TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган убедува: Турција ќе стане светски играч во воената индустрија

Локално - 24.03.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган објави дека Турција ќе стане светски играч во воената индустрија со својот уникатен дизајн и напредна технологија , објавија турските медиуми. Ердоган говореше на тема заеднички изборен митинг со лидерот на ...

Трета посета на Ердоган на Русија годинава

А1 On - 23.03.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на 8 април ќе отпатува за Москва, што ќе биде негова трета посета на Русија од почетокот на годинава, соопшти денеска Кабинетот на шефот на турската држава.

Нови закани на Американците до Ердоган: Има многу начини за да му покажеме колку сме сериозни...

Точка - 22.03.2019

Американците наскоро би можеле да ја замрзнат продажбата на борбениот авион од петта генерација „Ф-35“ на Турција, поради најавата на Анкара за набавка на рускиот ПВО систем „С-400“. Прилично долго време траат најавите на Турција и турскиот ...

Трета посета на Ердоган на Русија годинава

24Инфо - 23.03.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на 8 април ќе отпатува за Москва, што ќе биде негова трета посета на Русија од почетокот на годинава, соопшти денеска Кабинетот на шефот на турската држава.

Трета посета на Ердоган на Русија годинава

Независен - 23.03.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на 8 април ќе отпатува за Москва, што ќе биде негова трета посета на Русија од почетокот на годинава, соопшти денеска Кабинетот на шефот на турската држава.

Ердоган повторно во посета на Русија

Алфа - 23.03.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на 8 април ќе отпатува за Москва, што ќе биде негова трета посета на Русија од почетокот на годинава, соопшти денеска Кабинетот на шефот на турската држава.

Трета посета на Ердоган на Русија годинава

MakPress - 23.03.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на 8 април ќе отпатува за Москва, што ќе биде негова трета посета на Русија од почетокот на годинава, соопшти денеска Кабинетот на шефот на турската држава.

Трета посета на Ердоган на Русија годинава

1tv - 23.03.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на 8 април ќе отпатува за Москва, што ќе биде негова трета посета на Русија од почетокот на годинава, соопшти денеска Кабинетот на шефот на турската држава.

Во Русија како дома: Ердоган по третпат оваа година на гости кај Путин

Нова ТВ - 23.03.2019

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на 8 април ќе отпатува за Москва во трета негова посета на Русија од почетокот на годинава, соопштија од Кабинетот на шефот на турската држава. Како што јави ДПА, во соопштението не се посочени детали за ...

Трета посета на Ердоган на Русија годинава

Сител - 23.03.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на 8 април ќе отпатува за Москва, што ќе биде негова трета посета на Русија од почетокот на годинава, соопшти денеска Кабинетот на шефот на турската држава.

Трета посета на Ердоган на Русија годинава

Опсервер - 23.03.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на 8 април ќе отпатува за Москва, што ќе биде негова трета посета на Русија од почетокот на годинава, соопшти денеска Кабинетот на шефот на турската држава.

Трета посета на Ердоган на Русија годинава

Н.Македонија - 23.03.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на 8 април ќе отпатува за Москва, што ќе биде негова трета посета на Русија од почетокот на годинава, соопшти денеска Кабинетот на шефот на турската држава.