TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фармерите од Малешевијата излегоа на протест, револтирани од решението на АХВ за депопулација на свињите

Сител - 21.09.2022

Фармерите од Малешевијата излегоа на протест, зашто се револтирани од решението на АХВ за депопулација на свињите, како превентивна заштита од африканската чума. Тврдат, дека на територијата на нивната општина нема ниту едно заразено грло, а доколку ...

Протест на жителите на неколку села од малешевијата

24 Вести - 21.09.2022

Да им се остават свињите во семејните фарми, преку протест побараа жителите на неколку села од Малешевијата. Велат дека ветринарните инспектори им донеле Решенија дека како дел од биосигурносните мерки против африканската свинска чума нивните свињи ...

Поради африканската чума во Mалешевијата се колат и здрави свињи

Телма - 21.09.2022

Свињите да се остават во семејните фарми, побараа жителите од речиси сите села од Малешевскиот регион. Во Смојмирово и Мачево веќе не се чуваат свињи во фармите, по наредба на ветеринарните инспектори морале да ги уништат.

Во Смојмирово протест на одгледувачите на свињи од Малешевијата

Канал5 - 21.09.2022

Во беровското село Смојмирово се одржа најавениот протест на одгледувачите на свињи од Малешевијата. Протестот, како што истакнаа организаторите, е поради решението за депопулација на свињи на оваа територијата со цел заштита од болеста африканска ...

Одгледувачите на свињи ќе протестираат поради најавената депопулација на свињите

MakPress - 21.09.2022

Одгледувачите на свињи од Малешевијата најавија протест поради, како што велат, најавата за депопулација на свињите. Протестот, информираа денеска организаторите, ќе се одржи утре на регионалниот пат Берово – Виница пред споменикот во село ...

Одгледувачите на свињи од Малешевијата на протест – не се задоволни од одлуката на АХВ со која се врши депопулација

ТВ21 - 21.09.2022

Во беровското село Смојмирово се одржа најавениот протест на одгледувачите на свињи од Малешевијата. Протестот, како што истакнаа организаторите, е поради решението за депопулација на свињи на оваа територијата со цел заштита од болеста африканска ...

Одгледувачите на свињи од Малешевијата на протест – не се задоволни од одлуката на АХВ со која се врши депопулација

4NEWS - 21.09.2022

Во беровското село Смојмирово се одржа најавениот протест на одгледувачите на свињи од Малешевијата. Протестот, како што истакнаа организаторите, е поради решението за депопулација на свињи на оваа територијата со цел заштита од болеста африканска ...

„Можеби сме свињари и овчари, но трева не пасеме“ – Протестираа малешевските одгледувачи на свињи, в петок ќе блокираат ...

ММС - 21.09.2022

Во беровското село Смојмирово се одржа најавениот протест на одгледувачите на свињи од Малешевијата. Протестот, како што истакнаа организаторите, е поради решението за депопулација на свињи на оваа територијата со цел заштита од болеста африканска ...

Протест на одгледувачите на свињи: „Не пасеме трева“

MakPress - 22.09.2022

Во беровското село Смојмирово се одржа најавениот протест на одгледувачите на свињи од Малешевијата. Протестот, како што истакнаа организаторите, е поради решението за депопулација на свињи на оваа територијата со цел заштита од болеста африканска ...