TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Флорентино Перез повторно ги собира “Галактикосите”

Спортклуб - 12.08.2017

Перез има намера да вклучи што повеќе “Галактикоси” во активностите на Реал, моментално Зинедин Зидан е тренер и е многу успешен, тука се Луис Фиго, Роберто Карлос и Роналдо кои ќе се грижат за имиџот и промоцијата на клубот, а ќе се приклучи и ...

Нов договор: Зидан ја продолжи соработката со Реал

Дерби - 12.08.2017

Зинедин Зидан има фантастични резултати на кормилото на Реал Мадри кое го презема на почетокот на 2016 година, а за тие успеси е награден со нов тригодишен договор. Во досегашниот период освои шест титули од кои две беа во Лигата на шампионите и ...

Зидан добива нов договор од Реал Мадрид

СуперСпорт - 12.08.2017

Зинедин Зидан се договорил со челните лица на Реал Мадрид з анов тригодишен договоро. Зидан го замени Рафа Бенитез на менаџерското столче во Реал Мадрид во јануари 2016 и од тогаш со неверојатен успех ги води „Кралевите“ освојувајќи шест трофеи во ...

Валверде опуштен:Нека му ја мисли Зидан, еве го моето решение…

Спортклуб - 12.08.2017

Барселона го пречекува Реал Мадрид утре вечер во првиот меч до Суперкупот на Шпанија, а се чини дуелот ќе има и морална позадина по заминувањето на Нејмар во ПСЖ. Каталонците ќе се обидат да покажат дека се посилни од било кога и дека напуштањето на ...

Галактикос пвторно заедно - Бекам, Фиго, Карлос и Роналдо амбасадори на Реал Мадрид!

Sport 1 - 12.08.2017

Легендарниот Дејвид Бекам ќе се врати во Реал Мадрид во улога на амбасадор на клубот, потврди претседателот Флорентино Перез. Перез планира да собере што повеќе членовите од славните Галактикоси во тимот, па така Зинедин Зидан му е тренер и тоа ...

Отштетната клаузула за Иско дури 700 милиони евра

Нетпрес - 12.08.2017

Откако 25-годишниот шпански фудбалски репрезентативец Иско го потпиша новиот договор со Реал Мадрид, шпанските медиуми во саботата ги потврдија шпекулациите дека во договорот е вброена и отштетна клаузула од дури 700 милиони евра.

Апсолутно ЗАСЛУЖЕНО: Зидан добива нов договор!

Спортски - 12.08.2017

„Романсата“ помеѓу Зинедин Зидан и Реал Мадрид ќе трае барем уште три години. Само еден ден откако Реал објави дека клубот се договорил со Иско за нов договор на пет години во кој ќе има клазула од 700 милиони евра, „АС“ пренесува дека Флорентино ...

Валверде отпиша 5 фудбалери – Еве кој си заминува од Барса!

Спортски - 12.08.2017

Фудбалерите на Барселона утре ја започнуваат новата сезона и тоа со Ел Класико против Реал Мадрид во рамките на Суперкупот на Шпанија. Барселона зад себе имаше прилично успешни подготовки во кој не доживеа пораз, но конкурентниот натпревар против ...

Бурно во Мадрид: Зидан ја сака поранешната ѕвезда на Барса, Перез кажа НЕ

Спортски - 12.08.2017

Откако пропадна трансферот на Килијан Мбапе, Зинедин Зидан се сврти кон поранешната ѕвезда на Барселона, на што веднаш се спротиставил претседателот Флорентино Перез. Имено, главна мета на францускиот стратег во моментов е Алексис Санчез и смета ...

Зидан има нов тригодишен договор?

SportMedia - 12.08.2017

Откако ја презеде работата на Бернабеу во јануари 2016, легендата на тимот Зидан имаше фантастичен успех, освојувајќи титули од Лигата на шампионите и од Ла Лига, така што ризикот на управата на кралскиот тим се исплатеше Според „АС“, францускиот ...

Зидан останува на чело на Реал до 2020 година

Екипа - 12.08.2017

Реал Мадрид се подготвува за стартот на новата сезона во која „кралевите“ ќе ги бранат трофеите во ЛШ и во Примера дивизион, а претседателот Флорентино Перез е подготвен да го награди најзаслужниот за овие успеси – тренерот Зинедин Зидан.

Погба обелодени кон што цели Јунајтед во новата сезона

Дерби - 12.08.2017

Манчестер Јунајтед во текот на утрешниот ден со дуелот против Вест Хем во Премиер лигата ќе ја отвори новата сезона во која клубот од „Олд Трафорд“ има амбивии да го надогради успехот од претходната кампања во која се освоија три трофеи (Комјунити ...

Зидан потпишува нов тригодишен договор со Реал Мадрид и ќе заработува осум милиони годишно

Gol.mk - 12.08.2017

Никој не очекуваше дека стартот на тренерската кариера на Зинедин Зидан ќе му донесе толку успех. Французинот направи рокада и од помошник на Карло Анчелоти, застана на „жешкото“ столче како предводник на „кралевите“.

Три дена по скопското славје Зидан доби двојно поголема плата во Реал Мадрид!

Sport 1 - 12.08.2017

Три дена откако историјата продолжи да ја пишува со Реал Мадрид и славеше во Скопје одбрана на суперкуп-трофејот, Зинедин Зидан доби нов договор од „кралскиот клуб“, пишува шпански „АС“. Флорентино Перез не остава ништо на случајноста, па еден од ...

Не може да биде позаслужено: Зидан доби нов, побогат договор

Спортклуб - 12.08.2017

Младиот француски стручњак Зинедин Зидан го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2020 година, соопштија утринава медиумите од Шпанија. Таков епилог беше сосема очекуван ако се знае дека поранешниот најдобар светски фудбалер го препороди Реал од ...

Одговор на критиките: Мората предвиде колку голови ќе даде во својата прва премиерлигашка сезона

Дерби - 12.08.2017

Алваро Мората во своето ексклузивно интервју за „Марка“ се пожали дека експресно ги почуствувал критиките од англсиките екперти кои редовно немаат милост за никого , но како одговор за првичниот лош впечаток кој го остави на првиот официјален ...

Зизу ќе добие нов договор од Реал

Стандард - 12.08.2017

Зинедин Зидан го продолжил својот договор со Реал Мадрид до 2020 година, соопштува весникот „AS“ базираше својата информации на извор од клубот. Зидан освои шест трофеи, откако го презеде Реал Мадрид и во моментов е четврти најуспешен тренер во ...

Зидан добива нов договор – ќе заработува осум милиони евра по сезона

Sport M - 12.08.2017

Зидан зад себе за само сезона и пол остави голем број на успеси. Меѓу нив и последниот во Скопје во рамките на Супер купот. Французинот од помошник стана предводник на Реал Мадрид, па поради добрите резултати тој деновиве ќе потпише нов договор за ...

Иско останува во Реал

Курир - 14.08.2017

Иско и Реал Мадрид се блиску до постигнување договор за продолжување на соработката. Еден од најзаслужните играчи за триумфот на Реал Мадрид, против Манчестер Јунајтед во дуелот од Суперкупот одигран во Скопје, Иско, кој воедно го постигна и вториот ...

Роналдо и Зидан имаат план за Суперкупот на Шпанија и минутажата на Португалецот, еве ги деталите

24Фудбал - 11.08.2017

Дел од медиумите во Шпанија шпекулираат дека Зидан и Роналдо нашле заеднички јазик околу тоа колку Португалецот би играл во однос на минутажата за првата пресметка со Барселона. Реал Мадрид и Барселона ќе ги судрат копјата во недела, во првата ...

Откупната клаузула на Иско го шокираше фудбалскиот свет!

Курир - 14.08.2017

Во новиот договор на Иско, што ќе биде официјализиран во следните денови, има клаузула со која шпанскиот репрезентативец е достапен за трансфер само за неверојатни 700 милиони евра. Плејмејкерот се истакна со одлични игри во вториот дел од ланската ...

Реал Мадрид учи од грешките на Барселона: Новиот договор на Иско содржи неверојатна клаузула

Дерби - 11.08.2017

Ако има некој играч кој може посебно да се издвои за игрите кои ги прикажа завршниот дел од минатата сезона во редовите на Реал Мадрид, тоа дефинитивно е феноменалниот Иско Аларкон, фудбалер кој продолжи во исто темпо и на Суперкуп натпреварот во ...

Кристијано Роналдо подготвен за „Ел класико“

Екипа - 11.08.2017

Кристијано Роналдо со влегувањето во последните минути од Суперкупот против Јунајтед, најави дека е подготвен и се очекува да биде во стартниот состав за првиот дуел против Барселона. Во рамките од шпанскиот Суперкуп, првата средба од двомечот ќе се ...

Реал постави откупна клаузула од 700 милиони евра во договорот на Иско

Стандард - 11.08.2017

Реал Мадрид потпиша нов 4-годишен договор со офанзивниот играч Иско, соопштува весникот „АС“. Шпанскиот репрезентативец се поврза со Реал до летото 2021 година, откако ќе добива по шест милиони евра по сезона.

Бурно во Мадрид: Зидан ја сака поранешната ѕвезда на Барса, Перез кажа НЕ

Таратур - 12.08.2017

Откако пропадна трансферот на Килијан Мбапе, Зинедин Зидан се сврти кон поранешната ѕвезда на Барселона, на што веднаш се спротиставил претседателот Флорентино Перез. Имено, главна мета на францускиот стратег во моментов е Алексис Санчез и смета ...

Дибала – Ново разочарување или конечно „нов Дел Пиеро“?

Спортски - 11.08.2017

Звучи како теорија на завера, но некои вести ја подгреваат приказната. Имено, после Алесандро Дел Пиеро „десетката“ во Јувентус носеше разочарувања, не во играчка смисла туку кога во прашање се заминувањата од клубот.

Мората веќе чувствува притисок во Челси: Промашениот пенал ме убива...

24Фудбал - 11.08.2017

Шпанецот чувствува голем притисок во тимот од Лондон, сево ова доаѓа по промашениот пенал против Арсенал. Челси веќе загуби една титула во Англија, откако во Комјунити шилд купот беше поразен од Арсенал и тоа на пенали откако резултатот гласеше 1-1.

Алваро Мората признава: „Притисокот е огромен, критиките после пеналот ме „Убиваат“…

СуперСпорт - 11.08.2017

Новиот фудбалер на Челзи, Алваро Мората, промаши пенал во Комјунити Шилд купот, а фановите на „Сините“ оттогаш не престанаа со критики кон фудбалерот кој треба да дебитира викендов во Премиер Лигата.

Мората искрено за почетокот во Челси: Играв само 15 минути, а веќе ме убија

Дерби - 11.08.2017

Шпанскиот напаѓач, Алваро Мората ова лето ја промени клупската средина и од Реал Мадрид премина во Челси за сума од 58 милиони фунти. Тој веќе одигра неколку натпревари во дресот на „сините“, но само 15 минути на официјалното компетитивно деби ...

ПОРАДИ СТРАВ: Откупната клаузула на Иско е 700 милиони евра

SportMedia - 11.08.2017

Реал Мадрид се уплаши дека може да остане без Иско во летниот преоден рок. Шпанскиот репрезентативец игра одлично, а показател за неговата форма е и наградата која ја доби за најдобар играч на Суперкупот на Европа, кога Реал со 2:1 го победи ...

Реал не сака да ризикува со Иско, но малку претера со откупната клаузула

24Фудбал - 11.08.2017

Реал Мадрид ја обезбеди долгорочната иднина на Иско со нов пет годишен договор и дополнително се осигура дека Шпанецот ќе остане со откупна клаузула од 700 милиони евра „Кралевите“ и Иско ја продолжуваат соработката, извор близок до Реал за АС ...

Натпреварот во Скопје го направи своето: Иско станува највредниот „крал“ во историјата!

Спортски - 11.08.2017

Фудбалерот на Реал Мадрид, Иско, игра во фантастична форма и токму тој беше избран за играч на натпреварот во Суперкупот кој се одигра во Скопје/ Шпански „АС“ денес пренесува детали од договорот кој Иско наскоро треба да го потпише со Реал Мадрид.

Реал не ризикува, Иско има клаузула од 700 милиони евра

Екипа - 11.08.2017

Повеќе од јасно е дека мегатрансферот на Нејмар ќе придонесе да дојде до енормен раст во цените на врвните фудбалери на европскиот пазар, но Реал Мадрид прави се за неговите играчи да останат „недостапни“ за најбогатите клубови во светот.

Бекам станува амбасадор на Реал Мадрид

Курир - 11.08.2017

Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам ќе се врати во Реал Мадрид како амбасадор на клубот, открива претседателот на „Кралевите“ Флорентино Перез. Бекам им се придружува на Роберто Карлос, Луис Фиго и Роналдо кои ќе работат на имиџот и ...

Тотално лудило: Иско продолжи со Реал, откупната клаузула – 700 милиони евра

Спортклуб - 11.08.2017

Еден од најдобрите играчи на Реал, Иско го продолжил договорот со клубот веднаш по Супер купот во Скопје, но “кралевите” тоа уште не го потврдиле официјално, тврдат шпанските медиуми. Се очекува тоа да се случи по Супер купот на Шпанија кога ќе ...

Погоди во Скопје, па доби нов договор со Реал: Иско со откупна клаузула од 700 милиони!

Gol.mk - 11.08.2017

Еден од најперспективните млади фудбалери, Иско Аларкон беше стрелец на вториот погодок за Реал Мадрид во победата на УЕФА Суперкупот во Скопје против Манчестер Јунајтед. Добрите игри од крајот на минатата сезона и одличниот старт на новата му ...

Откупната клаузула за Иско е 700 милиони евра

Слободен Печат - 11.08.2017

Реал Мадрид во новиот договор на нивниот играч Иско, што ќе биде официјализиран во следните денови, стави откупна клаузула од 700 милиони евра, пари што треба да се платат за да биде достапен за трансфер во друг клуб.

Реакциите на Роналдо додека го гледа натпреварот во Скопје (ВИДЕО)

Нетпрес - 11.08.2017

Кристијано Роналдо не беше доволно подготвен за Суперкупот на Европа, па средбата во Скопје ја започна на клупата за резерви но и таму беше интересен за медиумите од Шпанија Зинедин Зидан на прес конференцијата порача дека играчот е подготвен за ...

Репортажа на Реал Мадрид ТВ за Скопје (видео)

Скопје инфо - 11.08.2017

Погледнете ја репортажа на Реал Мадрид во Скопје. Втор дел од репортажата на Реал Мадрид по Суперкупот во ...

Преубава репортажа за Македонија и Скопје од уште поубавата водителка на Реал Мадрид ТВ (ВИДЕО)

Маркукуле - 11.08.2017

На “Јутјуб” каналот на Андреја Стојковски, кој е соговорник на преубавата Кристина Порта, објавени се две видеа од репортажа на телевизијата Реал Мадрид за Македонија и Скопје. Погледнете како на Македонија и Скопје како домаќин на Супер Купот ...

Роналдо е подготвен за првата битка со Барселона во Суперкупот на Шпанија

24Фудбал - 10.08.2017

Медиумите во Шпанија најавуваат дека Роналдо ќе биде во целост подготвен за првиот дуел со Барселона од предвидениот двомеч во рамките на шпанскиот Суперкуп. Португалецот ова лето имаше продолжен одмор поради настапите со својата селекција на Купот ...

Додека фудбалерите на Реал Мадрид славеа, Роналдо во Скопје тренираше, но зошто ?!

СуперСпорт - 10.08.2017

Фудбалерите на Реал Мадрид откако го освоија трофејот од Супер Купот заминаа во соблекувалната на нашиот стадион да слават, а Роналдо и Васкез останаа на теренот и тренираа. Тренираа заедно со фитнес тренерот на Реал Мадрид Антонио Пинтус, кој има ...

Дибала: „Десетката“ на Јувентус е голема привилегија и обврска

Екипа - 10.08.2017

Аргентинскиот интернаци0налец Пауло Дибала и дефинитивно ќе остане член на Јувентус, откако ја доби легендарната „десетка“ за претстојната сезона во Серија А и во Лигата на шампионите. За него се интересираа Барселона и Реал Мадрид, но „старата ...

Најтешкиот трансфер во кариерата, оној на Луис Фиго!

SportMedia - 10.08.2017

Флорентино Перез има со што да се фали во фудбалскиот свет. Особено во последно време, затоа што „кралскиот клуб" освои скоро се што може да се освои и во шпански, и во европски, па и во светски рамки.

Зидан одлучи: Со Роналдо против Барселона!

Спортклуб - 10.08.2017

Еден од најдобрите светски фудбалери Кристијано Роналдо ќе биде дел од стартната постава на Реал Мадрид за првиот натпревар од Супер купот на Шпанија против Барселона што се игра в недела на Камп Ноу.

„Македонско девојче“ ечеше на Реал Мадрид ТВ – еве како „кралевите“ го претставија Скопје (видео)

Таратур - 10.08.2017

Главниот град на Македонија, Скопје беше домаќин на Суперкупот на Европа на кој силите ги одмерија европските гиганти Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Поради таа причина клупскиот канал на Реал Мадрид направи репортажа за Скопје, преку која на ...

ВИДЕО: Како се славеше Суперкупот во „кралската“ соблекувална на „Телеком арена“

Gol.mk - 10.08.2017

Екипата на Реал Мадрид донесе нов пехар во своите витрини. „Кралевите“ во Скопје го освоија Суперкупот на УЕФА, откако во финалето со 2-1 (1-0) славеа над Манчестер Јунајтед. Клупската интернет-страница објави видео како се славеше во соблекувалната ...

Есма Реџепова и „Македонско девојче“ во репортажата на Реал Мадрид ТВ за Македонија

Репортер - 10.08.2017

Репортажата на телевизискиот канал на фудбалскиот клуб „Реал Мадрид“ започнува со претставување на центарот на Скопје, а во позадина оди нашата традиционална песна „Македонско девојче“. Во продолжението на репортажата гледачите ќе се запознаат со ...

Барселона ја активира клаузулата и доведува играч на Реал Мадрид?

Точка - 10.08.2017

Челниците на Барселона имаат намера да им зададат голем удар на „Кралевите“ и да ја активираат откупната клаузула за Марко Асенсио. Младиот фудбалер на Реал Мадрид кого многумина го сметаат за наследник на Кристијано Роналдо, се наоѓа на мета на ...

Втор дел од репортажата на Реал Мадрид за Скопје (видео)

Република - 10.08.2017

Интересна репортажа на Реал Мадрид по Суперкупот во Скопје. Репортажата на Реал Мадрид ТВ за Скопје почнува со – „Македонско девојче“ ...