TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руските цивили масовно го напуштаат Крим: Овде беше толку убаво (ВИДЕО)

Канал5 - 10.08.2022

Снимката на која се гледаат огромни колони автомобили на Крим, украинскиот полуостров анектиран од Русија во 2014 година, стана вирална на социјалните мрежи. Како што пренесува британски Телеграф, во автомобилите кои создале голема гужва се руски ...

ШТО СЕ СЛУЧИ НА КРИМ? Постојат три теории, а поранешен украински функционер порачува: Сега не би го користел Керчкиот мост (фото/видео)

Во Центар

Руски цивили масовно го напуштаат Крим (ВИДЕО)

Press24

Украина тврди дека во експлозиите на Крим биле уништени девет руски воени авиони

Денар

Украинците тврдат дека во експлозиите на Крим се уништени девет руски воени авиони

Канал5

Експлозиите на Крим предизвикани од лошо изгаснати цигари, велат од Украина

Локално

Киев: Во експлозиите на Крим уништени девет руски воени авиони

А1 On

Фактор Сакам да кажам +инфо Кумановски м. Во Центар Кумановски м. МКД Канал5

Бен Валас за експлозиите на Крим: Очигледно не се од паднат отпушок

Слободен Печат - 10.08.2022

Британскиот министер за одбрана Бен Валас ги отфрли руските изговори за големите експлозии во руската воена воздухопловна база на Крим, оддалечена околу 200 километри од фронтот. Смета дека се работи за „легитимна мета” на украинската армија.

Бен Валас за експлозиите на Крим: Очигледно не се случиле поради тоа што некому му паднала цигарата

365

Бен Валас за експлозиите на Крим: Очигледно не се од паднат отпушок

А1 On

Бен Валас за експлозиите на Крим: Очигледно не се од паднат отпушок

Вечер Прес

Зеленски: Војната во Украина мора да заврши со ослободување на Крим

Локално - 10.08.2022

Украинскиот претседател Владимир Зеленски денеска изјави дека војната во таа земја започнала со Крим и дека мора да заврши со неговото ослободување. „Оваа руска војна започна со Крим и мора да заврши со Крим, со негово ослободување“, рече Зеленски ...

Зеленски ветува враќање на Крим

Deutsche Welle

Зеленски: Војната мора да заврши со ослободување на Крим

Слободен Печат

Зеленски: Руската војна против Украина и цела слободна Европа започна со Крим и мора да заврши со него

CivilMedia

Зеленски: Војната мора да заврши со ослободување на Крим

4NEWS

Зеленски: Војната на Русија против Украина мора да заврши со ослободување на Крим

Макфакс

Зеленски: Војната на Русија против Украина мора да заврши со ослободување на Крим

Точка

Кајгана Денар Кумановски м. Фактор Алсат-М Zoom МКД Канал5

Војната во Украина мора да заврши со ослободување на Крим, кажа Зеленски по Вчерашните експлозии

Сакам да кажам - 10.08.2022

Војната во Украина почна со Крим и мора да заврши со негово ослободување, изјави Володимир Зеленски откако десетина силни експлозии погодија руска воздушна база на анектираниот полуостров, при што загина едно лице, а осум се повредени.

Советник на Зеленски: Украина нема никаква врска со експлозиите на Крим

Локално

Украина тврди дека не е одговорна за експлозиите на Крим

Опсервер

Подољак ги отфрли обвинувањата дека Украина стои зад експлозиите на Крим

Слободен Печат

Украина тврди дека не е одговорна за експлозиите на Крим

Независен

Подољак: Немаме врска со експлозиите во базата на Крим

А1 On

Украина тврди дека не е одговорна за експлозиите на Крим

Сител

24Инфо Н.Македонија Фокус Курир Тера +инфо MakPress Кумановски м.