TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ГАЛЕРИЈА) Кралската свадба на принцезата Јуџин со благородници и светски ѕвезди

Локално - 12.10.2018

Денеска се венчаа во познатиот кралски и гламурозен стил деветтата наследничка на британскиот трон, принцезата Јуџин и нејзиното долгогодишно момче Џек Бруксбанк. Со преку 850 гости, меѓу кои и членови на британското кралско семејство и светски ...

Се омажи Јуџин – принцезата, која секогаш се смее

Стандард - 12.10.2018

Таа е принцезата, која ретко ја гледаме намуртена. Иако поминала низ тежок развод на родителите, и преку здравствени проблеми и операција на ‘рбетот, и преку бројни модни критики за нејзиниот избор за гардероба, иако останува во сенка на неспорни ...

(ГАЛЕРИЈА) Најслатките фотографии од принцот Џорџ и принцезата Шарлот на новата кралска свадба

Локално - 12.10.2018

Велика Британија, па дури и светот, со сласт ги чека свадбените церемонии на британското кралско семејство. Не само поради младенците, туку и присуството на сите членови на семејството. Покрај гламурот, елеганцијата и раскошот кои годат на сечие ...

Благородници и ѕвезди на свадбата на принцезата Јуџини (фотогалерија)

Сакам да кажам - 12.10.2018

Повеќе од 850 гости, меѓу кои и членови на британското кралско семејство и светски познати личности, дојдоа на свадбата на принцезата Јуџини и нејзиното долгогодишно момче Џек Бруксбанк во капелата Сент Џорџ во Виндзор.

Преслатките принц Џорџ и принцеза Шарлот повторно го украле шоуто на младенците: По оваа незгода добиле овации

Точка - 12.10.2018

Децата биле "скоцкани" од глава до пети и биле многу добро расположени. Внуката на кралицата Елизабета Втора, принцезата Еугенија, денес го изговорила судбоносното "да" со своето долгогодишно момче Џек Бруксбенк.

Се омажи принцезата Јуџин: Прекрасната невеста не носеше вел

Точка - 12.10.2018

Одржана е и втората кралска венчавка оваа година. После Меган Маркл и принцот Хари, денеска своето судбоносно „да“ го кажала и принцезата Јуџин од Јорка, заедно со својот избраник Џек Бруксбанк.

Хари и Меган се вратија во капелата во која се венчаа и изгледаат совршено

Точка - 12.10.2018

Денес во капелата Св. Јурај во склоп на дворецот Виндзор се одржува уште една кралска венчавка. На истото место каде пред речиси пола година се венчаа принцот Хари и Меган Маркл, сега судбоносното "да" ќе го кажат принцезата Јуџин и нејзиниот ...

Денеска ќе се венча принцезата Јуџин: Еве детали околу кралската венчавка

Убавина и Здравје - 12.10.2018

Се очекува дека нејзината венчавка ќе биде подеднакво раскошна како таа на принцот Хари и војвотката Меган Внуката на кралицата Елизабета Втора , поточно ќерката на принцот Ендру, војводата и војвотката од Јорка, Сара Фергусон, е деветта во редот за ...

Кејт Мидлтон заблеска на венчавката на принцезата Јуџин

Точка - 12.10.2018

На венчавката на принцезата Јуџин од Јорка, пристигнале и војвотката и војводата од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Како и секогаш, Кејт изгледа многу елегантно и отмено, но овојпат во циклама боја, која совршено ѝ прилега.

Нова венчавка во британското кралско семејство

А1 On - 12.10.2018

Принцезата Јуџинија, внука на британската кралица Елизабета Втора, денеска во замокот Виндзор ќе го каже судбоносното „Да“ покрај Џек Бруксбенк, со кого е во долгогодишна врска. Ова ќе биде втора венчавка во британското кралско семмејство оваа ...

Ќерката на Роби Вилијамс деверуша на кралската венчавка

Женски магазин - 12.10.2018

Ќерката на Роби Вилијамс, шестгодишната Теодора, ќе биде деверуша на свадбата на Принцезата Еугенија, внука на британската кралица Елизабета, и нејзиниот свршеник Џек Бруксбенк. На венчавката, наводно ќе има 850 гости, а организатор е Перегрин ...

Денеска ќе се венча принцезата Јуџин: Еве детали околу кралската венчавка

Точка - 12.10.2018

Внуката на кралицата Елизабета Втора, поточно ќерката на принцот Ендру, војводата и војвотката од Јорка, Сара Фергусон, е деветта во редот за тронот, веднаш после својата најстара сестра, принцезата Беатрис.

Венчалниот фустан на принцезата Јуџин откри голема лузна на нејзиниот грб

Макфакс - 12.10.2018

Скапоцениот венчален фустан ги откри рамењата и грбот на внуката на кралицата Елизабета, а британските медиуми веднаш ја забележаа лузната од детството на грбот на штотуку мажената принцеза.

Малaтa Шарлот ѕвезда на свадбата на принцезата Јуџин, сестрата на невестата ги покажа килотите

Макфакс - 12.10.2018

Малата принцеза Шарлот знае како да стане ѕвезда на секоја свадба. По успешно завршување на задачата на деверуша на свадбата на нејзината тетка Пипа Мидлтон и на чичко Хари, дојде на ред и венчавката на братучетката на нејзиниот татко, принцезата ...

Нова венчавка во кралското семејство

Репортер - 12.10.2018

Внуката на британската кралица Елизабета, принцезата Јуџин, денеска ќе се венча во замокот Виндзор за Џек Бруксбанк. Јуџин и Бруксбанк се веќе во долгогодишна врска, а ова ќе биде втора венчавка во кралското семејство оваа година, откако претходно ...

Нова венчавка во кралското семејство – принцезата Евгенија се мажи за поранешен келнер

Макфакс - 12.10.2018

Принцезата Евгенија, внука на британската кралица Елизабета, денеска во замокот Виндзор ќе се венча со Џек Бруксбенк, со кого е во долгогодишна врска. Ова ќе биде втора венчавка во кралското семејство годинава откако во мај во брак стапија принцот ...

Нова венчавка во британското кралско семејство

Алфа - 12.10.2018

Принцезата Јуџинија, внука на британската кралица Елизабета Втора, денеска во замокот Виндзор ќе го каже судбоносното „Да“ покрај Џек Бруксбенк, со кого е во долгогодишна врска. Ова ќе биде втора венчавка во британското кралско семмејство оваа ...

Следете во живо: Започна венчавката во британското кралско семејство- за овој раскош кој чини брдо пари зборува целиот ...

Курир - 12.10.2018

Внуката на кралицата Елизабета Втора, поточно ќерката на принцот Ендру, војводата и војвотката од Јорка, Сара Фергусон, е деветта во редот за тронот, веднаш после својата најстара сестра, принцезата Беатрис.

(Видео) Принцезата Шарлот ги покажа килотите

Репортер - 12.10.2018

Принцезата Шарлот знае како да стане ѕвезда на секоја свадба. Таа беше деверуша на свадбата на нејзината тетка Пипа Мидлтон и на чичко и Хари, а сега дојде на ред и венчавката на братучетката на нејзиниот татко, принцезата Јуџин.

Нова венчавка во британското кралско семејство

+инфо - 12.10.2018

Принцезата Јуџинија, внука на британската кралица Елизабета Втора, денеска во замокот Виндзор ќе го каже судбоносното „Да“ покрај Џек Бруксбенк, со кого е во долгогодишна врска. Ова ќе биде втора венчавка во британското кралско семмејство оваа ...

(Во живо) Започна венчавката во британското кралско семејство

Нетпрес - 12.10.2018

Внуката на кралицата Елизабета Втора, поточно ќерката на принцот Ендру, војводата и војвотката од Јорка, Сара Фергусон, е деветта во редот за тронот, веднаш после својата најстара сестра, принцезата Беатрис.

Нова венчавка во британското кралско семејство

Либертас - 12.10.2018

Принцезата Јуџинија, внука на британската кралица Елизабета Втора, денеска во замокот Виндзор ќе го каже судбоносното „Да“ покрај Џек Бруксбенк, со кого е во долгогодишна врска. Ова ќе биде втора венчавка во британското кралско семмејство оваа ...

(Фото) Свадба на принцезата Евгенија: Пристигнаа славните гости

Независен - 12.10.2018

Англија - Актери, манекенки и пејачи од славната А-листа пристигнаа на свадбата на принцезата Евгенија од Јорк (28) со амбасадорот на бренд за текила Џек Бруксбенк (32) во замокот Виндзор.

Нова венчавка од бајките во британското кралско семејство: Внуката на Елизабета Втора се мажи

Сител - 12.10.2018

Принцезата Јуџинија, внука на британската кралица Елизабета Втора, денеска во замокот Виндзор ќе го каже судбоносното „да“ покрај Џек Бруксбенк, со кого е во долгогодишна врска. Ова ќе биде втора венчавка во британското кралско семејство оваа ...

Следете во живо: Започна венчавката во британското кралско семејство

Press24 - 12.10.2018

Внуката на кралицата Елизабета Втора, поточно ќерката на принцот Ендру, војводата и војвотката од Јорка, Сара Фергусон, е деветта во редот за тронот, веднаш после својата најстара сестра, принцезата Беатрис.