TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ричард Гир на 69 години стана татко

А1 On - 11.02.2019

Актерот Ричард Гир (69) и неговата сопруга Алехандра Силва добија прво заедничко дете. Актерот, познат по филмовите „Американски жигало“, „Убава жена“, „Офицер и џентламен“, и неговата 36-годишна сопруга станаа горди родители на момче пред неколку ...

Ричард Гир татко и на 69 – годишна возраст

Вечер - 11.02.2019

Славниот актер Ричард Гир (69) и неговата сопруга Алехандра Силва го добија своето прво дете, а Гир стана татко на 69 години. Актерот кој е најпознат по филмовите „Американски жиголо“, „Убава жена“ и „Шакал“ и неговата 36-годишна сопруга станаа ...

Ричард Гир по втор пат, на 69 години стана татко

Локално - 11.02.2019

Ричард Гиер повторно е татко. Според шпанскиот печат, неговата млада жена, Алехандра Силва, родила едно момче. Шпански списание “Хола!” известува дека Ричард Гир и неговата млада жена Алехандра Силва “пред неколку дена” станале родители на момчето.

Ричард Гир стана татко на 70 години

Канал5 - 11.02.2019

Славниот актер Ричард Гир на 70 годишна возраст заедно со неговата 33 години помлада сопруга,добија син. Ричард Гир и Алехандра Силва го добија своето прво заедничко дете. Синот им се роди во Њујорк , а името се уште не го објавиле.

Ричард Гир доби син пред да наполни 70 години

Сакам да кажам - 11.02.2019

Ричард Гир го доби второто дете, седум месеци пред да наполни 70 години. Шпанскиот магазин „Хола“ објави дека неговата 36-годишна сопруга Алехандра Силва родила машко бебе пред неколку дена во Њујорк. Засега не е објавено како ќе му биде име.

Ричард Гир доби уште еден син на речиси 70 години

Кајгана - 11.02.2019

Холивудскиот актер Ричард Гир го доби второто дете неколку месеци пред 70-тиот роденден. Веста дека Гир доби син со сопругата Алехандра Силва, која е 36 години помлада од него, прв ја објави шпанскиот магазин „Hola!“.

(ФОТО) Ричард Гир добил син пет месеци пред неговиот 70. роденден

Екран - 11.02.2019

Во септември минатата година брачниот пар ја објави среќната вест дека го чекаат првото заедничко бебе, иако на славниот глумец, ниту на неговата сопруга тоа не им е прво дете. Гир веќе го има синот Хомер… Холивудскиот глумец Ричард Гир (69) само ...

Ричард Гир на 69 години стана татко по втор пат!

Среќа.mk - 11.02.2019

Холивудскиот актер Ричард Гир вчера по втор пат стана татко. Имено, неговата сопруга Алехандра Силва (35), синоќа на свето го донесе неговиот син, нивното прво задничко дете. Името на бебето засега не и е познато на јавноста.

Ричард Гир стана татко на 69 години

+инфо - 11.02.2019

Само неколку месеци пред да наполни 70 години, Ричард Гир стана татко по втор пат. Неговата сопруга, 36-годишната Алехандра Силва се породи во Њујорк, а името на бебето се уште е тајна. Гир има 18-годишен син со Кареј Ловел, а ова е второ дете и на ...

Ричард Гир по втор пат татко, неколку месеци пред 70-тиот роденден

Независен - 11.02.2019

Холивудскиот актер Ричард Гир стана татко по втор пат само неколку месеци пред неговиот 70-ти роденден. Веста дека Гир доби син со својата 36-годишна сопруга Алехандра Силва ја објави шпанскиот магазин „Hola“.

РИЧАРД ГИР НА 69 ГОДИНИ СТАНА ТАТКО: Која е 33 години помладата мајка?

Женски магазин - 11.02.2019

Ричард Гир кој во август ќе наполни 70 години по вторпат стана татко. Неговата 33 години помлада девојка Алехандра Силва роди машко дете, а веста за приновата ја објави шпанскиот магазин „Hola“.

Ричард Гир доби син, се породи неговата 34 години помлада сопруга

Макфакс - 11.02.2019

Холивудскиот актер Ричард Гир доби син, само неколку месеци пред неговиот 70. роденден. Пред неколку дена неговата сопруга Алехандра Силва (36) се породила во Њујорк, а името на момчето сè уште не го откриваат.

Ричард Гир стана татко на 70. години - неговата сопруга роди момче

Press24 - 11.02.2019

На 70-годишна возраст Ричард Гир му посака добредојде на своето второ дете. Неговата сакана Алехандра Силва роди момче, чие име сè уште не е соопштено. Веста за бременоста ја објави Силва на Instagram заедно со фотографија со Далај Лама.

Ричард Гир стана татко пред 70. роденден: Неговата 34 години помлада сопруга му роди син

Слободен Печат - 11.02.2019

Гир веќе го има 18-годишниот син Хомер Џејмс со поранешната сопруга Кареј Ловел. Алехандра исто така има дете од првиот брак, 6-годишниот син Алберт со поранешниот сопруг Говинда Фридланд.

Ричард Гир стана татко на 69 години

Fashionel - 11.02.2019

Познатиот актер Ричард Гир (69) и неговата сопруга Александра Силва (36) станаа родители на здраво машко бебе, објави шпанскиот магазин Hola! Ова е нивно прво заедничко дете, а второ на актерот кој е во брак со Александра од април минатата година, а ...

На прагот на 70-те Ричард Гир повторно стана татко

Локално - 11.02.2019

Неколку месеци пред да наврши 70-годишна возраст, Ричард Гир и неговата 36-годишна сопруга Алехандра Силва станаа родители на едно момче, пишува шпанскиот магазин Hola!. Двојката откри дека чекала наследник во септември и се уште не го даде името на ...

Ричард Гир стана татко на 69 години

Репортер - 11.02.2019

Холивудската ѕвезда Ричард Гир вторпат стана татко. Неговата сопруга Александра Силва минатиот викенд роди син, пишува шпанскиот весник „Ола“. 36-годишната Александра се породила во Њујорк, а името на бебето се уште не е објавено.

34 години помладата партнерка на Ричард Гир му роди дете

Вистина.мк - 11.02.2019

Ричард Гир и Александра Силва го добија првото заедничко дете – син кој се роди минатиот викенд, пишува шпанскиот „Ола“. Бебето е родено седум месеци пред неговиот татко да наполни 70 години.

Ричард Гир на 69 години стана татко

Бриф - 11.02.2019

Актерот Ричард Гир (69) и неговата сопруга Алехандра Силва добија прво заедничко дете. Актерот, познат по филмовите „Американски жигало“, „Убава жена“, „Офицер и џентламен“, и неговата 36-годишна сопруга станаа горди родители на момче пред неколку ...

Ричард Гир стана татко само неколку месеци пред да наполни 70 години

Точка - 11.02.2019

Холивудскиот глумец Ричард Гир стана татко по втор пат само неколку месеци пред својот 70 роденден. Веста дека Гир доби син со својата сопруга, 36 годишната Алехандра Силва ја објави шпанскиот магазин Hola.

Ричард Гир доби син, се породи неговата 34 години помлада сопруга

А1 On - 11.02.2019

Холивудскиот актер, Ричард Гир, само неколку месеци пред неговиот 70. роденден доби син. Пред неколку дена неговата сопруга 36-годишната, Алехандра Силва се породи во Њујорк, а името на момчето сè уште не го откриваат.

Ричард Гир на 70 години стана татко вторпат

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Александра (36) се породила во Њујорк, а името на бебето се уште не е објавено Ричард Гир и Александра Силва го добија првото заедничко дете – син кој се роди минатиот викенд, пишува шпанскиот „Ола“.

Ричард Гир на 69 години стана татко

MTM - 11.02.2019

Актерот Ричард Гир (69) и неговата сопруга Алехандра Силва добија прво заедничко дете. Актерот, познат по филмовите „Американски жигало", „Убава жена", „Офицер и џентламен", и неговата 36-годишна сопруга станаа горди родители на момче пред неколку ...

Ричард Гир доби син, се породи неговата 34 години помлада сопруга

24Инфо - 11.02.2019

Холивудскиот актер Ричард Гир доби син, само неколку месеци пред неговиот 70. роденден. Пред неколку дена неговата сопруга Алехандра Силва (36) се породи во Њујорк, а името на момчето сè уште не го откриваат.

Славниот актер доби син- се породи неговата 34 години помлада сопруга

Курир - 11.02.2019

Холивудскиот актер Ричард Гир доби син, само неколку месеци пред неговиот 70. роденден. Пред неколку дена неговата сопруга Алехандра Силва (36) се породи во Њујорк, а името на момчето сè уште не го откриваат.