TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонските тенисерки со уверлива победа го отворија Фед купот во Хелсинки

Дерби - 15.04.2019

Најдобрите македонски тенисерки се на Фед Куп собирот во Финска, а оттаму денеска пристигна позитивна информација кога е во прашање првото коло од разигрувањето. Македонската селекција со максимални 3:0 ја оправда фаворитската улога против ...

Федерејшн Куп: Македонските тенисерки без загубен сет го решија Конго

Нова ТВ - 15.04.2019

Македонската женска тениска репрезентација без загубен сет го почна настапот во третата Евроафриканска зона од Федерејшн купот. Избраничките на Димитар Лабудовиќ на стартот на турнирот во Хелсинки го совладаа Конго со максимални 3:0.

Македонските тенисерки со убедлива победа над Конго го почнаа ФЕД купот!

МКД - 15.04.2019

Женската тениска репрезентација на Македонија со вкупни 3-0 го победија Конго на ФЕД купот во Финска. Победите ги почна Магдалена Стоилковска која со 6-2 и 6-3 ја совлада Глори Мфумангана, во вториот меч Лина Ѓорческа со само еден загубен гејм ...

Македонските тенисерки со триумф го почнаа ФЕД Купот

SportMedia - 15.04.2019

Македонските тенисерки со триумф од 3:0 против Конго го отворија учеството во Фед купот во групната фаза што се одржува во Хелсинки, Финска. Првиот триумф го донесе Магдалена Стоилковска која со 6:2/6:3 ја победи Глори Мфунгана.

Македонските тенисерки со победа го почнаа ФЕД-купот

А1 On - 15.04.2019

Македонските тенисерки со победа го започнаа учеството во ФЕД-купот откако славеа со 3:0 во победи против Конго. Првата победа за Македонија ја донесе Магдалена Стоилковска, откако со 6:2, 6:3, славеше против Глори Мфумангана.

Македонските тенисерки го победија Конго во Фед купот

Екипа - 15.04.2019

Македонските тенисерки триумфално го отворија учеството во Фед купот. Македонија славеше со вкупни 3-0 против Конго во Хелсинки, Финска. Првиот триумф за Македонија го донесе Магдалена Стоилковска.

Македонските тенисерки со триумф го почнаа ФЕД-купот!

Sport 1 - 15.04.2019

Македонските тенисерки со победа го почнаа ФЕД-купот, откако денеска славеа со вкупни 3-0 против Конго во Хелсинки, Финска. Првиот поен за Македонија го донесе Магдалена Стоилковска, која славеше со убедливи 6-2 и 6-3 против Глори Мфумангана, додека ...

Ѓорческа загуби само еден гем и обезбеди победа за Македонија против Конго

Gol.mk - 15.04.2019

Македонија оствари почетна победа во дуелот со Конго на ФЕД Купот кој што се одржува во Хелсинки. Вториот поен за нашата репрезентација очекувано го донесе Лина Ѓорческа со убедливо издание против Виктори Мфумангана (6-0, 6-1).

Стоилковска запиша победа и го донесе првиот поен за Македонија на ФЕД Купот

Gol.mk - 15.04.2019

Тениската репрезентација на Македонија стигна до првиот поен во дуелот против Конго во рамки од ФЕД Купот кој ќе се игра во Хелсинки. Првата победа за нашиот национален тим го донесе Магдалена Стоилковска која во два сета ја надигра Глори Мфумангана ...

Македонските тенисерки со победа го почнаа ФЕД-купот

MakPress - 16.04.2019

Македонските тенисерки со победа го започнаа учеството во ФЕД-купот откако славеа со 3:0 во победи против Конго. Првата победа за Македонија ја донесе Магдалена Стоилковска, откако со 6:2, 6:3, славеше против Глори Мфумангана.

Македонските тенисерки со победа го почнаа ФЕД-купот

Опсервер - 16.04.2019

Македонските тенисерки со победа го започнаа учеството во ФЕД-купот откако славеа со 3:0 во победи против Конго. Првата победа за Македонија ја донесе Магдалена Стоилковска, откако со 6:2, 6:3, славеше против Глори Мфумангана.

Македонските тенисерки со победа го почнаа ФЕД-купот

ТВ21 - 16.04.2019

Македонските тенисерки со победа го започнаа учеството во ФЕД-купот откако славеа со 3:0 во победи против Конго. Првата победа за Македонија ја донесе Магдалена Стоилковска, откако со 6:2, 6:3, славеше против Глори Мфумангана.