TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Премиерлигашите сакаат Манчестер сити да биде исфрлен од лигата доколку се докажат финансиски неправилности

MakPress - 08.02.2023

Најголемиот број клубови од Премиер лигата сакаат Манчестер сити да биде исфрлен од лигата доколку бидат прогласени за виновни за кршење на финансиските правила во текот на девет сезони, објави „Скај спортс“.

Премиерлигашите бараат Манчестер сити да биде исфрлен од лигата

СуперСпорт

Ако Сити биде исфрлен, Арсенал е веќе шампион, Фулам блиску до ЛШ?

Sport M

Премиерлигашите согласни: Ако Сити е виновен треба да биде исфрлен во Чемпионшип

Телма

Ривалите на Сити бараат тие да бидат исфрлени од лига, но титулите да им „останат“

TopSport

Премиерлигашите бараат Сити да биде исфрлен од лигата ако е виновен!

Gol.mk

Останатите клубови бараат само една казна, ако Сити се покаже како виновен

Спортски

МакФудбал Спортманија Макфакс MTM Макфакс Точка Во Центар Опсервер

Новинар му постави на Пеп прашање за финансиски криминал, Шпанецот „полуде“ 🎥

Спортски - 07.02.2023

Манчестер Сити може да се соочи со сериозна казна откако беше утврдено дека правел финансиски малверзации со кои ги прекршил правилата на финансискиот фер-плеј. Потврдено е дека во периодот кога Роберто Манчини го водеше тимот од 2009 до 2013 година ...

Гвардиола полуде по едно новинарско прашање поврзано со финансискиот криминал! (ВИДЕО)

Sport 1

Гвардиола полуде по едно новинарско прашање поврзано со финансискиот криминал! (ВИДЕО)

24Фудбал

Гвардиола полуде по едно новинарско прашање поврзано со финансискиот криминал! (ВИДЕО)

Пулс24