TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рамадани: Скопје Север доби забрана да работи на мазут, ќе го обжалиме решението

Канал5 - 24.11.2022

На топланата „Скопје Север“ денеска и изречена забрана да користи мазут од страна на инспектори од Секторот за животна средина во Град Скопје, потврди Куштрим Рамадани, директор на Топлана Скопје Север.

Рамадани за Телма: „Скопје-Север“ доби забрана за работа на мазут, топланата продолжува да работи исклучиво на гас

Телма

Скопје Север на своја рака работела на мазут, инспекторите издадоа забрана, Рамадани вели се прави притисок

МКД

Топлана Север работи на мазут - дозвола дал градот Скопје

Сител

Рамадани: Скопје Север доби забрана да работи на мазут, ќе го обжалиме решението

Курир

Рамадани: Скопје Север доби забрана да работи на мазут, ќе го обжалиме решението

MakPress

ТОПЛАНАТА „СКОПЈЕ СЕВЕР“ ДОБИ ЗАБРАНА ДА РАБОТИ НА МАЗУТ Директорот се сомнева дека решението е согласно законот

+инфо

Press24 Кајгана еМагазин 360 степени 24Инфо

Топланата Скопје Север бара неповратна буџетска помош, а должи пари за лани

Алсат-М - 24.11.2022

Секое утро граѓаните на Чаир и Бутел кои дома користат парно од Топланата Скопје Север се будат во неизвесност дали домот ќе им биде студен или топол. Секоја грејна сезона 500 домаќинства и 15-тина јавни објекти имаат сериозен проблем со топланата.

Виена штеди гас во своите топлани и користи екстра лесно масло

Порта 3

Бектеши: Ние сме за „Скопје-Север“ да работи на гас, стоиме и на договорот за закуп

Телма

Активистите бараат построга контрола за загадувањето со мазут на Топланата „Скопје Север“

Радио МОФ

РАМАДАНИ ЗА МАЗУТОТ: Видете ги дивите депонии и домаќинствата што горат гуми, Топланата Север е незначителна - Бектеши упатува на инспекторатот

Фактор

Еколошките ветувања заборавени – топлана Скопје Север ќе загадува со мазут

Бизнис Вести

Загадување со мазут од Скопје Север наместо исполнување на заложбите за чист воздух

Денар

Црнобело Точка Вечер Прес еМагазин Скопје инфо Бизнис Вести Денар Фактор