TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Котлар: Во соработка со невладините организации за правата на животните ќе изградиме стационар за миленичиња

Нетпрес - 13.10.2021

Кандидатката за градоначалничка на општина Центар, Наташа Котлар, вети дека под нејзино раководство, локалната власт ќе се грижи за сите миленичиња на нејзината територија. Во соработка со невладините организации за правата на животните, ќе го ...

Котлар: Во соработка со невладините организации за правата на животните ќе изградиме стационар за миленичиња

Република - 13.10.2021

Кандидатката за градоначалничка на општина Центар, Наташа Котлар, вети дека под нејзино раководство, локалната власт ќе се грижи за сите миленичиња на нејзината територија. – порача Котлар.

Котлар во Старата скопска чаршија вети проекти и помош за збогатување на овој дел на Скопје

Република - 13.10.2021

Општината која јас ќе ја предводам има јасни претприемачки проекти и помош за сите бизниси како и збогатување на туристичката и културна понуда за овој дел на Скопје, рече кандидатот за градоначалник на Општина Центар, Наташа Котлар по денешната ...

Котлар: Субвенција од 50% за реконструкција на фасади на постари згради, велосипед за секој во Центар

Курир - 12.10.2021

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Центар, Наташа Котлар на својата официјална Фејсбук страница напиша дека се обврзува на реконструкција на фасади на постари станбени згради, со енергетско – ефикасни фасади, ветува дека општината ќе субвенционира ...

ОБНОВА НА СТАРИТЕ ФАСАДИ И НА АЗБЕСТНИТЕ ПОКРИВИ Наташа Котлар најавува голем проект во Центар

+инфо - 12.10.2021

„Општината ќе субвенционира со 50%. Субвенционирана замена и на азбестните кровови. Велосипед за секој во Центар 500 субвенции годишно од по 6.000 денари. За Центар со душа“, пишува Котлар на ...

Котлар: Субвенција од 50 отсо за реконструкција на фасади на постари згради, велосипед за секој во Центар

Нетпрес - 12.10.2021

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Центар, Наташа Котлар на својата официјална Фејсбук страница напиша дека се обврзува на реконструкција на фасади на постари станбени згради, со енергетско – ефикасни фасади, ветува дека општината ќе субвенционира ...

Котлар вети Реконструкција на фасади на постари станбени згради, со енергетско – ефикасни фасади

Република - 12.10.2021

Kандидатката за градоначачник на Центар Наташа Котлар вети реконструкција на фасади на постари станбени згради, со енергетско – ефикасни фасади. Општината ќе субвенционира со 50%. Субвенционирана замена и на азбестните кровови.

Котлар вети реконструкција на фасади на постари станбени згради, со енергетско – ефикасни фасади

MakPress - 12.10.2021

Kандидатката за градоначачник на Центар Наташа Котлар вети реконструкција на фасади на постари станбени згради, со енергетско – ефикасни фасади. Општината ќе субвенционира со 50%. Субвенционирана замена и на азбестните ...

Наташа Котлар за Центар- субвенции од 50% за реконструкција на постари станбени згради со енергетско-ефикасни фасади, ...

Опсервер - 12.10.2021

Почитувани, Се обврзуваме на: За Центар со душа. Со почит, Изборен штаб на Наташа Котлар, кандидат за градоначалник на Центар ...