TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Градоначалникот Пецаков бeше дел од завршната церемонија на 12-та Школа за млади лидери

OhridNews - 28.11.2021

На мое огромно задоволство ја имав честа да бидам дел од завршната церемонија на 12-та Школа за млади лидери која се одржува под покровителство на Ѓорге Иванов, поранешен Претседател на Република Македонија, напиша на фејсбук профилот ...

Затворање на 12-тата Школа за млади лидери на поранешниот претседател Иванов

Курир - 28.11.2021

Кабинетот на поранешниот Претседател на Република Македонија 2009-2019, проф. д-р Ѓорге Иванов, информира дека синоќа (27.11.2021 година) се одржа свеченото затворање на 12-тата Меѓународна обука за млади лидери на Претседателот Иванов во хотелот ...

Затворање на 12-тата Школа за млади лидери на поранешниот претседател Иванов

Нетпрес - 28.11.2021

Кабинетот на поранешниот Претседател на Република Македонија 2009-2019, проф. д-р Ѓорге Иванов, информира дека синоќа (27.11.2021 година) се одржа свеченото затворање на 12-тата Меѓународна обука за млади лидери на Претседателот Иванов во хотелот ...

Затворање на 12-тата Школа за млади лидери на Претседателот Иванов

Канал5 - 28.11.2021

Претседателот Иванов ја затвори 12-та Школа за млади лидери на темата „Лидерство во акција". Кабинетот на поранешниот Претседател на Република Македонија 2009-2019, проф. д-р Ѓорге Иванов, информира дека синоќа (27.11.2021 година) се одржа свеченото ...

Во Охрид свечено затворена 12-тата Школа за млади лидери

Вечер Прес - 28.11.2021

Во Охрид синоќа се одржа свеченото затворање на 12-тата „ Школа за млади лидери на Претседателот Иванов“, на тема „Лидерство во акција“, која се одржа во периодот од 12 до 27 ноември годинава во комбинирано издание, онлајн и со две сесии со ...

Во Охрид свечено затворена 12-тата Школа за млади лидери

MakPress - 28.11.2021

Во Охрид синоќа се одржа свеченото затворање на 12-тата „Школа за млади лидери на Претседателот Иванов“, на тема „Лидерство во акција“, која се одржа во периодот од 12 до 27 ноември годинава во комбинирано издание, онлајн и со две сесии со присуство ...