантурата на Пол Сколс на клупата на Олдам

Макфакс - 14.03.2019

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс (45) по еден месец на кормилото на Олдам си поднесе оставка. Сколс клубот кој настапува во англиската Лига 2 го презема на 11 февруари и оттогаш на седум натпревари забележа само 1 победа, со 3 ...

Само 31 ден траеше авантурата на Пол Сколс на клупата на Олдам

Спортски - 14.03.2019

Легендарниот играч на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс неодамна се впушти во тренерските води и беше назначен за менаџер на Олдам. Меѓутоа, тренерската авантура на Сколс траеше кратко и тој го напушти клубот после само 31 ден и седум одиграни ...