TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски и Демерџиев уверуваат дека чествувањето за Гоце Делчев ќе помине без инциденти

360 степени - 30.01.2023

Двајцата министри се согласни дека во сабота на одбележувањето 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев ќе бидат преземени сите мерки за настанот да помине без инциденти. Демерџиев го убедил Спасовски дека од луѓето што ќе дојдат на тоа чествување ...

Средба на министрите за внатрешни работи на Република Северна Македонија и Република Бугарија, Спасовски и Демерџиев

Centar

Спасовски - Демерџиев: Нема да дозволиме провокации на чествувањето на Гоце Делчев

24 Вести

Спасовски ќе гарантира безбедност на 4 февруари, а Демерџиев дека Бугарите кои ќе дојдат во Скопје нема да провоцираат

А1 On

Спасовски-Демерџиев: Нема да биде дозволен инцидент на чествувањето на роденденот на Делчев

Р.С.Европа

Спасовски и Демерџиев: Нема да биде дозволен никаков инцидент на гробот на Гоце Делчев

Фокус

Спасовски и Демерџиев: Нема да се дозволи инцидент на 4 февруари

Алсат-М

Либертас Република Нова ТВ +инфо еМагазин

Спасовски и Демерџиев: Нема да биде дозволен инцидент на роденденот на Гоце Делчев

Слободен Печат - 30.01.2023

Нема да биде дозволен инцидент на роденденот на Гоце Делчев, порачаа денеска министрите за внатрешни работи на Македонија и на Бугарија, Оливер Спасовски и Иван Демерџиев , на заедничката прес-конференција по состанокот на двајцата министри во МВР ...

Демерџиев му предаде на Спасовски документирани закани против Пендиков

Фактор

Спасовски и Демерџиев договараат што да прават полициите на Македонија и Бугарија до 4 февруари

МКД

ФОТОВЕСТ: Бугарскиот министер за внатрешни работи пристигна во МВР на средба со Спасовски

360 степени

Бугарскиот министер за внатрешни доаѓа кај Спасовски за одбележувањето на 4-ти февруари

Фокус

Средба на Спасовски и Демерџиев во Скопје

Телма

Што ќе договорат министрите Спасовски и Демерџиев, а за тоа да не дадат изјави за новинарите?

МКД

Слободен Печат Во Центар Република Денешен Алсат-М Либертас Република

Бугарскиот министер за внатрешни работи денеска доаѓа во Скопје на средба со Спасовски за одбележувањето на 4 февруари

360 степени - 30.01.2023

Одбележувањето на денот на раѓањето на Гоце Делчев – 4 февруари беше оценет како настан од висок безбедносен ризик по одржувањето на седница на Советот за безбедност минатата недела Денеска во Скопје на средба со министерот Оливер Спасовски треба да ...

Демерџиев во Скопје на средба со министерот Спасовски

Бизнис Вести

Бугарскиот министер за внатрешни работи на работна средба во Скопје, ќе се договара чествувањето на Гоце Делчев

4NEWS

Милков: Скопје има одговорност да ја осигура безбедноста на сите присутни на 4-ти февруари

Канал5

Спасовски и Демерџиев утре ќе договараат како да се обезбеди мирна прослава на 4 февруари

360 степени

Ќе добие ли Македонија гаранции од бугарското МВР дека провокаторски групи нема да ја преминат бугарската граница на 4ти февруари?

24 Вести

Одбележувањето на раѓањето на Делчев ќе ги седне на маса Спасовски и Демерџиев

Фокус

Фокус Република Р.С.Европа Опсервер Независен 24Инфо Курир еМагазин

Димитриевски: Немам против Бугарите да влезат во Уставот, но од моментот кога ќе донесат декларација во нивното ...

Кумановски м. - 30.01.2023

„За нас францускиот предлог беше неприфатлив и тогаш и денеска. Доколку треба да се гласа за уставните измени во моментов не би гласал, зошто? Немам ништо против Бугарите да бидат во нашиот устав, но од моментот кога Бугарија ќе донесе декларација ...

Претседателот на Северна Македонија Пендаровски: Бугарија го политизираше случајот на Пендиков

Во Центар

ПОТВРДЕНО: Има проблем, претседателе Пендаровски, има, и тоа сериозен проблем

PressingTV

ПОТВРДЕНО: Има проблем, претседателе Пендаровски, има, и тоа сериозен проблем

Република

Димитриевски: Немам против Бугарите да влезат во Уставот, но кога ќе донесат декларација да го признаат Македонскиот народ

Локално

Димитриевски: Бугарите да се внесат во Уставот кога ќе донесат декларација во нивното собрание да го признаат Македонскиот народ, јазик и самобитност

Press24

Димитриевски: Немам против Бугарите да влезат во Уставот, но од моментот кога ќе донесат декларација во нивното собрание да го признаат Македонскиот народ, јазик и самобитност, нашиот концепт е Европа, како Македонци

Опсервер