TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новата Skoda Fabia ќе нуди домет од 1.000 км. со еден резервоар

24auto - 28.02.2021

Четвртата генерација на Skoda Fabria ќе има нови мотори, поизразит дизајн, по просторна внатрешност, подобрен комфор и благодарение на усовршените системи уште повисоко ниво на безбедност.

Новата Фабија му конкурира на Голф 4 (ФОТО)

Канал5 - 26.02.2021

Skoda Fabia наскоро ќе ја добие четвртата генерација, а сега се појавија неколку нови детали. По најавата за тикер од Škoda, тие одлучиле да споделат фотографии од маскираниот автомобил. Сепак, она што е тешко да се види е очекуваното зголемување на ...

Новата Škoda Fabia ќе биде „октавија“ во својата класа

Automedia - 26.02.2021

Во 22-та година откако ја замени Felicia, Fabia се подготвува за појавување во својата четврта генерација. Конструирана врз платформата MQB-A0, новата Škoda Fabia ќе попросторна и поштедлива.

Skoda откри детали за новата Fabia (ФОТО)

Денар - 26.02.2021

Чешкиот производител „Skoda“ објави цела галерија на фотографии од камуфлиран прототип на новата „Fabia“, откривајќи ги техничките карактеристики и спецификациите на хечбекот, чија светска премиера ќе се одржи кон крајот на оваа година.