TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Погледнете како монструмот на АУДИ го симнал Мерцедес од тронот!

Екран - 08.11.2019

Новитетот на Audi е побрз од SUV на Mercedes. SUV-те се нормална појава на Нирбургринг. Отпрвин се восхитувавме на Алфиниот Стелви, а потоа после серија обиди пристигна проклета брзиот Мерцедес.

Audi RS Q8 постави нов рекорд на Нирбургринг (ВИДЕО)

24auto - 07.11.2019

Audi RS Q8 е новиот брзински владетел на патеката во Нирбургринг откако во конкуренција на SUV возила постави најбрзо време. Спортската изведба на Q8 патеката од 20,8 километри ја помина за време од 7:42:253 минути што е најдобро време досега со што ...

Audi RS Q3 (со видео) » Два компактни суперспортисти

Авто Магазин - 07.11.2019

Audi има намера да ја намали емисијата на јагленород диоксид на своите возила за 30 отсто, но не и да ги скроти RS моделите. Напротив, тие се сé побројни и помоќни. Најнов во низата е моделот Q3, кој располага со искричави 400 коњски сили.