TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ц. Звезда победи, Динамо ремизираше – каде ќе играат на пролет ќе реши идното коло

Sport 1 - 25.11.2021

Белградска Црвена Звезда го победи Лудогорец со 1-0, а загрепски Динамо ремизираше 1-1 со белгиски Гент, но двата најтрофејни клубови во регионов го оставија отворено прашањето во која фаза ќе влезат во пролетните елиминации, зашто европската есен ...

Адеми и Ристовски по лондонско чудо и ќе „навиваат“ за Рапид Виена

Слободен Печат - 25.11.2021

На едно коло пред крајот на групната фаза во Лига Европа екипата на Динамо Загреб обезбеди европска пролет трет пат во последните четири сезони. Но, поради ремито (1:1) со Генк сè уште не знае во кое натпреварување.

ВИДЕО: Иваниќ со прекрасен гол за триумф на Црвена звезда против Лудогорец

Слободен Печат - 25.11.2021

И покрај победата од 1:0 над Лудогорец во петтото претпоследно коло од Лига Европа, Црвена звезда сè уште го нема обезбедено учеството во следната фаза на ова натпреварување. Единствениот гол за белградските „црвено-бели“ го реализираше Иваниќ во 57 ...

Црвена звезда го победи Лудогорец, реми за Динамо Загреб против Генк

24Фудбал - 25.11.2021

Црвена звезда со 1-0 го совлада Лудогорец, Динамо Загреб одигра 1-1 против Генк, и српскиот и хрватскиот тим до последното коло ќе се борат за пласман во нокаут фазата. Црвена звезда со прекрасен гол на Иваниќ го победи Лудогорец со 1-0 и освои три ...

Дејан Станковиќ се изнервира кога виде дека Митјиланд ја победи Брага, почна да пцуе (ВИДЕО)

24Фудбал - 25.11.2021

Ако Митјиланд не ја победеше Брага, Црвена звезда уште вечерва ќе обезбедеше пласман во нокаут фазата од Лига Европа, но сега ќе имаат тешка задача да го направат тоа во последното коло. Црвена звезда е прва, но во следното коло гостува кај Брага ...

Дејан Станковиќ полуде и почна да пцуе кога дозна дека Митјиланд ја победи Брага (Видео)

Спортманија - 25.11.2021

Црвена ѕвезда можеше вечерва да обезбеди продолжување во Лига Европа и напролет, но голот на Митјиланд во судиското продолжение за победа од 3-2 против Брага, им ги замрси сметките на белградските Црвено-бели, кои се први на табелата, но со бод плус ...

Звезда и Динамо за европска пролет ќе се борат во последното коло (видео)

SportMedia - 25.11.2021

Екипата на Црвена Звезда со победата над Лудогорец со 1:0 на „Рајко Митиќ“ во Белград е чекор поблиску до пласман во нокаут фазата од Лигата на Европа. Голот за победа го постигна Иваниќ во 57. минута.

Динамо испушти златна шанса за обезбедување нокаут фаза во Лига Европа, шоу во Леверкузен (Видео)

Спортманија - 25.11.2021

Динамо Загреб дома одигра само 1-1 против Генк, и испушти прекрасна прилика со победа да си обезбеди 16-финале во Лига Европа. Вака, Модрите ќе треба да останат непоразени во последното коло кога ќе имаат тешко гостување кај Вест Хем, бидејќи Генк ...

ВИДЕО: Адеми одигра 76 минути, Ристовски остана на клупата, Динамо одигра нерешено со Генк

Дриблинг - 25.11.2021

Динамо Загреб и Генк одиграа нерешено 1-1 во рамки на групата Х во Европа лигата. Ардијан Адеми играше од првата до 76 минута, Стефан Ристовски остана на клупата за резерви. Голот за Динамо е дело на Менало во 35 минута за водство 1-0, гостите ...

Пријатно изненадување и за нас, Адеми има лавовско срце и ќе игра за Динамо против Генк

Спортманија - 25.11.2021

Динамо не може без својот капитен, а Аријан Адеми уште еднаш потврди дека има лавовско срце и одлучи да им помогне на своите соиграчи, вечерва на важниот дуел против Генк на „Максимир“. Иако беше најавено дека нема да биде во стартниот состав на ...

ФОТО: Динамо Загреб против Генк тргнува со Адеми, Ристовски е на клупа

Дриблинг - 25.11.2021

Хрватски Динамо Загреб вечерва го дочекува Генк во 5 коло од групата Х во Лига Европа. Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми се враќа во почетниот тим на Дамир Крзнар, но Стефан Ристовски е на клупата за резерви шанса од 1 минута добива ...

Адеми и Ристовски се надеваат на европска пролет: Динамо го пречекува Генк во Загреб

Sport 1 - 25.11.2021

Хрватскиот шампион Динамо Загреб денеска од 18.45 часот во петтото коло од Лига Европа ќе го пречека белгиски Генк на „Максимир“ во Загреб и ќе се обиде со триумф да дојде чекор поблиску до европска пролет.

Црвена звезда го победи Лудогорец, реми за Динамо Загреб против Генк

МКД - 25.11.2021

Црвена звезда со 1-0 го совлада Лудогорец, Динамо Загреб одигра 1-1 против Генк, и српскиот и хрватскиот тим до последното коло ќе се борат за пласман во нокаут фазата. Црвена звезда со прекрасен гол на Иваниќ го победи Лудогорец со 1-0 и освои три ...

Ц. Звезда победи, Динамо ремизираше

Нетпрес - 25.11.2021

Белградска Црвена Звезда го победи Лудогорец со 1-0, а загрепски Динамо ремизираше 1-1 со белгиски Гент, но двата најтрофејни клубови во регионов го оставија отворено прашањето во која фаза ќе влезат во пролетните елиминации, зашто европската есен ...

Контрола на Брага во Хернинг, Мидтјиланд игра за одмазда

Gol.mk - 25.11.2021

Мидтјиланд со четири бода во два меча со Црвена Звезда целосно се вклучи во борбата за пласман во нокаут-фазата од Лигата на Европа, но сето тоа го уништи со двата врзани порази во првенството, па со разнишана самодоверба го пречекува лидерот во ...

Адеми и Ристовски за европска пролет против белгискиот Генк

Слободен Печат - 25.11.2021

Денеска од 18.45 часот во претпоследното петто коло од Лига Европа екипата на Динамо Загреб на „Максимир“ стадионот ќе го пречека Генк од Белгија во важен натпревар за пласман во плеј-оф фазата и додатна заработка.

Динамо Загреб – Генк: Адеми и Ристовски по европска пролет

Спортски - 25.11.2021

Се враќаат и возбудувањата во Лигата на Европа, а ние како натпревар за Тип да денот го избравме мечот од Групата Х, во кој Динамо Загреб има за цел да оди чекор поблиску до обезбедување пласман во нокаут фазата на дуелот со Генк.

Адеми: Повредите ме покосија, тешко е кога не си на терен!

Sport 1 - 24.11.2021

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми, капитенот на загрепски Динамо викендов се врати на терените после повеќе од еден ипол месец од повредата на стапалото која ја здоби во октомврискиот меч за Македонија против Германија, па сега со „модрите“ ...