TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожар во шведска нафтена рафинерија, има повредени

Макфакс - 31.01.2023

Пожарот што избувна во нафтената рафинерија „Нинас“ во шведската општина Нинашамн е изгаснат, а има полесни повреди, соопшти полицијата. „Спасувачките служби брзо пристигнаа на местото и пожарот сега е изгаснат.

Пожар избувна во шведска нафтена рафинерија, има повредени

Кумановски м. - 31.01.2023

Пожарот што денеска избувна во нафтената рафинерија Нинас во шведската општина Нинашамн е изгаснат, а има полесни повреди, соопшти полицијата. „Пожарот избувна во средината на утрото, а спасувачките служби брзо пристигнаа на местото и пожарот сега е ...

Пожар во шведска рафинерија, неколку полесно повредени

Слободен Печат - 31.01.2023

Пожар избувна во нафтената рафинерија Нинас во шведската општина Нинашамн. Како што јавуваат тамошните медиуми, пожарот потоа бил изгаснат, а има неколку полесно повредени, соопшти полицијата.

Пожар во шведска нафтена рафинерија, има повредени

Точка - 31.01.2023

Пожарот што избувна во нафтената рафинерија „Нинас“ во шведската општина Нинашамн е изгаснат, а има луѓе со полесни повреди, соопшти полицијата. „Спасувачките служби бргу пристигнаа на местото и пожарот сега е изгаснат.

Пожар во шведска нафтена рафинерија, има повредени

Centar - 31.01.2023

Пожарот што избувна во нафтената рафинерија „Нинас“ во шведската општина Нинашамн е изгаснат, а има луѓе со полесни повреди, соопшти полицијата. „Спасувачките служби бргу пристигнаа на местото и пожарот сега е изгаснат.

Избувна пожар во шведска рафинерија за нафта, има повредени

Канал5 - 31.01.2023

Пожарот што денеска избувна во нафтената рафинерија Нинас во шведската општина Нинашамн е изгаснат, а има полесно повредени, соопшти полицијата. „Пожарот избувна утрото, а спасувачките служби брзо пристигнаа на местото и пожарот сега е изгаснат.