TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе биде интересно летово: Кутињо се враќа на Енфилд!?

Спортклуб - 13.02.2018

Само неколку месеци по спектакуларниот трансфер во Барселона, Фелипе Кутињо би можел да се врати на Енфилд каде играше до пред два месеца. Се разбира, не во дресот на Ливерпул, туку на бразилската репрезентација која на овој стадион или на Стемфорд ...

Зидан: Нема притисок, а иднината не ме интересира!

Спортски - 13.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан пред утрешниот меч против ПСЖ во ЛШ изјави дека не размислува за иднината. Зидан истакна дека неговиот тим одлично се припремил за овој меч и дека не постои посебен притисок во екипата.

Кутињо станува Португалец, за Барселона да донесе нов Бразилец во своите редови (ВИДЕО)

Спортски - 13.02.2018

Филипе Кутињо, најголемото зимско засилување за Барселона, наскоро ќе добие португалско државјанство. Зошто Бразилецот станува Португалец? Кога тој ќе стане државјанин на ЕУ, тогаш Барселона ќе може да донесе уште еден играч, кој во Примера ќе се ...

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

Алсат-М - 13.02.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан покажа самодоверба пред првиот дуел со Париз Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, која ќе се одигра утре на „Бернабеу“. – Немам што да докажувам против ПСЖ.

Првиот човек на Реал до Роналдо: Ако си одиш, ќе те замени Меси

Канал5 - 13.02.2018

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез упатил интересна закана кон својата ѕвезда Кристијано Роналдо во 2012 година, кога Португалецот сакал да премине во ПСЖ, открива француско списание „Франс Фудбал“. - Сакам да одам во Париз.

Премиерот на Шпанија воопшто не сака да слушне за Нејмар во Реал и тоа јасно го порача

Спортклуб - 13.02.2018

Маријано Рахој не е премногу импресиониран од најавите дека Нејмар би можел да го засили Реал Мадрид, па тоа јавно го потенцираше. Но тој е исто ткаа сигурен дека Реал со големи шанси влегува во дуелот со ПСЖ во Лигата на шампионите.

Кутињо станува Португалец

Канал5 - 13.02.2018

Фудбалерот на Барселона, Филипе Кутињо започнал постапка за вадење на португалски пасош. На тој начин ќе ослободи квота за странец кој не е од ЕУ во тимот на Ернесто Валверде. Во моментов во Барселона играчи кои не доаѓаат од членки на ЕУ, се Јери ...

ФИФА ја отфрли жалбата на Нејмар против Барселона

Канал5 - 13.02.2018

ФИФА ја отфрли жалбата на Нејмар против Барселона, објави радио „Кадена СЕР“. Бразилецот сакаше да добие надомест од 40 милиони евра од каталонскиот клуб, бидејќи тој не го добил бонусот што бил запишан во договорот меѓу двете страни по неговото ...

Кутињо: Не сум како Нејмар! Трофеи се важни, а не „Златната топка“

Локално - 13.02.2018

Најскапата аквизиција во историјата на Барселона, Филипе Кутињо откри дека во основата на неговата мотивација е желбата да освои што повеќе трофеи. Тој беше запрашан од весникот „Спорт“ дали се мотивира од можноста да ја освои „Златната топка“, ...

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар, па сега Барса жестоко ќе му го возврати ударот

Спортклуб - 13.02.2018

Бразилскиот фудбалер Нејмар минатото лето одлучи да ја напушти Барселона и за неверојатни 222 милиони евра прејде во ПСЖ. Меѓутоа, сагата околу Бразилецот и Барселона се уште трае откако Нејмар го тужеше каталонскиот клуб.

Може ли Реал Мадрид да го елиминира ПСЖ?

Спортски - 13.02.2018

Се добива впечаток дека фудбалерите на Реал бегаат од улогата фаворит, иако се свесни дека ова е последна прилика за спас на сезоната. Реал Мадрид ја брани титулата шампион на Европа, освои три од последните четири трофеи во најелитното европско ...

Марсело: ПСЖ не е само Нејмар

Стандард - 13.02.2018

Дефанзивецот на Реал (Мадрид), Марсело изјави дека тој и неговите соиграчи не смеат да мислат само за неговиот сонародник Нејмар во утрешниот судир со ПСЖ од 1/8-финалето во Лигата на шампионите на „Сантијаго Бернабеу“ од 20:45 часот по македонско ...

(ФОТО) И авионот на ПСЖ е подготвен за Реал Мадрид

Спортклуб - 13.02.2018

Фудбалерите на ПСЖ во среда гостуваат на „Сантијаго Бернабеу“ каде ќе се соочат со Реал Мадрид во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите. ПСЖ летоска вложи огромни суми на пари за нови засилувања во желба францускиот клуб конечно да ја ...

Кутињо: Нејмар е лигуш, еве зошто сум различен од него…

Поглед - 13.02.2018

Најскапиот фудбалер во историјата на Барселона Филипе Кутињо откри, дека основата на неговата мотивација е желбата да освои што повеќе трофеи. Тој беше прашан од весникот Спорт дали невозможноста да ја добие Златната топка би значело заминување од ...

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар – сега Барселона сака да „удри по џебот“ на Бразилецот

Спортски - 13.02.2018

Минатото лето светот го проследи најскапиот трансфер во историјата, Нејмар за сума од 222 милиони евра ја замени Барселона со Пари Сен Жермен. Но, истиот овој трансфер подоцна прерасна во вистинска сапуница исполнета со голем број контроверзии.

Ракитиќ препеа шпанска песна на хрватски јазик и направи вистинско шоу во емисија во живо (Видео)

Дерби - 13.02.2018

Иван Ракитиќ беше дел од емисијата „Ел Ормигеро“ која ја емитува „Антена 3“, а ако од истата веќе го издвоивме делот во кој Хрватот објаснува каков пречек добил од Лионел Меси во Барселона, во текот на шоуто, изнуди големи насмевки во студиото ...

Зидан: Баш ми е гајле за мојата иднина

Локално - 13.02.2018

Зинедин Зидан не е загрижен за неговата иднина во Реал Мадрид. Францускиот специјалист зборуваше пред медиумите ден пред првиот дуел на европскиот клупски шампион во Лигата на шампионите против француски Пари Сен Жермен.

Барселона 1 Нејмар 0

24Фудбал - 13.02.2018

Недоразбирањата помеѓу Барселона и Нејмар добија ново поглавје, медиумите од Шпанија пишуваат дека ФИФА застанала на страната на „Каталонците“, светската куќа на фудбалот го одбила барањето на Бразилецот Разделбата помеѓу Барса и Нејмар не беше ...

Марсело: Не сме Барса да изгубиме 0:4 од ПСЖ

Локално - 13.02.2018

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Марсело, изјави дека играчите на Париз Сен Жермен веќе заборавиле за елиминацијата од Барселона во Лигата на шампионите минатата сезона. Парижаните водеа со 4:0 по првиот меч дома од 1/8-финалето, но потоа загубија ...

Роналдо на спектаклот на денот на вљубените ќе „брка“ голем јубилеј

Спортски - 13.02.2018

Кристиано Роналдо во утрешниот натпревар во Лиганта на шампионите против Пари Сен Жермен ќе брка нов голем јубилеј во дресот на „кралевите“. Имено, Кристиано Роналдо до овој момент во дресот на Реал Мадрид постигна 99 погодоци во најелитното ...

Го подготвува ли теренот? – Зидан за прв пат откри кого гледа како негов идеален наследник

Спортски - 13.02.2018

Денес беше одражана прес-конференцијата пред утрешниот спектакл во Мадрид во кој ќе се сретнат „кралевите“ и „светците“. Реал игра лошо и Зидан веќе долго време е под притисок медиумите кои на големо пишуваат за негов отказ и смена на тренерската ...

Марсело: Сигурен сум дека Нејмар ќе заигра за Реал Мадрид еден ден

Точка - 13.02.2018

Нејмар е во центарот на вниманието на дуелот помеѓу ПСЖ и Реал Мадрид, посебно затоа што до минатата сезона го носеше дресот на Каталонците. Шпанските медиуми веќе подолго шпекулираат дека Бразилецот ќе ја продолжи својата кариера во Реал Мадрид, ...

Роналдо на еден гол од „стотката“ во дресот на Реал Мадрид во ЛШ

Gol.mk - 13.02.2018

Најдобриот голгетер во екипата на Реал Мадрид , Кристијано Роналдо се наоѓа на само еден гол од јубилејни 100 во белиот дрес во Лигата на шампионите (ЛШ). Португалецот има вкупно 114 зад своето име, но 15 од нив ги постигна додека настапуваше за ...

Зидан одлучи да ја продаде една од најголемите ѕвезди: “Го сакам неговиот стил, но ова не можам да му го опростам!“

Поглед - 13.02.2018

Актуелната сезона во која Реал Мадрид игра под сите очекувања би можела да биде последна за нивниот офанзивец Иско. Како што соопштува новинарот Жозеп Педрерол, Зинадин Зидан ќе остане тренер и следната сезона, што е примарна причина зошто ...

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар, Барселона го возвраќа ударот!

Sport 1 - 13.02.2018

Бразилскиот фудбалер Нејмар минатото лето одлучи да се пресели од Барселона во ПСЖ за неверојатни 222 милиони. Меѓутоа, сагата околу Бразилецот и Каталонците продолжува понатаму. Пред неколку недели Нејмар потврди дека ја известил ФИФА за тужбата ...

Гути: Челзи ќе ја елиминира Барса во Лигата на шампионите

Шеталиште - 13.02.2018

Еден од легендарните играчи на Реал Мадрид – Гути, изрази уверување дека Барселона ќе биде елиминирана во осминафиналето во Лигата на шампионите. Шпанскиот гигант во првата елиминациска фаза ќе се сретне сo шампионот на Англија, Челзи.

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

Дерби - 13.02.2018

Зинедин Зидан ја одржа стандардната прес-конференција во пресрет на утрешниот голем меч меѓу Реал Мадрид и ПСЖ во Лигата на шампионите, а на истата покрај тоа што побара од новинарите целиот акцент да го стават на мечот, проговори и за изјавата која ...

Ракитиќ: Меси е малку срамежлив

Спортски - 13.02.2018

Иван Ракитиќ во Барселона пристигна во 2014 година и му помогна на овој клуб да освои две првенства, три шпански купа и една Лига на шампиони. Играчот на Барселона и хрватската репрезентација Иван Ракитиќ изјави дека Лео Меси е најдобриот фудбалер ...

Фелипе Кутињо доби португалски пасош

TopSport - 13.02.2018

Бразилскиот фудбалер Фелипе Кутињо доби португалско државјанство и доби можност во Барселона да настапува како играч од Европската унија, а не како странец. Португалското државјанство кое го доби Бразилецот и ја отвори можноста на Барселона во ...

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар кон Барса

Екипа - 13.02.2018

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар кон Барселона за неисплатените бонуси во вредност од 40 милиони евра. Ѕвездата на ПСЖ пред извесно време тврдеше дека каталонскиот гигант му должи 27 милиони евра за верност според договорот кој го потпиша во 2016 ...

Легендата ја отвори вратата: Најдобро место за Нејмар е Реал Мадрид!

СуперСпорт - 13.02.2018

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Гути изјави дека постои можност во иднина во Мадрид да пристигне Нејмар. Откако ја заврши својата кариера Гути остана во Реал Мадрид како тренер во младинските категории.

Одлични вести за Барселона: Кутињо аплицирал за пасош од друга држава

Спортски - 13.02.2018

Бразилскиот фудбалер, Филипе Кутињо оваа зима пристигна во Барселона од Ливерпул за рекордни 142 милиони фунти. За каталонскиот клуб до сега постигна еден гол и најдобрите работи од него се очекуваат, а за Барселона пристигнуваат добри вести кои не ...

Најдобриот тим составен од Реал и ПСЖ: Нејмар го победи Роналдо!

Спортски - 13.02.2018

После два месеци се враќа Лигата на шампионите, а ждрепката сакаше во 1/8 финалето да се сретнат Реал Мадрид и ПСЖ. Акутелниот шампион на Европа и светот против тимот кој си поигрува во француското првенство, додека Нејмар и Мбапе беа доведени за да ...

Кутињо поднесе барање за пасош, но не бразилски!

Спортклуб - 13.02.2018

Најскапото засилување на Барселона кое го плати 142 милиони фунти на Ливерпул, Филип Кутињо донесе изненадувачка одлука. Бразилскиот интернационалец се реши да аплицира за португалски пасош кој доколку го добие, во Барселона ќе биде регистриан како ...

„Сигурен сум дека Нејмар ќе заигра за Реал Мадрид“

Спортклуб - 13.02.2018

Полека, но сигурно се загрева атмосферата и расте тензијата пред првиот меч од 1/8 финалето помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ. „Кралскиот“ клуб во последно време се наоѓа во лоша форма, но никако пред време не треба и не смее да се отпишуваат актуелните ...

Ракитиќ: Меси е поразличен од сите и надвор од теренот, уште при првиот ден во Барса…

Дерби - 13.02.2018

Иван Ракитиќ максимално се наметна во стартната постава на Ернесто Валверде и неговото место во првиот тим на Барселона сега во ниту еден момент не е доведено во прашање, до толку што хрватскиот играч за врска е еден од фудбалерите со најголема ...

Зидан: Не е само Нејмар, ПСЖ има уште неколку фантастични фудбалери

Точка - 13.02.2018

Најелитното европско клубско натпреварување после речиси два месеци пауза, конечно се враќа. Љубителите на најважната споредна работа на светот ќе можат утре да уживаат во судирот помеѓу актуелниот европски шампион Реал Мадрид и париски ПСЖ, клуб ...

Нејмар само по пешкир пред судирот со Роналдо (ФОТО)

Локално - 12.02.2018

Бразилската ѕвезда на Париз Сен Жермен, Нејмар скандализира во пресрет на посетата на Реал Мадрид на 14-ти февруари во 1/8-финалето на Лигата на шампионите. Тој позира само по пешкир пред објективот на познатиот моден фотограф Марио Тестино, и ...

Агентот ја одреди цената за Бејл и ги ШОКИРА сите!

Спортски - 12.02.2018

Кога Герет Бејл пред четири години премина од Тотенхем во Реал Мадрид беше најскап фудбалер на светот и чинеше точно 100 милиони евра. Ова лето падна и тој рекорд, па моментално Нејмар е најскап фудбалер на сите времиња откако ПСЖ за неговиот потпис ...

Меси отсече: Никогаш нема да бидам пријател со Роналдо

Локално - 12.02.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, рече дека не верува дека некогаш ќе стане пријател на ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Аргентинецот и португалецот се менуваат на врвот на светскиот фудбал од 2008 година, а во последните 10 години ја ...

Меси објасни зошто не се пријатели со Роналдо

Поглед - 12.02.2018

Лионел Меси и Кристијано Роналдо се две големи ѕвезди во фудбалот, асови кои во изминатава деценија освоија се што можеа и на тој начин си обезбедија место во историјата меѓу најголеми играчи во овој спорт.

Марсело: Нејмар еден ден ќе игра во Реал

+инфо - 12.02.2018

Нејмар минатата сезона премина од Барселона во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, но се повеќе шпекулира дека е несреќен во Франција. Бразилскиот фудбалер на Реал Мадрид, Марсело е убеден дека неговиот соиграч од репрезентацијата, Нејмар, еден ден ќе ...

Бејл вреди најмалку 222 милиони евра, вели неговиот агент

Локално - 12.02.2018

Личниот агент на Герет Бејл, Џонатан Барнет, го стави цена на неговиот клиент. „Бејл вреди најмалку 222 милиони евра како што беше за Нејмар. Сепак, Гарет е многу среќен во Мадрид. Му се допаѓа Мадрид“, рече импресариото, цитиран од „АС“.

Роналдо за ПСЖ: Одлични фудбалери, многу ги почитуваме

Локално - 12.02.2018

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ги коментираше претстојните дуели со ПСЖ во Лигата на шампионите. Двата тима излегуваат едни против други на 14. февруари во Мадрид и на 6. март во Париз.

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

+инфо - 13.02.2018

Дуелот започнува утре од 20:45 часот на теренот на „кралскиот“ клуб. Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан покажа самодоверба пред првиот дуел со Париз Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, која ќе се одигра утре на „Бернабеу“.

Првиот човек на Реал до Роналдо: Ако си одиш, ќе те замени Меси

+инфо - 13.02.2018

Првиот човек на „кралскиот“ клуб се сретнал со Португалецот и му рекол: „Најди клуб кој ќе плати 200 милиони евра за теб Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез упатил интересна закана кон својата ѕвезда Кристијано Роналдо во 2012 година, ...

Изјавата на Марсело ја крена Шпанија на нозе!

Спортски - 12.02.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид и Пари Сент Жермен во среда играат финале пред финалето во Лигата на шампиони, а Марсело додатно ја вжешти атмосферата со својата изјава. Марсело во изјава за шпанските медиуми истакна дека е убеден дека Нејмар еден ден ќе ...

Зидан: Јас сум виновен, ова е неприфатливо!

Таратур - 12.02.2018

Зинедин Зидан пред натпреварот со ПСЖ во Лигата на шампиони ја презеде одговорноста за лошите резултати сезонава. Зидан истакна дека ваквата ситуација е неприфатлива за „кралскиот“ клуб, но ги заштите играчите и во целост ја презеде одговорноста.

Кутињо станува Португалец

+инфо - 13.02.2018

Кутињо и неговата сопруга Ајне се венчаа на 12 декември 2012 година, а таа има и португалски пасош. Фудбалерот на Барселона, Филипе Кутињо започнал постапка за вадење на португалски пасош.

ФИФА ја отфрли жалбата на Нејмар против Барселона

+инфо - 13.02.2018

Бразилецот сакаше да добие надомест од 40 милиони евра од каталонскиот клуб, бидејќи тој не го добил бонусот што бил запишан во договорот. ФИФА ја отфрли жалбата на Нејмар против Барселона, објави радио „Кадена СЕР“.