TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зидан со пофалби за Аталанта: Очекувам убав фудбал, противникот има неверојатни индивидуалци

24Фудбал - 23.02.2021

Францускиот фудбалски стратег мака мачи во однос на склопувањето на составот за пресметката со Италијанците, со оглед на фактот што бројни повреди има во редовите на „Кралевите“. Утревечер Аталанта во Бергамо на домашен терен ќе го пречека Реал ...

Зидан: Нашата цел е финале во ЛШ

Спортски

Крос ја откри тактиката на Реал за дуелот против Аталанта

Спортманија

Реал во незавидна ситуација, Крос е искрен: Ќе мораме да се браниме против Аталанта

Спортклуб

Конечно убави вести за Зидан, Рамос веројатно ќе игра во реваншот против Аталанта

Спортманија

Гасперини: За Аталанта е гордост што ќе ги одмери силите со клуб како Реал Мадрид

24Фудбал

Гасперини: За Аталанта е чест да игра против Реал Мадрид

Спортски

Точка Спортклуб Дриблинг 24Фудбал Gol.mk MakPress Вечер Прес

Тоне „бродот“ на Фиорентина, се бара спас во „капетанот“ Маурисио Сари

Екипа - 23.02.2021

Маурисио Сари може да стане главен тренер на Фиорентина на крајот од оваа сезона. Управата на „виолетовите“ веќе имала разговор со тренерот и неговите агенти. На состанокот присуствувале директорот на клубот Даниел Прада и извршниот директор Џо ...

„Кориере Фиорентино“: Фиорентина разговараше со Сари

Курир

„Кориере Фиорентино“: Фиорентина разговараше со Сари

Опсервер

„Кориере Фиорентино“: Фиорентина разговараше со Сари

MakPress

Роналдо постигнал гол против 78 различни клубови, но еден играч и понатаму е пред него

Спортклуб - 23.02.2021

Фудбалерите на Јувентус синоќа на свој терен го совладаа Кротоне со 3:0, а уште еден фантастичен меч одигра Кристијано Роналдо. Португалецот и оваа сезона е најдобар играч на „Старата дама“, а во синоќешниот натпревар успеа да постигне два гола.

Роналдо постигнал гол против 78 екипи, но постои фудбалер што е подобар од него!

Sport 1

Роналдо постигнал гол против 78 тимови, но еден играч и натаму е пред него

Sport M

Ја тресеше мрежата на 78 клубови, но еден играч и натаму е пред Роналдо!

Слободен Печат

Роналдо го сврте кругот во Италија, ама Ибрахимовиќ е подобар од него

Спортклуб

ВИДЕО: Роналдо им даде голови на сите екипи во Италија, на 78 клуба во Топ 5 лигите, но еден играч е подобар од него

Дриблинг

Роналдо ја пополни листата: Им даде гол на сите тимови во Серија А

Кајгана

Независен Денар Спортманија Слободен Печат 24Фудбал SportMedia Gol.mk Дерби

Најавени тимови за ЛШ: Болница во Баерн Минхен

Екипа - 23.02.2021

Баерн Минхен ќе биде сериозно ослабен на вечерашното гостување против Лацио, прв меч за актуелниот европски првак во нокаут-фазата од одбраната на ланската титула. Отсуството на Томас Милер претставува најголем проблем за тренерот Флик, кој не може ...

Римјаните во невозможна мисија против бранителот на трофејот од Минхен

Gol.mk

Ранетиот Баерн (М) е шанса за Лацио

Вечер Прес

Ханси Флик: Лигата на шампиони не мотивира

MakPress

Лигата на шампиони не мотивира

Вечер Прес

Ханси Флик: Лигата на шампиони не мотивира

Либертас

Се плашам да не го разбудиме ѕверот во нив

Вечер Прес - 23.02.2021

Денеска е на програма првиот 1/8 финален дуел во Лигата на шампиони помеѓу екипите на Лацио и Баерн (М). Бранителот на тронот игра променливо во изминатите неколку недели, но предводникот на „светлосините“, Симоне Инзаги, е загрижен поради тој факт ...

Инѕаги: Играњето со Баерн ни е награда за петгодишниот труд

Кајгана

Инзаги: Не е лесно да се игра против екипа која освои шест едноподруго трофеи

SportMedia

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

Опсервер

Инзаги: Против Баерн ќе биде кулминацијата на петгодишната работа со прекрасен тим

Денешен

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

MakPress

Симоне Инзаги во пресрет на првиот меч: Против Баерн е невозможно да се игра

Спортклуб