TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугарија не учествувала во изготвувањето на нон-пејперот за Северна Македонија

Слободен Печат - 14.09.2021

Министерството за надворешни работи на Бугарија соопшти дека властите во земјата на никаков начин не учествувале во подготвувањето на нон-пејперот за решавање на спорот меѓу Софија и Скопје.

Не постои нов “нон пејпер“ од Софија?

24 Вести

Бугарија не учествувала во изготвувањето на нон-пејперот за Северна Македонија

Нова ТВ

Бугарија не знае за постоење на „нон пејпер“ за решавање на спорот со Македонија

Денешен

Бугарија тврди дека не учествувала во изготвувањето на нон-пејперот за Македонија

Курир

Бугарија тврди дека не учествувала во изготвувањето на нон-пејперот за Македонија

Lider

Бугарија не учествувала во изготвувањето на нон-пејперот за Северна Македонија

365

Независен МКД Press24 24Инфо Фактор Либертас

Португалскиот предлог кој е добар за Заев не го признава македонскиот јазик пред 1944 година

PressingTV - 14.09.2021

Откако се појави нон пејпер документ според кој треба да се реши спорот со Бугарија кој ја крена јавноста на нозе со став се јавија и владата и кабинетот на шефот на државата.Од владата излегоа со став дека во игра е само португалскиот предлог , ...

Потсетување: Португалскиот предлог кој е добар за Заев вели дека македонскиот јазик не постоел пред 1944 година

Република

Скандалозен нон-пејпер за „бугаризирање“ на Македонците

Слободен Печат

Бугарите влегуваат во македонскиот Устав- договор или пробен балон на власта?

Алфа

Нон-пејпер на недоразбирањата

Zoom

Нон – пејпер како „мезе“ за политички препукувања

Локално

Се појави нон-пејпер за решение на спорот со Бугарија, се споменува внесување на Бугарите во Уставот

Фактор

Press24 4NEWS +инфо Мак. Весник Фокус Бизнис Вести Слободен Печат Frontline

СДСМ: Нон-пејперот е пишуван во штабот на ВМРО-ДПМНЕ за да може Апасиев да шири лажни вести

МКД - 14.09.2021

Секогаш кога се наближува изборно соочување со граѓаните, така се зголемува интензитетот на лажни вести, конструкции и измислици од страна на опозицијата, се вели во денешното соопштение на СДСМ.

Очигледно нон-пејперот е пишуван во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, за да може Апасиев да шири лажни вести по социјалните мрежи

24Инфо

СДСМ: Очигледно нон-пејперот е пишуван во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, за да може Апасиев да шири лажни вести по социјалните мрежи

Сител

Препукување за фамозниот „нон-пејпер“, Алијанса и Алтернатива се откажаа од трката за Кичево и Чашка, ДУИ со повеќе жени и млади на овие локални избори

CivilMedia

Очигледно нон-пејперот е пишуван во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, за да може Апасиев да шири лажни вести по социјалните мрежи, велат од СДСМ

Frontline

СДСМ: Очигледно нон-пејперот е пишуван во штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5

СДСМ: Очигледно нон-пејперот е пишуван за Апасиев да се радува на Фејсбук и да шири лажни вести

Денешен

MakPress 365

Пладневен преглед: За власта не постои т.н. нон-пејпер, попладнево средба Заев-Меркел во Тирана, од истрагата за ...

Frontline - 14.09.2021

Нема поголемо лицемерие од тоа партија чиј почесен лидер е избеган криминалец да зборува за криминал, велат од СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ е една од најкриминалните партии во Европа за чии функционери и имот се водат повеќе постапки, а сите политички постапки ...

Од Кабинетот на претседателот Пендаровски за нон-пејперот: Од Софија до Скопје не е доставен никаков документ

МКД

Пендаровски: Со Бугарија со месеци наназад не се водат никакви преговори, нема документ од Софија за Скопје

Курир

Кабинетот на Пендаровски за нон-пејперот: Од Софија до Скопје не е доставен никаков документ

Република

ПЕНДАРОВСКИ: Нема никаков документ од Бугарија до Македонија, преговори не се водат со месеци

Денешен

Пендаровски: Нема нон-пејпер од Бугарија, со месеци не се преговара

Слободен Печат

Пендаровски за нон-пејперот: Од Софија до Скопје не е доставен никаков документ

Lider

Р.С.Европа Нетпрес Локално Сител 24Инфо 360 степени Вечер Прес Независен