TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фиго: Би сакал да работам со Конте, но под еден услов

Sport M - 18.02.2020

Луис Фиго посакува Интер да се врати да ја освои титулата. -текстот продолжува по рекламата- „Интер, се бори за титулата? Се надевам дека оди до првенството. Сите сини навивачи со години сакаат да се вратат за да ја освојат титулата“, рече Фиго, ...

Фиго го посочи единствениот проблем за Реал во евентуалниот трансфер на Мбапе

Спортклуб - 18.02.2020

Легендата на „кралевите“ Луис Фиго, би сакал да го види брзоногиот Килиан Мбапе во редовите на Реал Мадрид. Напаѓачот на ПСЖ е еден од најбараните офанзивни играчи во Европа, а тој е мета и на Реал Мадрид, кој сериозно е загреан за овој фудбалер.