TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжениот викенд со делумно продолжен полициски час

Р.С.Европа - 23.05.2020

Полицискиот час денеска ќе почне од 19 часот и ќе трае до 05 часот изутрина. Продолжениот викенд ќе има зголемена рестрикција за движење на граѓаните, односно полицискиот час ќе трае од недела во 11 часот, до вторник до 05.00 часот.Оваа одлука ја ...

За продолжениот викенд полициски час од утре во 11 до вторник во пет часот

МКД - 23.05.2020

Владата на седница вчера одлучи овој продолжен викенд да има зголемена рестрикција за движење на граѓаните, односно полицискиот час да трае од недела во 11 часот, до вторник до 5 часот. „Владата ја дополни Одлуката за забрана и посебен режим на ...

Продолжен викенд со продолжена забрана за движење

Слободен Печат - 23.05.2020

Владата на седница вчера одлучи овој продолжен викенд да има зголемена рестрикција за движење на граѓаните, односно полицискиот час да трае од недела во 11 часот, до вторник до 05.00 ...

Викенд-полициски час со – пауза

Expres - 23.05.2020

Полицискиот час за викендов започнува вечерва во 19 часот и ќе трае до 05 часот утре. Ќе следува пауза од шест часа па потоа рестрикција за движење на граѓаните, ќе има од утре (недела) во 11 часот, до вторник до 05.00 часот.

Владата одлучи: Полицискиот час ќе почне во 11 часот во недела и ќе заврши во вторник во 5 наутро

Канал5 - 22.05.2020

Владата попладнево донесе одлука за полицискиот час за претстојниот продолжен викенд за празниците Рамазан Бајрам и Свети Кирил и Методиј. Во текот на утрешниот ден, забраната како што информираат од таму останува иста како и останатите денови ...

Владата воведе 42-часовна забрана за движење за продолжениот празничен викенд

Сакам да кажам - 22.05.2020

Општата забрана за движење за претстојниот продолжен викенд, што се совпаѓа со празниците Рамазан Бајрам и Свети Кирил и Методиј, ќе трае од недела претпладне до вторник наутро, одлучи ...

Владата одлучи: Рестрикција на движење од недела во 11 часот до вторник до 05:00 часот

Република - 22.05.2020

Се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата почнувајќи од недела, 24 мај, во 11:00 часот до вторник, 26 мај, до 05:00 часот. ...

Полициски час од недела во 11 до вторник во 5 часот

Радио МОФ - 22.05.2020

Забраната за движење на граѓаните викендов, односно полицискиот час ќе почнува од недела во 11 часот и ќе трае до вторник во пет часот, објави премиерот Оливер Спасовски на неговиот фејсбук профил.

Владата одлучи: Полицискиот час ќе почне во 11 часот во недела и ќе заврши во вторник во 5 наутро

еМагазин - 22.05.2020

Владата на попладневната седница одлучи полицискиот час за празникот да почне во недела во 11 часот и да трае до вторник до пет часот наутро. Утре полицискиот час ќе почне од 19 ...

ОДЛУКА НА ВЛАДАТА: Полициски час од недела од 11 часот до вторник на 05 часот

Денешен - 22.05.2020

На седницата на Владата која е во тек, била донесена одлука полицискиот час за викендот и неработниот понеделник да трае од недела од 11 часот до вторник наутро во 05 часот. ИВЗ и многу верници од муслиманска вероисповед веќе се изјаснија дека нема ...

Полицискиот час за продолжениот викенд ќе трае од недела, 11 часот, до вторник во 5 часот

Бриф - 22.05.2020

Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница донесовме одлука за зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на претстојниот празничен ...

Полициски час од недела до вторник?

Press24 - 22.05.2020

Министрите на седница на Влада во попладневните часови ќе одлучуваат за полицискиот час за претстојниот празничен продолжен викенд. Според најавите седницата ќе се одржи по 16:00 часот. Неофицијалните информации говорат дека најверојатно утре ...

Во сабота полициски час од 19 часот, во недела од 14 до 05 часот во вторник

Сител - 22.05.2020

На денешната владина седница треба да се одлучи за времетраењето на полицискиот час во текот на викендот. Пред два дена Комисијата за заразни болести предложи полицискиот час да трае 58 часа односно да започне во сабота во 19 часот и да трае до ...

НЕОФИЦИЈАЛНО: Полицискиот час од недела од 14.00 до вторник до 05.00 изутрина

Фактор - 22.05.2020

Според неофицијални информации, полицискиот час кој треба да се воведе за време на продолжениот викенд ќе трае од недела во 14.00, до вторник во 05.00 часот изутрината. Комисијата за заразни болести даде предлог до Владата, забраната за движење да ...

Денеска ќе се одлучува за полицискиот час за викендот

Фокус - 22.05.2020

Владата денеска треба да решава за предлогот поднесен од Комисијата за заразни болести за полицискиот час за претстојниот продолжен викенд. Предлогот на надлежните е истиот да почне в сабота во 19 часот и да заврши во 5 часот во вторник.

Денеска одлука за полицискиот час

360 степени - 22.05.2020

Владата денеска треба да донесе одлука за тоа каков ќе биде полицискиот час за време на продолжениот празничен викенд. Препораката на Комисијата за заразни болести е позната од средата и таа е тој да започне утре (сабота) во 19 часот и да трае до ...

Времето за носење одлука на Владата тече, по двата продолжени карантини во најава трет

Локално - 22.05.2020

Владата денеска треба да решава за предлогот поднесен од Комисијата за заразни болести полицискиот час за претстојниот викенд, кој е продолжен со два празника, да почне в сабота во 19 часот и да заврши во 5 часот во вторник.

Во последен час ќе се одлучува за полицискиот час за време на продолжениот викенд

360 степени - 21.05.2020

Најавите за враќање можно „враќање“ на карантинот, откако пред извесно време беше скратен полицискиот час, наидоа на различни реакции во јавноста Дали македонските граѓани ќе останат во 58-часовен карантин за време на продолжениот викенд, како што ...

Владата закажа седница – Колку ќе трае полицискиот час за време на продолжениот викенд?

Centar - 22.05.2020

Полицискиот час за време на викендов кој поради двојниот празник ќе биде продолжен стана топ тема на интересирање во јавноста, а истиот ќе биде ставен на дневен ред и на петочната владина седница.

Се чека владината одлука за полицискиот час

Алсат-М - 22.05.2020

Владата денеска треба да решава за предлогот поднесен од Комисијата за заразни болести полицискиот час за претстојниот викенд, кој е продолжен со два празника, да почне в сабота во 19 часот и да заврши во 5 часот во вторник.

Денеска ќе се знае колку ќе трае полицискиот час за време на викендот

iPortal - 22.05.2020

Владата денеска треба да донесе одлука за тоа каков ќе биде полицискиот час за време на продолжениот празничен викенд. Препораката на Комисијата за заразни болести е позната од средата и таа е тој да започне од сабота во 19 часот и да трае до ...

Владата денес ќе одлучува за полицискиот час за викендот

Телма - 22.05.2020

Владата денеска треба да решава за предлогот поднесен од Комисијата за заразни болести полицискиот час за претстојниот викенд, кој е продолжен со два празника, да почне в сабота во 19 часот и да заврши во 5 часот во вторник.

Неофицијално: Во сабота полициски час од 19 часот, во недела од 14 до 05 часот во вторник

Скопје24 - 22.05.2020

На денешната владина седница треба да се одлучи за времетраењето на полицискиот час во текот на викендот. Пред два дена Комисијата за заразни болести предложи полицискиот час да трае 58 часа односно да започне во сабота во 19 часот и да трае до ...

Полициски час од недела до вторник?

24Инфо - 22.05.2020

Неофицијалните информации говорат дека најверојатно утре полицискиот час ќе остане по старо, односно ќе почне од 19:00 и ќе трае до недела 05:00 изутрина. Во недела, пак, полицискиот час ќе почне во 14:00 и ќе трае сѐ до вторник во 05:00.

Неофицијално: Полициски час од недела до вторник

Нетпрес - 22.05.2020

Министрите на седница на Влада во попладневните часови ќе одлучуваат за полицискиот час за претстојниот празничен продолжен викенд. Според најавите седницата е закажана за во 17:00 часот. Неофицијалните информации говорат дека најверојатно утре ...

Полицискиот час во недела ќе почне во 11 утрото и ќе трае до вторник

А1 On - 22.05.2020

Владата на денешната седница одлучи дека е потребна зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на претстојниот празничен викенд. „Се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата почнувајќи од недела, 24 мај, во ...

Уште еден карантински викенд – Во кој период ќе биде дозволено движењето?

Црнобело - 22.05.2020

Иако полицискиот час изминатиот период беше скратен и имавме можност подолго да уживаме во деновите од викендот, овој продолжен викенд повторно ќе мора да останеме дома. По повод празниците во недела и неработниот понеделник, за да се спречи ...

Владата одлучи: Забрана за движење од недела во 11 часот до вторник

Слободен Печат - 22.05.2020

Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница донесовме одлука за зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на претстојниот празничен ...

КАРАНТИН: Забрането движење од недела од 11 до вторник до 5 наутро

Фактор - 22.05.2020

Владата донесе одлука за карантинот за празникот. „Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со КОВИД-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница донесовме одлука за зголемена рестрикција на движењето ...

Нови информации: полициски час од недела од 11:00 часот па Се до вторник!

Струмица Денес - 22.05.2020

Оливер Спасовски: Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница донесовме одлука за зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на ...

Владата потклекна, еве од кога ќе биде карантинот овој викенд

Курир - 22.05.2020

Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со КОВИД-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница донесовме одлука за зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на претстојниот празничен ...

Во недела од 11 до вторник во 05 забрана за движење за сите граѓани

AKO - 22.05.2020

Владата објави како ќе изгледа полицискиот час за време на продолжениот викенд. Од Владата велат дека следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со КОВИД-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница е ...

Полициски час од недела до вторник

Кајгана - 22.05.2020

Полицискиот час ќе започне од недела во 11 часот наутро и ќе трае до вторник до 5 часот. Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со COVID-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница донесовме одлука ...

Полицискиот час овој викенд од недела во 11 до вторник во 5 часот

Телма - 22.05.2020

Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести владата донесе одлука за зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на претстојниот празничен викенд.

Забрана за движење од недела, 24 мај, во 11:00 часот до вторник, 26 мај, до 05 часот

Локално - 22.05.2020

Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница донесовме одлука за зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на претстојниот празничен ...

ВЛАДАТА ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Македонија повторно во карантин- ОВА Е ОДЛУЧЕНО НА СЕДНИЦАТА!

Магазин - 22.05.2020

Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница донесовме одлука за зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на претстојниот празничен ...

Полицискиот час викендов од 11:00 часот во недела до вторник до 05:00 часот

Фокус - 22.05.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасковски на неговиот фејсбук профил објави дека за овој викенд се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата почнувајќи од недела, во 11:00 часот до вторник, до 05:00 часот.

Од 11 часот в недела до вторник во 5 ќе трае полицискиот час викендов, одлучи Владата

Сакам да кажам - 22.05.2020

Од 11 часот в недела до 5 часот во вторник ќе трае полицискиот час за претстојниот продолжен викенд за празниците Рамазан Бајрам и Свети Кирил и Методиј, одлучи Владата. „Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со КОВИД-19, како и ...

Полицискиот час почнува в недела во 11 часот и ќе заврши во вторник во 5 часот

Независен - 22.05.2020

Владата на попладневната седница донесе одлука за времетраењето на полицискиот час за време на двата празници викендов. „Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната ...

Полициски час од недела од 11 часот до вторник до 5 часот

Макфакс - 22.05.2020

Владата донесе одлука полицискиот час овој викенд и за време на празниците Бајрам и Свети Кирил и Методиј да трае од недела, 24 мај, во 11 часот до вторник, 26 мај, до 05 часот. „Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и ...

Спасовски: Полицискиот час од 11 часот во недела до вторник до 5 часот

МКД - 22.05.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на неговиот фејсбук профил објави дека за овој викенд се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата почнувајќи од недела, во 11 часот до вторник, до 5 часот.

Полициски час од недела 11 часот до вторник до 5 часот

Сител - 22.05.2020

На својот фејсбук профил претседателот на Влада Оливер Спасовски ја соопшти одлуката за полицискиот час. „Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница ...

Влада- полициски час од недела од 11 часот до вторник до 5 часот

Р.С.Европа - 22.05.2020

Премиерот Оливер Спасовски по денешната владина седница на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук објави дека следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести донеле одлука за ...

Спасовски на ФБ: Полицискиот час овој викед од 11 часот во недела до вторник до 5 часот

Frontline - 22.05.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасковски на неговиот фејсбук профил објави дека за овој викенд се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата почнувајќи од недела, во 11:00 часот до вторник, до 05:00 часот.

Карантин од недела до вторник

24Инфо - 22.05.2020

Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со КОВИД-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница донесовме одлука за зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на претстојниот празничен ...

Полициски час од 11:00 часот во недела до вторник до 05:00 часот

Алсат-М - 22.05.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасковски на неговиот фејсбук профил објави дека за овој викенд се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата почнувајќи од недела, во 11:00 часот до вторник, до 05:00 часот.

Полицискиот час за празникот од 11 часот во недела до 5 часот во вторник

360 степени - 22.05.2020

В сабота забраната останува како и досега, од 19 часот до 5 часот следниот ден Техничкиот премиер Оливер Спасковски на неговиот Фејсбук профил објави дека за овој викенд се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата ...

Полицискиот час овој викед од 11:00 часот во недела до вторник до 05:00 часот

ММС - 22.05.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасковски на неговиот фејсбук профил објави дека за овој викенд се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата почнувајќи од недела, во 11:00 часот до вторник, до 05:00 часот.

Полициски час од недела во 11:00 до вторник до 05:00 часот

Канал5 - 22.05.2020

Се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата почнувајќи од недела, 24 мај, во 11:00 часот до вторник, 26 мај, до 05 часот. Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на Комисијата за ...

Полициски час од недела во 11 до вторник до 5 часот

Нетпрес - 22.05.2020

Фејсбук статус на Владата на РСМ Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со КОВИД-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница донесовме одлука за зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за ...