TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Замрзнување на цените: Граѓаните сепак задоволни, бизнисот загрижен

24 Вести - 05.12.2021

Непазарна и неекономска е одлуката на Владата да ги замрзне цените на основните производи, велат дел од претставниците на Стопанската комора за ТВ 24. Порачуваат дека ако веќе се носи ваква мерка, мора да се помогне на компаниите во делот на ...

Струмичкиот бизнис со реакции за замрзнувањето на цените

24 Вести

Бектеши: Може да се прошириме листата на производи чии цени ќе се замрзнат

24 Вести

Героски: Не се радувајте многу на замрзнувањето на цените

Опсервер

Можно е проширување на листата на артикли со замрзнати цени

Локално

НЕ САМО ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ЦЕНАТА НА БРАШНОТО, ЗЕЈТИНОТ, МЛЕКОТО...ЛИСТАТА МОЖЕ ДА СЕ ПРОШИРИ: Министерот Бектеши со ваква најава

Фактор

Замрзнување на цените: граѓаните Сепак задоволни, бизнисот загрижен

Пулс24

Сител Република Zoom Press24 Н.Македонија Курир Centar Lider

Најави за дополнување на листата производи со замрзнати цени, бизнисот со остри реакции

Сител - 05.12.2021

Ќе се проширува листата производи чии цени во наредниот период не смеат да се зголемуваат. Министерот Бектеши најави дека се разгледува опцијата нови прехранбени произвиди да влезат на листата чија цена во наредните 2 месеци, ќе остане непроменета.

Ќе се прошири ли листата на производи со „замрзнати“ цени?!

Курир

Можно е проширување на листата со производи чии цени се „замрзнати“

Канал5

Ако има потреба ќе се прошири листата на производи со „замрзнати” цени

Бизнис Вести

Ако има потреба ќе се прошири листата на производи со „замрзнати“ цени, вели Бектеши

Независен

Бектеши: Ако има потреба ќе се прошири листата на производи со „замрзнати“ цени

CivilMedia

Ако има потреба ќе се прошири листата на производи со „замрзнати“ цени

Опсервер

Press24 ТВ21 Сител Zoom 360 степени MakPress МКД Кајгана

За стопанствениците – замрзнувањето на цените на храната е популистичка мерка поради која некои фирми ќе стават и клуч ...

Телма - 05.12.2021

Популистичка мерка на владата е замрзнувањето на цените, тврдат преставници на стопанската комора. Во разговор за Телма тврдат дека се спротиствауваат на ваквата непазарна и неекономска одлука која е со краткорочен ефект за граѓаните а ке има ...

Замрзнати цени прераснуваат во празни тезги

Независен

Одлуката за замрзнување на цените за ВМРО-ДПМНЕ е задоцнета

360 степени

ВМРО-ДПМНЕ: Владата ги замрзна цените дури откако се поскапе

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Владата ги замрзна цените откако се поскапи

Локално

ВМРО – ДПМНЕ: Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот

Курир

+инфо Либертас Фокус Опсервер Lider Zoom Точка Канал5

За Нова година и Божиќ месо, млеко и зејтин по стара цена

Вечер Прес - 05.12.2021

Владата ги замрзна цените на основните производи до 31 јануари 2022 година на ниво од 1 декември 2021 година. Замрзнувањето ќе ја сопре цената на маслото под 100 денари, а освен овој производ замрзнати ќе бидат и цените на лебот, шеќерот, брашно – ...

Владата ги замрзна цените на основните производи, за граѓаните мерката е задоцнета

Сител

Владата ги „замрзна“ цените на основните производи до 31 јануари 2022 година

Канал5

Владата одлучи: Основните прехранбени продукти не смеат да поскапуваат до 31 јануари 2022

Слободен Печат

Замрзнаа цените на основните прехранбени производи - леб, брашно, млеко, сирење, месо, масло за јадење, шеќер

24 Вести

Лебот и урдата нема да поскапат

Република

Владата ги замрзна цените на основните производи до 31 јануари 2022 година

360 степени

Мета ММС Скопско Ехо Слободен Печат Сакам да кажам 24Инфо

Цените на лебот, млекото, шеќерот, млекото, маслото и месото „замрзнати“ до 31 јануари

Независен - 05.12.2021

Цените на основните прехранбени производи нема да се менуваат до крајот на јануари. Лебот, шеќерот, брашното – тип 400, сончогледово масло за јадење, трајното млеко со масленост од 2,8, 3,2 и 3,5 проценти, свежото месо и сувомесни производи, ...

Цените на лебот, млекото, шеќерот, млекото, маслото и месото „замрзнати“ до 31 јануари

Опсервер

Цените на лебот, млекото, шеќерот, млекото, маслото и месото замрзнати до 31 јануари

Lider

Замрзнатите цени на основните прехрамбени производи со рок на траење

Скопје инфо

Цените на лебот, млекото, шеќерот, млекото, маслото и месото „замрзнати“ до 31 јануари

Либертас

До 31 јануари „замрзнати“ цените на лебот, млекото, шеќерот, млекото, маслото и месото

Република

Цените на лебот, млекото, шеќерот, маслото и месото „замрзнати“ до 31 јануари

Сител

Бизнис Вести Курир Канал5 24 Вести Нова ТВ Press24 Н.Македонија Денешен

Мицкоски: Замрзнувањето на основните прехранбени продукти можеби ќе го ублажи, но никако не може да го стопира овој ...

Курир - 04.12.2021

При денешната посета на општина Аеродром и отворањето на новиот спортски центар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање дали ќе се спречи ценовниот шок со денешната одлука на Владата за замрзнување на цените ...

Мицкоски: Замрзнувањето на основните прехранбени продукти можеби ќе го ублажи, но никако не може да го стопира овој бран на инфлација

ТВ21

Мицкоски: Замрзнувањето на основните прехранбени продукти можеби ќе го ублажи, но не може да го стопира овој бран на инфлација

Сител

Мицкоски: Замрзнувањето на основните прехранбени продукти можеби ќе го ублажи, но никако не може да го стопира овој бран на инфлација

24Инфо

Замрзнувањето на цените на основните прехранбени продукти можеби ќе го ублажи но не може да го запре инфлаторниот бран, предупреди Мицкоски

Нетпрес

Мицкоски: Замрзнувањето на основните прехранбени продукти можеби ќе го ублажи, но не може да го стопира овој бран на инфлација

Lider

Мицкоски: Замрзнувањето на цените можеби ќе го ублажи, но не може да го запре бранот на зголемена инфлација

360 степени

Република МКД MTM Точка Вечер Прес Press24 Тера MakPress