TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додека постарите чекаат, се вакцинираше Бленди Ходаи од Сојузот на средношколци

Република - 14.05.2021

Лидерот на Сојузот на средношколци, Бленди Ходаи, денеска ја прими првата доза на вакцина и порача и останатите да се вакцинираат. По неговата објава на социјалните мрежи следеа доста реакции, зошто многумина постари лица пријавени уште од првиот ...

Ходаи се вакцинираше: „Ме поканија и истрчав да ја примам вакцината“

Локално - 14.05.2021

Кога има проблем мора да се делува, а не да се стои на страна. Проблемот е очигледен: многу луѓе се немаат пријавено за вакцинација, што е единствен начин да се стави крај на пандемијата. Јас се пријавив уште пред 1-2 месеци на web порталот.

Лидерот на средношколците Ходаи се вакцинираше: Ме поканија и истрчав да ја примам вакцината

+инфо - 14.05.2021

Ги повикувам сите средношколци, сите студенти, сите млади - говорете со вашите родители, роднини, баби, дедовци и соседи, објаснете им колку е важно да се вратите во школските клупи во септември, колку е важно животот да се врати во нормала.

Лидерот на средношколците Ходаи се вакцинираше

Нетпрес - 14.05.2021

Предводникот на средношколците Бленд Ходаи преку Фејсбук се пофали дека се вакцинирал. Тој вели дека кога ја добил поканата истрчал да се вакцинира. „Кога има проблем мора да се делува, а не да се стои на страна.

Се вакцинираше претседателот на Сојузот на средношколци: Ме поканија и истрчав да ја примам вакцината

Слободен Печат - 14.05.2021

Денеска се вакцинираше претседателот на Сојузот на средношколци, Бленди Ходаи. Со објава на Фејсбук, активистот ги повика сите средношколци и студенти да зборуваат гласно за потребата од масовна вакцинација, затоа што само така животот ќе се врати ...

Се вакцинираше лидерот на средношколците Бленди Ходаи

24Инфо - 14.05.2021

Предводникот на средношколците Бленд Ходаи преку Фејсбук се пофали дека се вакцинирал. Тој вели дека кога ја добил поканата истрчал да се вакцинира. „Кога има проблем мора да се делува, а не да се стои на страна.