TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американски новинар уапсен во Русија под сомнение за шпионажа

Глас на Америка - 30.03.2023

Руската безбедносна служба (ФСБ) соопшти дека известувач на американскиот весник Волстрит Журнал, Еван Гершкович е приведен во Екатеринбург под сомнение на шпионажа, пренесе новинската агенција Интерфакс.

Русија уапси Американски новинар под сомнение за шпионажа

Сакам да кажам

Русија уапси новинар на „Волстрит Журнал“ под обвинение за шпионажа

Телма

Русија уапси новинар на Волстрит журнал под обвинение за шпионажа

Нова ТВ

Новинар на Волстрит џурнал уапсен за шпиунажа во Русија

Р.С.Европа

ФСБ: Уапсен дописник на американскиот весник Волстрит џурнал, осомничен за шпионирање

МКД

Во Русија уапсен дописникот на „Волстрит журнал“ под сомнение за шпионажа

24Инфо

Мета Локално Кумановски м. Локално Либертас Слободен Печат Независен Канал5

Американскиот новинар обвинет за шпионажа во Русија, останува во притвор до крајот на мај

Телма - 30.03.2023

Американскиот новинар Еван Гершкович, кој работи за „Wall Street Journal“ приведен е во Русија, каде е обвинет за шпионажа. Тој работел во Екатеринбург во моментот на притворањето. Од „Wall Street Journal“ изразуваат „длабока загриженост“ за ...

Захарова: Новинарот собирал строго доверливи информации

А1 On

МУ СЕ ЗАКАНУВА 20 ГОДИНИ ЗАТВОР! Новинар на американскиот весник WSJ уапсен во Русија – обвинет за шпионажа

Во Центар

Новинар на Волстрит журнал уапсен во Русија под сомнение за „шпионажа“

Фактор

Новинар на Wall Street Journal притворен во Русија поради шпиунажа

А1 On

Новинар на американски WSJ уапсен во Русија осомничен за шпионажа

Нетпрес

Судското рочиште за апсењето на новинарот на WSJ ќе се одржи зад затворени врати

Локално

Денар Кајгана +инфо

Блинкен е „длабоко загрижен“ поради руското апсење на американски новинар

Канал5 - 30.03.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави дека е „длабоко загрижен“ од руското апсење на американски новинар и ги осуди напорите на Москва да ги „казни“ медиумите. „Длабоко сме загрижени поради широко објавеното притворање на ...

Блинкен: Сите американски државјани што поскоро да ја напуштат Русија

А1 On

Блинкен „длабоко загрижен“ поради руското апсење на американски новинар

Курир

Блинкен „длабоко загрижен“ поради руското апсење на американски новинар

Либертас

САД се „длабоко загрижени“ поради руското апсење на американски новинар

Слободен Печат

Блинкен „длабоко загрижен“ поради руското апсење на американски новинар

Телма

Блинкен „длабоко загрижен“ поради руското апсење на американски новинар

Опсервер

Бриф