TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија домаќин на турнир во кошарка за јуниори

Опсервер - 12.07.2019

Македонија ќе биде домаќин на подготвителен турнир во кошарка за јуниори на кој ќе учествуваат и репрезентациите на Албанија, Бугарија и Косово. Селекторот на јуниорската репрезентација во машка конкуренција Тони Симиќ, заедно со своите стручни ...

Владимир Пановски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ шампионатот во Италија

Дерби - 12.07.2019

Селекторот на женската кадетска репрезентација на Македонија, Владимир Пановски со соопшти списокот на повикани ракометарки за ЕХФ шампионатот во Италија. На листата се 22 раконетарки и истите треба да се јават на собирот закажан за 15 јули од 15 ...

Владимир Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Gol.mk - 12.07.2019

Селектор на женската кадетска репрезентација, Владимир Пановски, го објави спиокот за повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за претстојниот ЕХФ W17 2019 шампионат во Италија.

Одреден списокот на кадетската репрезентација за женското EП

SportMedia - 12.07.2019

Тренерот на женската кадетска репрезентација на Македонија, Владимир Пановски, денеска го објави спиокот на повикани ракометарки за првиот собир од подготвителниот период за претстојното европско првенство за играчи до 17 години кое ќе се одржи во ...

И кадетките во акција: Селекторот Пановски повика 22 ракометарки за подготовките

24 Ракомет - 12.07.2019

Женската кадетска репрезентација на Македонија в понеделник почнува со подготовките за настап на ЕХФ-шампионатот во Италија, а селекторот Владимир Пановски ги соопшти имињата на 22 ракометарки на кои смета за овие подготовки.

Кадетите во Струга почнаа со подготовки за СП

Н.Македонија - 12.07.2019

Македонската машката кадетска репрезентација ја почна првата фаза од подготовките за учество на Светското првенство за ракометари до 19 години, на кое Скопје ќе биде домаќин од 6 до 18 август.

ВРЕМЕПЛОВ: За тие што не знаат – Брестовац пред 15 години беше најдобар голман во Франција! (ФОТО)

24 Ракомет - 11.07.2019

Актуелниот селектор на кадетската и сениорска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, можеби не направи кариерата од соништата, сепак има со што да им се фали на идните генерации. Некогашниот голман на Ѓорче Петров, Вардар, Металург, ...

ФОТО: Кадетите од Струга ја започнаа „мисијата“ СП!

Gol.mk - 11.07.2019

Кадетската машка репрезентација на Македонија ги започна подготовките за настап на претстојното Светско првенство што од 06 до 18 август ќе се одржи во Скопје. Селекторот Данило Брестовац вчера одржа лесен тренинг и ги подели првите совети.

Ракометните надежи во Струга се подготвуваат за СП!

Слободен Печат - 11.07.2019

Селекторот Данило Брестовац има на располагање 23 ракометари кои во Струга кои ќе ја темпираат формата до 17 јули пред Мундијалот. Во Струга почнаа подготовките на кадетската репрезентација за настапот на Светското првенство кое што ќе се организира ...

Секоја чест за стружани: Изготвија посебен билборд за кадетите

SportMedia - 11.07.2019

Македонската кадетска репрезентација стартуваше со подготовките за настапот на Светското првенство, кое ќе се одржи во Скопје од 6. до 18. август. Селекторот Данило Брестовац и неговите избраници првите седум дена ќе тренираат во Струга, град кој се ...

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Спортклуб - 12.07.2019

Тренерот на женската кадетска репрезентација, г-дин Владимир Пановски, го објавува спиокот за повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за претстојниот ЕХФ W17 2019 Шампионат во Италија.

Како Струга нема друга: Кадетите покрај езеро ја почнаа мундијалската мисија (ФОТО)

24 Ракомет - 10.07.2019

Селекторот на машката кадетска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац вчера изврши прозивка со која означи старт на подготовките за Мундијалот на кој сме домаќини од 6 до 18 август.

Кадетската репрезентација ги почна подготовките во Струга

РК Металург - 10.07.2019

Во Струга почнаа подготовките на кадетската репрезентација за кадетското СП. Селекторот Данило Брестовац има на располагање 23-ца ракометари кои во Струга ќе се подготвуваат до 17 јули. Македонија е домаќин на СП, кое ќе се одржи од 6. до 18.

Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

А1 On - 12.07.2019

Тренерот на женската кадетска ракометна репрезентација, Владимир Пановски, го објави списокот за повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за претстојниот ЕХФ W17 2019 Првенство во Италија.

Пановски го објави списокот на кадетките за ЕХФ шампионатот

Слободен Печат - 12.07.2019

Селекторот на женската кадетската репрезентација повика 22 ракометарки на подготовките за ЕХФ шампионатот во Италија. Селектор на женската кадетска репрезентација, Владимир Пановски, го објави спиокот за повикани ракометарки за собир за ...

Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Опсервер - 12.07.2019

Тренерот на женската кадетска ракометна репрезентација, Владимир Пановски, го објави списокот за повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за претстојниот ЕХФ W17 2019 Првенство во Италија.