TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хрватска ја доби Србија, но го загуби Дувњак?

24 Ракомет - 13.01.2018

Капитенот на Хрватска, Домагој Дувњак најверојатно ќе го заврши настапот на Европското првенство после само еден меч. Тој има повреда на ногата поради која мораше да го напушти теренот пред завршување на средбата.

Червар: Загрижен сум за Дувњак…

Дерби - 12.01.2018

Хрватска стигна до првите бодови на Европското првенство, но голем проблем за селекторот Лино Червар може да биде повредата на Домагој Дувњак кој не можеше да го заврши натпреварот. На прес-конференцијата по натпреварот, Червар не криеше дека Дувњак ...

Червар загрижен: Дали „Коцкестите“ го загубија Дувњак до крајот на шампионатот? (ВИДЕО)

Спортски - 12.01.2018

Хрватските ракометари лесно славеа над Србија со 32:22 во рамки на стартот на ЕП во Сплит. Селекторот, Лино Червар веднаш по мечот ја прокоментира повредата на Домагој Дувњак, која фрли сенка на големата победа.

Хрватска „крцка“ од среќа по победата, но Червар е загрижен за Дувњак

Спортклуб - 12.01.2018

Хрватскиот селектор Лино Червар, по убедливата победа на стартот од ЕП против Србија (32:22), истакна дека е загрижен за повредата на Домагој Дувњак. На самиот крај од натпреварот, Дувњак го напушти теренот со помош на неговите соиграчи, а на ...

Червар: Дувњак го повреди листот, но проблемите и повредите ќе го зајакнат карактерот

Gol.mk - 12.01.2018

Хрватска ја исполни очекуваната улога на фаворит и на новото деби на Лино Червар на клупата, домаќинот на Европското првенство убедливо ја победи Србија со десет разлика (32-22). Поранешниот македонски селектор Лино Червар напомена дека ова е само ...

Крај на ЕП за Домагој Дувњак

Екипа - 12.01.2018

Хрватска одигра маестрално против Србија, но скапо ја плати стартната победа на ЕП поради повредата што ја заработи Домагој Дувњак. Средниот бек неодамна се врати по тешката повреда на коленото, и покрај инсистирањето на неговиот клуб Кил да не игра ...

Червар испаничен: Штета за Дувњак!

Sport 1 - 12.01.2018

Репрезентацијата на Хрватска според планираното стартуваше со победа на европскиот шампионат на кој таа е домаќин, откако ја прегази селекцијата на Србија. Сепак, не беше сѐ така совршено за коцкестите бидејќи се повреди Домагој Дувњак, а селекторот ...

Хрватските навивачи ја исвиркаа српската химна, но настрада и нивниот Дувњак! (ВИДЕО)

МКД - 12.01.2018

Химната на Србија ги доби очекуваните свирежи од навивачите на Хрватска, но дел од нив беа наменети и за домашниот ракометар Домагој Дувњак. Кога пред почетокот на мечот започна српската химна, почнаа и свирежите од домашните навивачи.

Штербик е меѓу ракометните „милионери"

SportMedia - 12.01.2018

Она што се Лионел Меси и Кристијано Роналдо во светскиот фуидбал, се чини дека тоа се Никола Карабатиќ и Домагој Дувњак во ракометот. Непосредно пред почетокот на Европскиот шампионат во Хрватска, европските медиуми направија и една ранг листа на ...

Вори: Србите сакаат да не залажат, намерно губеа на пријателските

24 Ракомет - 12.01.2018

Капитенот на хрватската репрезентација, Игор Вори во пресрет на првиот дуел на Европското првенство во неговата земја, вели дека многу ја почитува репрезентацијата на Србија и сигурен е дека поразите на пријателските наптревари не се вистинска слика ...

Вори за Србија: Она што досега го одиграа е залажување за сите нас

Стандард - 11.01.2018

Ракометните репрезентации на Хрватска и Србија утре ќе играат во Сплит во првиот натпревар на Европското првенство, а домашниот тим ќе влезе во дуелот како голем фаворит. Игор Вори е најискусниот во тимот на Хрватска, а денеска изјави дека верува ...

„Коцкестите“ го загубија Дувњак до крајот на ЕП? (ВИДЕО)

Република - 12.01.2018

Хрватските ракометари лесно славеа над Србија со 32:22 во рамки на стартот на ЕП во Сплит. Во изјавата по мечот селекторот ја прокоментира повредата на Домагој Дувњак, која фрли сенка на големата победа.