TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пандемијата и годинава ја одложи церемонијата за доделување на Нобеловата награда

360 степени - 23.09.2021

Пред ковид-19, доделувањето на Нобеловата награда последен пат беше откажано во 1956 година во знак на протест против советската инвазија на Унгарија Церемонијата за доделување на Нобеловата награда и оваа година е откажана пораи паандемијата со ...

Церемонијата за доделување на Нобеловата награда нема да се одржи ниту годинава

Канал5 - 23.09.2021

И годинава нема да се одржи церемонијата за доделување Нобелова награда и ќе им биде врачена на лауреатите во нивните земји, објави Нобеловата фондација. Традиционалната церемонија минатата година беше заменета главно со дигитална поради пандемијата.

Церемонијата за доделување на Нобеловата награда нема да се одржи ниту годинава

Иновативност - 23.09.2021

И годинава нема да се одржи церемонијата за доделување Нобелова награда и ќе им биде врачена на лауреатите во нивните земји, објави Нобеловата фондација. Традиционалната церемонија минатата година беше заменета главно со дигитална поради пандемијата.

И годинава откажана церемонијата на доделувањето на Нобеловите награди

Нетпрес - 23.09.2021

И годинава нема да се одржи церемонијата на доделувањето на Нобеловите награди, а на лауреатите тие ќе им бидат врачебни во нивните земји, објави Нобеловата фондација во четвртокот. Минатата 2020 година традиционалната свеченост беше замената главно ...

Церемонијата за доделување на најпрестижните награди повторно откажана поради Ковид: Нема доделување на Нобел ни оваа ...

Точка - 23.09.2021

Церемонијата за доделувања на Нобеловите награди нема да биде одржана ни оваа година, а на лауреатите наградите ќе им бидат предадени во нивните земји. Традиционалната свеченост минатата година се одржала во дигитална верзија поради пандемијата на ...

И годинава откажана церемонијата на доделувањето на Нобеловите награди

Република - 23.09.2021

И годинава нема да се одржи церемонијата на доделувањето на Нобеловите награди, а на лауреатите тие ќе им бидат врачебни во нивните земји, објави Нобеловата фондација во четвртокот. Минатата 2020 година традиционалната свеченост беше замената главно ...

И годинава откажана церемонијата на доделувањето на Нобеловите награди

Lider - 23.09.2021

И годинава нема да се одржи церемонијата на доделувањето на Нобеловите награди, а на лауреатите тие ќе им бидат врачебни во нивните земји, објави Нобеловата фондација во четвртокот. Минатата 2020 година традиционалната свеченост беше замената главно ...

Доделувањето на Нобеловата награда и годинава во земјите на лауреатите

Опсервер - 23.09.2021

– Добитниците на Нобеловата награда за наука и литература, поради пандемијата на коронавирусот, втора година по ред ќе ги добијат признанијата во земјите на живеење, а не во Стокхолм, објави денеска Нобеловата фондација.

Доделувањето на Нобеловата награда и годинава во земјите на лауреатите

Независен - 23.09.2021

Шведска – Добитниците на Нобеловата награда за наука и литература, поради пандемијата на коронавирусот, втора година по ред ќе ги добијат признанијата во земјите на живеење, а не во Стокхолм, објави денеска Нобеловата фондација.

Пандемијата се уште влијае на Нобеловата награда: Ќе се доделува во земјите на лауреатите

Република - 23.09.2021

Добитниците на Нобеловата награда за наука и литература, поради пандемијата на корона вирусот, втора година по ред ќе ги добијат признанијата во земјите на живеење, а не во Стокхолм, објави Нобеловата фондација.

Доделувањето на Нобеловата награда и годинава во земјите на лауреатите

Канал5 - 23.09.2021

Добитниците на Нобеловата награда за наука и литература, поради пандемијата на коронавирусот, втора година по ред ќе ги добијат признанијата во земјите на живеење, а не во Стокхолм, објави денеска Нобеловата фондација.

Доделувањето на Нобеловата награда и годинава во земјите на лауреатите

24Инфо - 23.09.2021

Добитниците на Нобеловата награда за наука и литература, поради пандемијата на коронавирусот, втора година по ред ќе ги добијат признанијата во земјите на живеење, а не во Стокхолм, објави денеска Нобеловата фондација.

Доделувањето на Нобеловата награда и годинава во земјите на лауреатите

MakPress - 23.09.2021

Добитниците на Нобеловата награда за наука и литература, поради пандемијата на коронавирусот, втора година по ред ќе ги добијат признанијата во земјите на живеење, а не во Стокхолм, објави денеска Нобеловата фондација.

И Милошевиќ исто како Заев се надевал дека ќе добие Нобелова награда

PressingTV - 23.09.2021

Чедомир Јовановиќ, кој учестуваше во акцијата на апсење на Слободан Милошевиќ, се присети на разговорот до него кога останале насамо во вилата „Мир“.Јовановиќ за „Неделник.рс“ откри дека Милошевиќ бил разочаран што во 1994 година кога тогашна ...

Милошевиќ исто како Заев мислел дека ќе добие Нобелова награда

Република - 23.09.2021

Чедомир Јовановиќ, кој учестуваше во акцијата на апсење на Слободан Милошевиќ, се присети на разговорот до него кога останале насамо во вилата „Мир“.Јовановиќ за „Неделник.рс“ откри дека Милошевиќ бил разочаран што во 1994 година кога тогашна ...