TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

1.424 нови позитивни случаи, 20 починати лица

А1 On - 23.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.604 тестови, а регистрирани се 1.424 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 790, Битола – 92, Куманово – 57, Струмица – ...

Регистрирани се 1.424 новозаразени со Ковид-19, починале 20 заболени

Канал5

1.424 новозаразени со ковид, починаа 20 лица

Скопје1

Петнаесетмина починати од ковид-19, во изминатиот ден има 1.424 новозаразени

Слободен Печат

Нови 1424 случаи на коронавирус, починати 20 лица

ТВ21

Доцна вечерва излезе новата статистика на заразени – еве колку нови случаи има во изминатите 24 часа во Македонија

Курир

20 лица починаа, тројца биле вакцинирани, уште 1.424 случаи на ковид-19

МКД

Фактор 24 Вести Макфакс Сакам да кажам Скопско Ехо Нетпрес Опсервер Курир

Нови 1.424 заразени од Ковид-19, 214 по втор пат

Фокус - 23.01.2022

Во последните 24 часа направени се 5.604 тестови, а регистрирани се 1.424 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 790 • Битола – 92 • Куманово – 57 • Струмица – 48 • Кавадарци – 45 • Штип – 43 • Прилеп – 37 • Охрид – 36 • Тетово – 35 • Гевгелија – 33 • ...

Регистрирани 1.424 нови случаи на ковид-19

Локално

214 се реинфекции: Нови 1.424 случаи на Ковид-19

еМагазин

Нови 1.913 случаи на ковид, 16 починати

Слободен Печат

243 се реинфекции: 1.913 нови случаи на Ковид-19 од 7.219 тестирања

еМагазин

21 починат: Нови 1913 заболени, најмногу во Скопје, Битола и Кавадарци

Република

Во Битола 92 нови случаи и 122 оздравени пациенти

Тера - 23.01.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 5.604 тестови, а регистрирани се 1.424 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 790, Битола – 92, Куманово – 57, Струмица – ...

Нови 1913 случаи на коронавирус, починаа 16 лица, дополнително регистрирани уште пет починати

ТВ21

Регистрирани се 1.913 новозаразени со ковид-19, оздравени се 1.353 пациенти, починал 21 заболен

Канал5

Уште 21 лице ја загуби битката за живот, 1.913 новозаразени со ковид-19, 243 лица повторно заразени

МКД

ОМИКРОН ПРОДОЛЖУВА ДА КОСИ Починаа 21 лице, регистрирани се 1.913 новозаболени од кои 243 се реинфекции

+инфо

Денеска се регистрирани 1.913 случаи на Ковид-19, починаа 21 лице

24 Вести

Регистрирани 1.913 нови случаи на Ковид-19, оздравени се 1.353 лица

Frontline

Нетпрес 360 степени Вечер Прес Бриф Опсервер CivilMedia