TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Нашето рекламирање е законско, Русковска да го провери СДСМ

360 степени - 16.09.2020

Рекламирањето на ВМРО-ДПМНЕ е транспарентно и законски, а Вилма Русковска треба да го провери рекламирањето на СДСМ, реагираат од опозициската партијата откако беше објавено дека Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција проверува ...

Стоилковски: Власта во паника го активираше политичкото обвинителство

Опсервер - 16.09.2020

Очигледна е паниката кај власта по реките народ кој што се излеаја вчера од незадоволство и против владеењето и трговијата со се што е свето за граѓаните од страна на оваа власт , па денеска политичкото обвинителство во ликот и делот на Вилма ...

ВМРО-ДПМНЕ: Паника кај власта е истрагата за политичкото рекламирање

Сител - 16.09.2020

ВМРО-ДПМНЕ негира дека има незаконитости во исплатите кои партијата ги правела кон медиумите за време на парламентарните избори. -Очигледна е паниката кај власта по реките, народ по улиците против владеењето и трговијата со се што е свето за ...

Стоилковски: Власта во паника го активираше политичкото обвинителство

Курир - 16.09.2020

Очигледна е паниката кај власта по реките народ кој што се излеаја вчера од незадоволство и против владеењето и трговијата со се што е свето за граѓаните од страна на оваа власт , па денеска политичкото обвинителство во ликот и делот на Вилма ...

Стоилковски: Власта во паника го активираше политичкото обвинителство

Канал5 - 16.09.2020

И се чудиме, како и зошто Вилма Русковска експресно реагира на повикот на СДСМ , а не реагира на очигледен криминал од СДСМ? Очигледна е паниката кај власта по реките народ кој што се излеаја вчера од незадоволство и против владеењето и трговијата ...

Стоилковски: Власта во паника го активираше политичкото обвинителство

24Инфо - 16.09.2020

Интегрален текст од изјава на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ „Очигледна е паниката кај власта по реките народ кој што се излеаја вчера од незадоволство и против владеењето и трговијата со се што е свето за граѓаните од страна на оваа ...

Стоилковски: Власта во паника го активираше политичкото обвинителство

Press24 - 16.09.2020

Очигледна е паниката кај власта по реките народ кој што се излеаја вчера од незадоволство и против владеењето и трговијата со се што е свето за граѓаните од страна на оваа власт , па денеска политичкото обвинителство во ликот и делот на Вилма ...

Стоилковски: Вилма експресно реагира на повик на СДСМ, но не и на криминалот на власта

МКД - 16.09.2020

Очигледна е паниката кај власта по реките народ кој што се излеаја вчера од незадоволство и против владеењето и трговијата со сѐ што е свето за граѓаните од страна на оваа власт, па денеска политичкото обвинителство во ликот и делот на Вилма ...

Стоилковски: Русковска експресно реагира на повик на СДСМ , а не реагира на криминалот од СДСМ

Нетпрес - 16.09.2020

Очигледна е паниката кај власта по реките народ кој што се излеаја вчера од незадоволство и против владеењето и трговијата со се што е свето за граѓаните од страна на оваа власт, па денеска политичкото обвинителство во ликот и делот на Вилма ...