TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стотици илјади луѓе бараат независност на улиците на Барселона (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 11.09.2019

Стотици илјади луѓе се собраа денес на главниот градски плоштад во Барселона, на денот на главниот празник на шпанската покраина Каталонија. Полицијата на Барселона процени дека на протестот учествуваа околу 600.000 луѓе.

НАПНАТО ВО БАРСЕЛОНА: 600.000 луѓе бараат независност на Каталонија

Кумановски м. - 12.09.2019

Стотици илјади граѓани кои ја поддржуваат сецесијата на Каталонија се собраа во Барселона за да го прослават главниот празник на оваа шпанска покраина, само неколку недели пред очекуваната пресуда во случајот со 12 водачи на сепаратистичкото движење.

Протести во Барселона за независност на Каталонија

Р.С.Европа - 11.09.2019

Илјадници луѓе денеска излегоа на протести во Барселона со барање за независност на Каталонија. Демонстрантите го организираа овој протест на ден пред да биде изречена пресудата за обвинетите за сепаратистичкото движење.

Илјадници луѓе во Барселона маршираа за независност на Каталонија

Макфакс - 11.09.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска на големиот градски плоштад во Барселона, на денот на главниот празник во Каталонија, барајќи независност од Шпанија, само еден ден пред изрекувањето на казната за дванаесетте лидери на сепаратистичкото движење.

Стотици илјади луѓе протестираа за независност на Каталонија

Независен - 11.09.2019

Стотици илјади граѓани кои поддржуваат отцепување на Каталонија, денеска се собраа во Барселона по повод прославата на главниот празник на овој шпански регион, само неколку недели пред пресудата во случајот против 12 лидери на сепаратистичкото ...

Протести во Барселона за независност на Каталонија (ВИДЕО)

Канал5 - 11.09.2019

Илјадници луѓе денеска излегоа на протести во Барселона со барање за независност на Каталонија... Демонстрантите го организираа овој протест на ден пред да биде изречена пресудата за обвинетите за сепаратистичкото движење.

Илјадници луѓе во Барселона маршираа за независност на Каталонија

Н.Македонија - 11.09.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска на големиот градски плоштад во Барселона, на денот на главниот празник во Каталонија, барајќи независност од Шпанија, само еден ден пред изрекувањето на казната за дванаесетте лидери на сепаратистичкото движење.

Стотици илјади луѓе протестираа за независност на Каталонија

Нова ТВ - 11.09.2019

Стотици илјади граѓани кои поддржуваат отцепување на Каталонија, денеска се собраа во Барселона по повод прославата на главниот празник на овој шпански регион, само неколку недели пред пресудата во случајот против 12 лидери на сепаратистичкото ...

Илјадници луѓе во Барселона маршираа за независност на Каталонија

24Инфо - 11.09.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска на големиот градски плоштад во Барселона, на денот на главниот празник во Каталонија, барајќи независност од Шпанија, само еден ден пред изрекувањето на казната за дванаесетте лидери на сепаратистичкото движење.

ВИДЕО: Стотици илјади луѓе протестираа за независност на Каталонија

А1 On - 11.09.2019

Стотици илјади граѓани кои поддржуваат отцепување на Каталонија, денеска се собраа во Барселона по повод прославата на главниот празник на овој шпански регион, само неколку недели пред пресудата во случајот против 12 лидери на сепаратистичкото ...

Илјадници луѓе протестираа во Барселона за независност на Каталонија (ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.09.2019

Демонстрантите за независност на Каталонија, пристигнаа од сите делови на оваа покраина, а во Барселона се вееја знамиња во знак на поддршка за отцепување од Шпанија. Стотина илјади луѓе се собраа на големиот градски плоштад во Барселона, на денот ...

Повеќе од половина милион луѓе маршираа на улиците во Барселона за независност на Каталонија

Вечер - 11.09.2019

Стотици илјади граѓани кои поддржуваат отцепување на Каталонија, денеска се собраа во Барселона по повод прославата на главниот празник на овој шпански регион, само неколку недели пред пресудата во случајот против 12 лидери на сепаратистичкото ...

Илјадници луѓе во Барселона маршираа за независност на Каталонија

Centar - 12.09.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска на големиот градски плоштад во Барселона, на денот на главниот празник во Каталонија, барајќи независност од Шпанија, само еден ден пред изрекувањето на казната за дванаесетте лидери на сепаратистичкото движење.

Стотици илјади луѓе протестираа за независност на Каталонија ВИДЕО

+инфо - 11.09.2019

Стотици илјади граѓани кои поддржуваат отцепување на Каталонија, денеска се собраа во Барселона по повод прославата на главниот празник на овој шпански регион, само неколку недели пред пресудата во случајот против 12 лидери на сепаратистичкото ...

Стотици илјади луѓе протестираа за независност на Каталонија

MakPress - 11.09.2019

Стотици илјади граѓани кои поддржуваат отцепување на Каталонија, денеска се собраа во Барселона по повод прославата на главниот празник на овој шпански регион, само неколку недели пред пресудата во случајот против 12 лидери на сепаратистичкото ...

Стотици илјади луѓе протестираа за независност на Каталонија

Press24 - 11.09.2019

Околу 600 илјади приврзаници на независноста на Каталонија дојдоа од сите делови на богатиот шпански регион до неговиот главен град, јавија светските агенции. На 11 септември се одбележува сеќавање на падот на Барселона во Војната за шпанското ...

Стотици илјади луѓе протестираа за независност на Каталонија

Опсервер - 12.09.2019

Стотици илјади граѓани кои поддржуваат отцепување на Каталонија, денеска се собраа во Барселона по повод прославата на главниот празник на овој шпански регион, само неколку недели пред пресудата во случајот против 12 лидери на сепаратистичкото ...

Стотици илјади луѓе протестираа за независност на Каталонија

24 Вести - 12.09.2019

Стотици илјади граѓани кои поддржуваат отцепување на Каталонија, денеска се собраа во Барселона по повод прославата на главниот празник на овој шпански регион, само неколку недели пред пресудата во случајот против 12 лидери на сепаратистичкото ...

Стотици илјади луѓе протестираа за независност на Каталонија

iPortal - 12.09.2019

Околу 600 илјади приврзаници на независноста на Каталонија дојдоа од сите делови на богатиот шпански регион до неговиот главен град, јавија светските агенции. На 11 септември се одбележува сеќавање на падот на Барселона во Војната за шпанското ...