TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Франција е пресилна за Србија

МКД - 12.01.2019

Светскиот шампион Франција со одлична игра во второто полувреме убедливо ја победи Србија со 32:21. Србија и пружи отпор на Франција во првото полувреме, но во вториот дел Французите покажаа кој е кој во моментов во ракометот.

Србија се држеше едно полувреме - потоа проработе француската машинерија

Sport 1 - 12.01.2019

Франција очекувано стигна до втората победа на Светското ракометно првенство откако во рамки на Групата А ја совлада Србија со убедливи 32-21. Во првиот дел Србите играа одлично и држеа каква-таква резултатска неизвесност, а на полувремето ...

Франција го покажа вистинското лице и убедливо ја порази Србија

Gol.mk - 12.01.2019

Ракометарите на Франција по тесната победа против Бразил , во рамките на второто коло славеа сигурна победа од 32-21 (15-12) против селекцијата на Србија . Почетокот на натпреварот беше изедначен, двете екипи се менуваа во водство, а така беше се до ...

Франција игра со Србија или со Словачка? (ФОТО)

Sport 1 - 12.01.2019

Само што заврши првото полувреме од дуелот помеѓу Франција и Србија на Светското ракометно првенство со резултат 15-12. Од Ракометната федерација на „триколорите“ очигледно не знаат со кого играат или не знаат баш географија, бидејќи на својот ...