TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влатко Лозаноски и Тијана Дапчевиќ освоија награди на МАС

А1 On - 28.01.2020

На одржаните музички награди МАС 2020 “ Music Awards Ceremony “, доделени беа повеќе награди за музчките ѕвезди од регионот. Македонските музички ѕвезди Влатко Лозаноски и Тијана Дапчевиќ се закитија со статуетки од МАС 2020.

Влатко Македонски – Пишува Роберт Димитриевски

Expres - 28.01.2020

Влатко Лозаноски покажа како. Со мал гест, но на отворена сцена и пред голем аудиториум, ѝ зададе уште еден удар на „Северна“. Во време кога на неговиот македонски народ му се оспорува дури и јазикот, тој на чист македонски среде Белград обзнани ...

Дурловски: Докажаните и успешни Македонци не ја користат сpaмната придавка

365 - 28.01.2020

Оперскиот пејач Игор Дурловски, преку Фејсбук статус го пофали потегот на македонскиот поп печај Влатко Лозаноски – Лозано, кој на вчерашните Music Award Ceremony (MAC) во Белград го поправи водителот дека доаѓа од Македонија, а не од земјата „со ...

„Мајко“ на Влатко Лозаноски најдобра поп-фолк песна!

Тера - 28.01.2020

Влатко Лозаноски важи за еден од најдобрите машки вокали во регионот.Уште еднаш го покажа тоа со што неговата песна „Мајко“ доби награда за најдобра поп-фолк песна на MAC awards. Сале Тропико , водителот на манифестацијата кажа дека Влатко доаѓа од ...

Влатко Лозаноски освои награда на MAC во Белград

ЗаЗабава - 28.01.2020

Влатко Лозаноски доби големо признание на Music Awards Ceremony. На церемонијата во Белград, македонскиот музичар освои награда за песната „Мајко“ во категоријата Поп Фолк Нумера ...

Лозано порача дека доаѓа од Македонија, иселениците од Канада веднаш му ветија дека ќе го поканат да им пее!

Фокус - 28.01.2020

Поп пејачот Влатко Лозаноски – Лозано вчера ја доби наградата за најдобра поп – фолк нумера на регионалната манифестација МАЦ, во Штарк Арена во Белград, соседна Србија. Неговата песна ,,Мајко” беше избрана во конкуренција од повеќе нумери од ...

(Галерија) Гламур во Белград: Модата на доделувањето на музичките награди МАС

Репортер - 28.01.2020

Вчеравечер во Белград по вторпат се одржа доделувањето на балканските музички награди – MAC (Music Awards Ceremony). И повторно дојдоа речиси сите пејачи од ексјурепубликите. Имаше и црвен килим на кој прошетаа познатите во различни модни креации, а ...

Лозано доби награда во Белград и се налути за Северна

Кајгана - 28.01.2020

Влатко Лозаноски го исправи водителот кога го најави за да ја земе наградата за најдобра поп-фолк песна на годината на Music Awards Ceremony во Белград. Кичевчанецот беше најавен како пејач од Северна Македонија кога беше повикан да излезе на ...

Лозановски го поправи водителот на MAC 2020: Доаѓам од Македонија (ВИДЕО)

Локално - 28.01.2020

Влатко Лозановски на фестивалот MAC освои награда за најдобра поп-фолк нумера за песната „Мајко“. Водителите на манифестацијата го најавија како пејач од Северна Македонија, но при подигнувањето на наградата, Лозановски ги поправи велејќи им: „Тоа е ...

Видео -Лозано на „МАC 2020“: Името на мојата земја е Македонија

Канал5 - 28.01.2020

Лозано на манифестацијата го доби признанието за најдобра поп фолк нумера. Популарниот пејач Влатко Лозаноски синоќа на манифестацијата „Music Awards Ceremony 2020“, која се одржа во Белград го поправи пејачот Сале Тропико кој му ја доделуваше ...

Лозано до водителот на Music Awards Ceremony 2020: Тоа е Македонија, а не со тој додаток што го кажа предмалку ВИДЕО

+инфо - 28.01.2020

Популарниот пејач Влатко Лозаноски синоќа на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, која се оддржа во Белград го порави водителот со забелешка дека е од Македонија, а не од Северна Македонија како што беше најавен.

Лозано на „Music Award Ceremony“ 2020: Тоа е Македонија, а не таа земја со додаток (ВИДЕО)

365 - 28.01.2020

Македонскиот пејач Влатко Лозановски – Лозано, ја доби наградата за најдобра фолк-поп песна на вчерашното второ издание на регионалната манифестација Music Award Ceremony (МАC, Церемонија на музички награди), кое се одржа во Белград.

(ВИДЕО) МАЦ2020: Најдобра песна за Влатко лозановски: „Доаѓам од Македонија а не од таа земја со додаток што ја ...

Екран - 28.01.2020

На синоќешното издание на МАС2020, статуетката за признанието за најдобра поп песна, во конкуренција помеѓу познати балкански изведувачи,Тропико бенд, Наташа Беквалац, Антонија Шола, Илма Карахмет и Лексингтон бенд, наградата ја доби нашиот ...

Лозано со порака: Доаѓам од Македонија, не од „Северна“

PressingTV - 28.01.2020

Влатко Лозановски кој на синоќешните регионални награди доби награда за најдобра поп фолк песна за нумерата „Мајко“. Откако водителот го најави дека доаѓа од Северна Македонија тој го поправи со зборовите „Тоа е Македонија а не со ...

На МАЦ 2020: „Јас сум Македонец, тоа е Македонија“… Влатко Лозаноски уште еднаш покажа колку е голем и како музичка ...

Вистина.мк - 28.01.2020

Вчеравечер во „Штарк Арена“ во Белград на спектакуларната музичка церемонија на доделувањето на регионалните музички награди „МАC 2020“, Влатко Лозановски ја освои наградата за најдобра поп-фолк нумера во регионот, за нумерата „Мајко“.

(ВИДЕО) Лозаноски: Јас доаѓам од Македонија, а не од државата со тој додаток

Скопје1 - 28.01.2020

Влатко Лозановски синоќа на второто издание на МАС регионалните награди, манифестација која се одржа во Белград, за песната „Мајко“ добри награда за најдобра поп-фолк нумера. – Голема благодарност до моите во Македонија, морам да го поправам Сале, ...

Лозано им ја „запуши„ устата на србите: Јас доаѓам од Македонија, не од “СЕВЕРНА”(видео)

Магазин - 28.01.2020

Влатко Лозаноски вчера ја доби наградата за најдобра Поп-фолк нумера за песната “Мајко” на доделувањето на балканските музички награди MAC во Белград. Пред огромната публика во Белград, Влатко се обрати на македонски јазик и кажа дека доаѓа од ...

Лозано освои награда на MAC: Го најавија дека доаѓа од Северна Македонија, но веднаш ги поправи!

Слободен Печат - 28.01.2020

„Мајко“ на Влатко Лозановски најдобра поп-фолк нумера на MAC На спектакуларната музичка церемонија МАC 2020, што се одржа во Белград, Влатко Лозановски ја освои наградата за најдобра поп-фолк нумера, за нумерата „Мајко“.

Лозано доби награда на MAC, го поправи презентерот дека доаѓа од Македонија

Женски магазин - 28.01.2020

Морам да го поправам Сале, тоа е Македонија, не е тој додаток што го кажа пред малку. Вака Влатко Лозаноски вечерва реагираше на доделувањето на регионалните музички награди MAC кога Александар Цветковиќ-Сале од „Тропико бенд“ го најави нашиот пејач ...

Лозано во одбрана на Македонија во Белград, поправајќи го водителот за „Северна“ (ВИДЕО)

Expres - 28.01.2020

Влатко Лозаноски уште еднаш се стави во служба на Македонија, овој пат на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, каде што го доби признанието за најдобра поп фолк нумера. Тој го поправи водителот, кој го претстави како пејач од Северна ...

Канал 5 се избори на манифестацијата МАС во Белград да бидеме именувани како Македонија

+инфо - 27.01.2020

Телевизијата Канал 5 се избори организаторите на манифестацијата Music Award Ceremony (МАC) што се одржа вечерва во Белград да ја употребуваат именката Македонија за нашата земја, наместо Северна Македонија.

ВИДЕО: Вечерва се одржува доделување на музичките награди МАС

А1 On - 27.01.2020

Вечерва во Штарк арената во Белград, ќе се одржи МАС 2020 “Music awards ceremony” регионално доделување на музичките награди. Преносот од црвениот килим ќе започне во 19: 30 часот, додека манифестацијата започнува во 21 часот.

ВИДЕО: За Лозано не постои „Северна“

Курир - 28.01.2020

Влатко Лозаноски уште еднаш се стави во служба на Македонија, овој пат на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, каде што го доби признанието за најдобра поп фолк нумера. Тој го поправи водителот, кој го претстави како пејач од Северна ...

За Лозано не постои „Северна“

Пулс24 - 28.01.2020

Влатко Лозаноски уште еднаш се стави во служба на Македонија, овој пат на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, каде што го доби признанието за најдобра поп фолк нумера. Тој го поправи водителот, кој го претстави како пејач од Северна ...

(ВИДЕО) Влатко Лозаноски на Music Awards Ceremony 2020: Доажам од Македонија, не од „Северна“

еМагазин - 28.01.2020

Македонскиот пејач Влатко Лозаноски синоќа на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, во Белград го доби признанието за најдобра поп фолк нумера. Тој го поправи презентерот на наградата дека е од Македонија, а не од Северна Македонија, како што ...

Канал 5 се избори на манифестацијата МАС во Белград да бидеме именувани како Македонија

Курир - 28.01.2020

Телевизијата Канал 5 се избори организаторите на манифестацијата Music Award Ceremony (МАC) што се одржа вечерва во Белград да ја употребуваат именката Македонија за нашата земја, наместо Северна Македонија.

ВИДЕО: За Лозано не постои „Северна“

Скопје инфо - 28.01.2020

Влатко Лозаноски уште еднаш се стави во служба на Македонија, овој пат на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, каде што го доби признанието за најдобра поп фолк нумера. Тој го поправи водителот, кој го претстави како пејач од Северна ...

Влатко Лозаноски на MAC 2020: Доаѓам од Македонија а не од таа земја со додаток што ја спомнавте!

Република - 28.01.2020

Популарниот пејач Влатко Лозаноски синоќа на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, која се оддржа во Белград го порави водителот со забелешка дека е од Македонија, а не од Северна Македонија како што беше најавен.

Лозано до водителот на MAC: Тоа е Македонија, а не со тој додаток (ВИДЕО)

Нетпрес - 28.01.2020

Популарниот пејач Влатко Лозаноски синоќа на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, која се оддржа во Белград го порави водителот со забелешка дека е од Македонија, а не од Северна Македонија како што беше најавен.

Влатко Лозаноски со награда на MAC 2020: Доаѓам од Македонија а не од таа земја со додаток што ја спомнавте

Скопје24 - 28.01.2020

Вчеравечер во „Штарк Арена“ во Белград на спектакуларната музичка церемонија на доделувањето на регионалните музички награди „МАC 2020“, Влатко Лозановски ја освои наградата за најдобра поп-фолк нумера во регионот, за нумерата „Мајко“.

(Видео) Лозано до водителот на MAC: Тоа е Македонија, а не со тој додаток

Точка - 28.01.2020

Популарниот пејач Влатко Лозаноски синоќа на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, која се оддржа во Белград го порави водителот со забелешка дека е од Македонија, а не од Северна Македонија како што беше најавен.

Лозаноски доби награда во Белград: Јас доаѓам од Македонија, а не од државата со тој додаток

Сител - 28.01.2020

Влатко Лозаноски уште еднаш се стави во служба на Македонија, овој пат на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, каде што го доби признанието за најдобра поп фолк нумера. Тој го поправи водителот, кој го претстави како пејач од Северна ...

ВИДЕО: Лозановски го поправи водителот на MAC 2020: Доаѓам од Македонија

Либертас - 28.01.2020

Влатко Лозановски на фестивалот MAC освои награда за најдобра поп-фолк нумера за песната „Мајко“. Водителите на манифестацијата го најавија како пејач од Северна Македонија, но при подигнувањето на наградата, Лозановски ги поправи велејќи им: „Тоа е ...

(Фото) „Доаѓам од Македонија, а македонскиот јазик е секси“, Лозано доби награда на MAC

Репортер - 28.01.2020

Пејачот Влатко Лозановски на доделувањето на балканските музички награди МАC во Белград, ја доби наградата за најдобра регионална поп-фолк песна. Наградата е за песната „Мајко“, а победи во конкуренција со „Тропико бенд“, Наташа Беквалац, Антонија ...

Влатко Лозаноски го поправи водителот за „северна“: Тоа е Македонија, без тој додаток што го кажа (ВИДЕО)

Press24 - 28.01.2020

Влатко Лозаноски уште еднаш се стави во служба на Македонија, овој пат на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, каде што го доби признанието за најдобра поп фолк нумера. Тој го поправи водителот, кој го претстави како пејач од Северна ...

(видео) ПЕЈАЧОТ ЛОЗАНОСКИ НА МАС 2020: Јас доаѓам во Србија од Македонија, а не од Северна

Денешен - 28.01.2020

Македонскиот пејач Влатко Лозаноски синоќа на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020 (МАС), што се оддржа во Белград во Србија го поправи водителот со забелешка дека тој е од Македонија, а не од „Северна“ како што беше најавен.