TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден: САД ќе ја бранат секоја педа од територијата на НАТО

ТВ21 - 30.09.2022

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави во Вашингтон дека Америка и нејзините сојузници нема да бидат заплашени од заканите на рускиот претседател Владимир Путин и му порача на Путин дека САД „ќе ја бранат секоја педа од територијата на НАТО“, ...

Бајден: Путин нема да нè заплаши, ќе ја браниме секоја педа од Алијансата

Либертас

Бајден: САД се подготвени да го бранат секој сантиметар од територијата на НАТО

А1 On

Бајден: Путин нема да нè заплаши, ќе ја браниме секоја педа од Алијансата

24Инфо

Бајден: Путин нема да нè заплаши, ќе ја браниме секоја педа од Алијансата

Република

Бајден: Путин нема да нè заплаши, ќе ја браниме секоја педа од Алијансата

Канал5

БАЈДЕН ДО ПУТИН: ЌЕ ЈА БРАНИМЕ СЕКОЈА ПЕДА ОД АЛИЈАНСАТА! Нема да не заплашите, анексијата никогаш нема да ја признаеме

+инфо

Курир 4NEWS Вечер Прес Опсервер Lider

Бајден: Путин нема да нè исплаши, ќе го браниме секој сантиметар од Алијансата

Press24 - 30.09.2022

Американскиот претседател Џо Бајден кажа дека НАТО не ѝ се плаши на Русија и на рускиот претседател Владимир Путин. „САД и сојузниците не се исплашени. Ќе го браниме секој сантиметар од територијата. Америка е целосно подготвена“, кажа Бајден.

БАЈДЕН ИМА ЖЕСТОК ОДГОВОР НА РУСКАТА АНЕКСИЈА: Повеќе од 1.000 луѓе и компании најостро казнети

Фактор

Бајден со осуда за руската анексија на региони во Украина

А1 On

Удар за Путин: Америка воведува нови санкции против Русија поради анексијата

Локално

Бајден: Никогаш нема да ги признаеме руските референдуми во Украина

Макфакс

САД никогаш нема да ги признаат руските референдуми во Украина

Локално

Бајден:Никогаш нема да ги признаеме руските референдуми во Украина

Вечер Прес

24Инфо Точка MTM Денар Курир Н.Македонија Макфакс Press24

Бајден ја осуди Русија и најави дополнителната безбедносна помош за Украина

Глас на Америка - 30.09.2022

Соединетите Држави го осудуваат денешниот лажен обид на Русија да анектира суверена украинска територија. Русија го крши меѓународното право, ја гази Повелбата на Обединетите нации и насекаде го покажува својот презир кон мирољубивите нации.

Бајден: САД никогаш нема да ги признаат руските претензии врз Украина

CivilMedia

Бајден: САД никогаш нема да ги признаат претензиите на Русија кон Украина

Опсервер

САД никогаш нема да ги признаат руските претензии во Украина, порача Бајден

Нетпрес

Бајден вети дека САД никогаш нема да ја признаат анексијата на украинските региони, најави нови санкции за Русија

А1 On

Бајден: САД никогаш нема да ги признаат претензиите на Русија кон Украина

24Инфо

Бајден: САД никогаш нема да ги признаат претензиите на Русија кон Украина

24 Вести

Слободен Печат Денешен +инфо Во Центар Zoom Вечер Прес MakPress

Хрватска ги осуди руските референдуми во Украина: „Тие се лажни и незаконски“

Макфакс - 30.09.2022

Министерството за надворешни работи на Хрватска објави соопштение за руските референдуми на истокот на Украина со кои Путин анектираше четири региони. „ Република Хрватска најостро ги осудува нелегалните и лажни референдуми одржани меѓу 23 и 27 ...

Атомски устав

Окно

„Ќе ја вратиме територијата со војна“ Украинците не се плашат од Русија и по референдумот

Во Центар

Руските псевдо – референдуми во окупираните делови на Украина осудени на пропаст, не добија поддршка дури ни од сојузниците на Путин

CivilMedia

Руските псевдореферендуми во окупираните делови на Украина осудени на пропаст, не добија поддршка дури ни од сојузниците на Путин

Нова ТВ

Руските псевдо – референдуми во окупираните делови на Украина осудени на пропаст, не добија поддршка дури ни од сојузниците на Путин

Frontline

Хрватска ги осуди руските референдуми во Украина: „Тие се лажни и незаконски“

MTM

Точка 24Инфо